Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Orzeczenie o niepełnosprawności. cz.2
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Czw Sty 16, 2014 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny ja mam pytanie odnośnie księzeczki zdrowia ( tej którą się daje pracodawcy podbija lekarz pracy ) czy jak mam stopień umiarkowany to mogę mieć w niej napisane że jestem zdolna do pracy czy są jakieś oddzielne dokumenty które lekarz musi podpisać.
Czy jak się jest na ręcie np socjalnej a się idzie do pracy to jakie dokumenty trzeba mieć od lekarza medycyny pracy??
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
IvyBlue
Senior
Senior


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 63
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

denim85 napisał:
Dziewczyny ja mam pytanie odnośnie księzeczki zdrowia ( tej którą się daje pracodawcy podbija lekarz pracy ) czy jak mam stopień umiarkowany to mogę mieć w niej napisane że jestem zdolna do pracy czy są jakieś oddzielne dokumenty które lekarz musi podpisać.
Czy jak się jest na ręcie np socjalnej a się idzie do pracy to jakie dokumenty trzeba mieć od lekarza medycyny pracy??


Najlepiej weź całą dokumentację medyczną, albo jeszcze jak masz jeszcze trochę czasu poproś lekarzy do których regularnie chodzisz o wypisanie zaświadczenia nt chorób które masz i koniecznie weź ze sobą oryginał orzeczenia o niepełnosprawności.[/b]
_________________
If you could return to the past, is there anything you'd have changed? There's nothing I'd whant to change. Be it good or bad, it's all a part of me! It's an irreplaceble part of my life and I accept it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iviblue -ale poco mam mieć zaświadczenie od rodzinnego do lekarza medycyny pracy ??
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
IvyBlue
Senior
Senior


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 63
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

denim85 napisał:
Iviblue -ale poco mam mieć zaświadczenie od rodzinnego do lekarza medycyny pracy ??


Ale ja nie pisałam, że masz akurat od rodzinnego brać (chyba, że tylko do takiego chodzisz). A zaświadczenie po to, żeby lekarz med. pracy miał czarno na białym na co chorujesz. Ja ostatnio byłam 3 miesiące temu u lekarza medycyny pracy i chciał zaświadczeń potwierdzających moje choroby. Chociaż i są tacy co nawet nie zerkną w dokumentację medyczną, zmierzą tylko ciśnienie i wystawią świstek.
_________________
If you could return to the past, is there anything you'd have changed? There's nothing I'd whant to change. Be it good or bad, it's all a part of me! It's an irreplaceble part of my life and I accept it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IvyBlue ale masz wpisane doksiązeczki że jesteś zdolna do pracy ??
Bo ja tak mam a szef bierze dofinansowanie i się zastanawiam czy to wedłog prawa tak może być a mam umiarkowany żeby potem wrazie kontroli nie było problemu
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ja odwołowywałam się od decyzji, bo dostałam lekki stopień. Jednak warto się odwołać dostalam umiarkowany stopień niepełnosprawności, niewiem co to będzie oznaczało w pracy za zmiany narazie czekam, co pracodawca powie. Napewno mam ulgę na przejazdy autobusami 50%. Jak dowiem się czegoś więcej to dam znać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

basia20101984 napisał:
Napewno mam ulgę na przejazdy autobusami 50%.

jakimi autobusami? Bo na pewno nie PKS, pociągi też odpadają
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejskie Kingo mają zniżkę, u nas PKS-u niema Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

basia20101984 napisał:
Miejskie Kingo mają zniżkę,

no i o to mi chodziło
masz zniżkę, bo tak jest w regulaminie lokalnego przewoźnika
w każdym innymi mieście jest inny regulamin i inne zniżki
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia a mozesz cos wiecej napisac o odwolaniu???
Mysle, ze wiele osob z tym ma problemy. Moze jakies wskazowki?
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do odwołania napisałam cały przebieg mojego leczenia i postawione diagnozy. Wszystkie dokumenty. Z czym się niezgadzam, punkt po punkcie, co do wystawionego orzeczenia.Napisać czego się nieumie samemu zrobić, z czym ma sie problemy. Jakie leki zażywamy. Ja odwołanie napisałam na 4 kartkach A4 im więcej, im dokladniej sie opiszę tym lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli wydajesz duzo na leki to w aptece bierz faktury - kazda kwota wydana powyzej 100zł na miesiąc mozna odliczyć . np masz fakturę na 200 zł to 100zł juz jest do odliczenia - 18% to 18 zl z danego miesiąca masz zwrotu- sumujesz wszystko na koniec roku i odliczasz z PITu za dany rok.
kto duzo wydaje to ten zwrot jest całkiem fajny .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Moniką, można odliczać wydatki na leki, tylko kwestia, żeby jeszcze mieć na tyle zapłaconego podatku, żeby było z czego odliczyć, a z minimalnej pensji, gdy ma jeszcze się dzieci i ulgę na nie, to na leki raczej podatku nie zostaje Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj jak ma się duży dochód to można też odliczyć

Cytat:
wydatki na samochód - używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne, które nie ukończyły 16 roku życia, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne - w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2.280 zł.


US czasem sprawdza wtedy trzeba mieć dowód rejestracyjny oraz wypis ze szpitala jak się było w ciągu ostatnich dwóch lat ,ewentualnie zaświadczenie od lekarza.

Kiedyś korzystałam teraz nie mam takiego podatku!!!bo dwoje dzieci to już mi brakuje zwrotu!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu bardzo się cieszę, gratuluję Buziak

Basiu a od kiedy masz orzeczoną niepełnosprawność? Jakbyś miała przed 21 rokiem to miałabyś pielęgnacyjny. Cieszę się że się odwołałaś Buziak
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group