Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Orzeczenie o niepełnosprawności. cz.2
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 7:15 pm    Temat postu: Orzeczenie o niepełnosprawności. cz.2 Odpowiedz z cytatem

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1326&sid=d7049857e4f8a933958407f588e48e64 poprzednia część.

Nastepne 20 stron na porady.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro Sty 08, 2014 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim Very Happy
Ja mam również umiarkowany stopień. Przyznany przez MOPS. Jak się pierwszy raz starałam to dostałam na rok ale za drugim razem dostałam już na 2 lata. Jakie są korzyści??? nie za duże : ulga 50% na przejazdy komunikacją miejską oraz wczasy rehabilitacyjne za pół darmo, o ile PFRON ma kasę. W zeszłym roku nie dostałam dofinansowania bo mieli za mało. W pierwszej kolejności przyznawali dzieciom i osobom z pierwszą grupą.
No i łatwiej o pracę dla osób z II grupą.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sro Sty 08, 2014 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie nie ma ulgi na przejazdy przy umiarkowanym stopniu, chyba że ma się symbol na oczka to ma się darmowe, tak samo jak przy znacznym inaczej bilety 100% płatne.
Jedynie to jakieś tam ulgowe do kina, teatru, muzeów itd, ale % tej ulgi każda placówka ustala sobie sama Smile
dofinansowanie do wczarów rehabilitacyjnych, ale też jakoś procentowo i uzależnione od dochodów i ich środków.
karta parkingowa jezeli ma się zanzaczony ten punkt, rzekomo pomoc w zaopatrzeniu w środki ortopedyczne itd, choć z tym różnie bywa w moim mieście Smile
z pracą to bywa różnie, coraz częściej spotykam ogłoszenia albo znaczny albo umairkowany z symbolami specjalnymi (epi lub zaburzenia psych) bo w tych przypadkach mają 75% dofinansowania z PFRON, pozostałe umiarkowane to tylko 50% więc niektórym się nie kalkuluje, ale są i tacy co chętnie z lekkim zatrudnią choćby po to aby podnieść sobie wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych, zatem zawsze warto starać się o stopień Very Happy
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aisynka to są jakieś procęty na dofinansowania ja nigdy się z tym nie spotkałam na stronach pisze żę dofinansowanie to max 90 % pensji czyli np przy umiarkowanym 1050 zł max to pracodawca dostaje tylko 50 % czyli 525 zl z tego ( czy coś źel zrozumiałam)
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abisynka a jaki masz symbol w orzeczeniu??
jeśli 05R to masz ulgę na komunikację miejską. Zresztą to może być uzależnione od miasta, u Nas w Częstochowie tak jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iza ulgi na komunikację miejską są ustalane przez dane miasto
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked Kinga a na kraj ? Pociagi i inna komunikacja poza miejska?????.. Shocked
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:
Shocked Kinga a na kraj ? Pociagi i inna komunikacja poza miejska?????.. Shocked

na PKS i PKP jest odgórna ustawa
http://www.arslege.pl/ustawa-o-uprawnieniach-do-ulgowych-przejazdow-srodkami-publicznego-transportu-zbiorowego/k970/
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Czyli sa jakies ulgi.. Szkoda, ze nie ma darmowych przejazdow... Rolling Eyes Coz takie sa realia.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Denim nie wiem jak to dokładnie jest, ale wiem tylko tyle co mi powiedział pracodawca (ile oni z tego mają), odmawiąjąc zatrudnienia mnie bo mam umiarkowany z symbolami S M, nie pamiętam jakie tam cyferki są a nie chce mi się szukać orzeczenia, a legitymacji jeszcze nie zrobiłam bo mnie nie potrzebna skoro nie mam żadnej ulgi na autobus ani na skm Rolling Eyes , a do 'świątyń kultury' nie chodzę zresztą te ich minimalne ulgi to dla mnie i tak kwota nie do przeskoczenia Very Happy

Niestety co miasto to faktycznie ma swoje ustalenia
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ma S R O więc mam schorzenie specjalne ale szef nigdy nie mówił ile dostał jest zadowolony że dostaje al mnie zaciekawiłaś bo w necie tego nie znalazłam to poco piszą do 90 % skoro zawsze dają mnie to powinno być w takim razie rozpisane ile procent przy karzdym stopniu mozna dostać. żeby nie wprowadzać w błąd.

poszperałam i chyba rozumiem co on miał na myśli bo tego co napisałś nie znalazłam jest napisane że pracodawca dostaje zwrot max 75% kwoty brutto pensji ( przedziały że przy konkretnym stopniu sie to zmienia nie znalazłam) ale z moich wyliczeń wynika że
pracodawca który zatrudnia na najniższą krajową 1920 brutto dostaje dofinansowanie 1444zł ( 75%) ale stopień umiarkowany ma kwotę max 1050 (54%) i chyba o to chodziło temu panu który ci objaśniał.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możliwe że wszystko zależy także od symboli nie tylko stopni,
ten pan jeszcze powiedział mi że przy umiarkowanym ze symbolami specjalnymi jest dokładnie takie samo dofinansowanie jak przy znacznym Smile, być może że przy znacznym z symbolami specjalnymi jest to 90%? nie chcę mieszać bo nie wiem, nie pytałam a nie znam się
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Sob Sty 11, 2014 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widzę mnie też wcieło posta Confused
Abisynka limit jest 75 % pensiji brutto ( 90% procent pensij nett) więc jak zarabiasz najniższą to nie ma znaczenia czy umiarkowany z specjalnym symbolem czy znaczny czy znaczny z spejalnym. Ma to dopiero znaczenie przy wyższej pensji - przynajmniej tak wynika ze strony pfron
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 11, 2014 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

denim85 napisał:
Jak widzę mnie też wcieło posta Confused

jak wcięlo ? dzisiaj pisałas? czy jakis starszy post ?
co znaczy tez , komuś także ubyło posta ? tutaj
co w nich było,czytam wszystko , wydaje mi się ze jest tak jak było ,
zaczyna mnie to wkurzać , ginące posty , czy zarzuty o zmienianie czegoś w postach ?
chyba temat neutralny , na dodatek dosyć ważny , wiec co się dzieje , ktoś mi to wyjasni Confused
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B ja nie ma do nikogo pretensji a napisałam że tez bo czytam prawie wszystkie tematy na bierząco i nieraz dziewczyny w kawiarence się skarżyły ten nowy chłopak co się obraził że moderatorzy wnikają w treśc tekstów tez.
A napisałam prawie to samo co u góry tylko że dzięń wcześniej, możliwe jest to że coś nie łaczy przy wrzucaniu bo prawdopodobnie zaczekałam az się wyświetli taka któtka informacja gdzie chce przejsc dalej po wysłaniu ale nie poczekałam na wyświetlenie się strony na której to było umieszczone ale ja tak często robię i do tej pory problemu nie było
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group