Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Orzeczenie o niepełnosprawności. cz.2
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

basia20101984 napisał:


Edit. Aga ja mam podstawówkę skończoną tylko, a zachorowałam,ale jako takie rozpoznanie mam jak urodziłam Ankę
to zasiłek pielęgnacyjny Ci się nie należy niestety ,bo musiała byś zachorować w trakcie trwania nauki szkolnej , a wykształcenie podstawowe to czyli naukę skończyłaś w wieku 16 lat. Musiała byś mieć to gdzieś udokumentowane że zachorowałaś w podstawówce . Liczy się moment zachorowania nie kiedy jest diagnoza.


A co do pozostałych kwestii zgodzę się z szarlotką.\
Często bywa tak kto od miecza wojuje od niego ginie i oby To Cie to nie spotkało.

Powodzenia!!!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aga uczyłam się do 18, nieskończyłam szkoły, bo chorowałam na płuca itd.... i różne sprawy były.
Wiem,że sie nienależy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a już nic...
Widzę, że jesteś tak oczytana z prawa- szczególnie z kodeksu pracy , że nie potrzebna Ci żadna rada.
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko ja nie wojuję, ja jestem grzeczna. Chciałam dowiedzieć się co mi się należy, jako osobie niepełnosprawnej, czy to tak wiele?? Dlaczego coś co nam się należy mamy nie mieć? bo ja nie rozumiem? czemu mamy się godzić na to jak pracodawca chcę, właściewie rząda??
Ja to chyba chora jestem, ale na głowę Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia co innego uczyć się a mieć skończone. Pytają o wykształcenie,i na tej podstawie stwierdzają do kiedy się uczyłaś ,
Ja np, zachorowałam jak miałam 13 lat a diagnoza w wieku 17 uczyłam się do 22 roku życia, i mam to na świadectwach szkolnych. lekarz miał dokumentację bo już w wieku 13 lat byłam w szpitalach i bez diagnozy ale uznali to że wtedy już zachorowałam i to wystarczyło!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tylko ja mam w kartotece wpisane zapalenie płuc, ból na mostku- leczyli na nerwy Rolling Eyes i nic ........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny a mam prośbę do was, gdzie jest napisane że trzeba pracować 8h mając orzeczenie, było 7, a ja mam wpisane przez biegłego maksymalnie 6h i jedynie w elastycznych formach zatrudnienia, w tym praca zdalna. Pytam tak z ciekawości, bo w necie znalazłam już kilka takich przypadków i mnie to zastanawia o co chodzi.




Cytat:
Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje:

niepełnosprawnemu dziecku,
osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności,
osobie, która ukończyła 75 lat,
osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia.


nie ma znaczenia czy sie uczyło czy nie, ważne że zachorowało się przed 21rż, i nie musi to być diagnoza, lecz pierwsze objawy, potwierdzone dokumentacją medyczną (data). Moja niepełnosprawność powstała w 97r a zdiagnozowano mnie dokładnie dopiero w 2003r, ale na podstawie wyników badań orzekano że od 97 (wystarczyły wpisy w kartę w poradni z objawami + ekg),[/quote]
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja już nie wiem widocznie żle mnie poinformowano u nas w opiece.

Basia to co nam się należy to jedno to co otrzymujemy to drugie.
Nic n to nie poradzimy że tak jest a jak się nam nie podoba pracodawca mówi nam droga wolna na Twoje miejsce jest kto inny .
A z Twoim wykształceniem nie obraź się ale będzie Ci ciężko znaleźć pracę nawet mając orzeczenie.


Takie życie!!! Możesz się domagać nikt Ci nie broni..walcz o swoje...
tylko oby nie obróciło się to przeciw Tobie . Z mojej strony mogę tylko życzyć Ci szczęścia i powodzenia!

Abi masz rację ...tylko przepisy jedno ,a pracodawca to drugie.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko tak, ja chciałam się podzielić co nam się należy. Nie robić z tego "afery"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Basia nikt nie robi afery każdy pisze co myśli a robi jak uważa za słuszne.
Co do zasiłku szkoda że Ci się nie należy ,ale zawsze możesz to zweryfikować a nóż się okaże ze w papierach masz coś zapisane,

Jak to mówią kto pyta nie błądzi;)
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małe sprostowanie Basiu :
siedem godzin tylko i wyłącznie jeśli lekarz medycyny pracy uzna to za właściwe a nie obligatoryjnie bo się należy.

Agnieszko - to nie wykształcenie jest przeszkodą a niestety postawa pracownika która w ograniczonym zasięgiem środowisku bardzo szybko się uwidacznia.

Jest takie powiedzenie - z wielką dupą wejdziesz wszędzie ale z wielkim ryjem nie Wink

Pracuję w instytucji która respektuje postanowienia kodeksu pracy. Ale podkreśla się tam jedno- to jest jeden wielki zakład pracy chronionej bez stosownych dokumentów, ale tu sami niepełnosprawni udowodnili przez lata jaki mają stosunek i szacunek do pracy. W mojej filii na 4 pracowników 3 ma umiarkowany , ja mam 3 przyczyny i specjalną a moje koleżanki są jedna po 11 operacjach a druga po 7. Nikt na nikogo się nie ogląda , nikt nie mówi że nie może , nikt nie lata na l4 z powodu zmęczenia chociaż czasami gwoździ można by przybić. Na ostatniej komisji orzeczniczka ( jest też orzecznikiem w zus ) "zaprosiła" mnie na rentę - dziękuję pożyję jak normalny człowiek. Kocham swoją pracę , szanuję swoją pracę i szanować będę. Moja mama od 15 lat pracuje w markecie - choruje tak jak my. Pracuje 8 godzin bo jak to powiedziała " nie będzie sobie dupy zawracać orzeczeniami".
Na podsumowanie - cieszę się że mam w swoim otoczeniu TYLKO takich pracujących niepełnosprawnych którzy swoją postawą udowadniają że niepełnosprawny pracownik to dobry pracownik. Nie zarabiam kokosów, nie czytam książek w pracy , moja instytucja nie dostaje na mnie 1800 bo państwo musiało by sobie samo płacić.[/u]- brawo Kasiu za całokształt /m
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katarzynko , cuuudna postawa ! Very Happy
Ja przebieram nozkami i lapkami aby zaczac ubiegac sie o jakas prace. Dostalam zaproszenie na fizjo.. (obiecalam lekarzowi.. Wink ) i lece do urzedu pracy!
Wiem, ze jestem w duzo lepszej sytuacji bo ja moge pracowac zaledwie kilka godzin w tygodniu (ze wzgledu na duzy stopien orzeczonej niepelnosprawnosci, nie mam nacisku na ilosc godzin-roznice w dochodach sa wynagradzane dodatkami. Dodam, ze nie sa one dla tych, ktorzy nie pracuja.) i duzo jest tutaj takich ofert... Ich wada jest to, ze praca ta nie ma nic wspolnego ze "spelnianiem sie" Wink Cos za cos i wcale z tego powodu nie placze.

{ Doroslosc powinna polegac na zamianie nalezy mi sie na jestem wdzieczna .Dzieki niej swiat bedzie piekniejszy.}
{ Cos dla ludzi wyrafinowanych-ludzie chetniej przychyla sie do prozby niz grozby i żądań .}

Basiu, warto popracowac w jednym miejscu dluzej, dac sie poznac z dobrej strony...
W ostatnim miejscu pracy przepracowalam 7 lat, i chyba dzieki temu, kiedy mialam problemy ze zdrowiem moglam liczyc na wsparcie.
Nikt nie bedzie zastanawial sie nad pracownikiem, ktory pracuje 7 dni, czy 7 tygodni..

PRACA
" Swiadoma, celowa dzialalnosc czlowieka sluzaca zaspokajaniu potrzeb lub polegajaca na wytwarzaniu dobr , wykonywaniu czynnosci za wynagrodzenie. "
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia, Ewela mądre słowa. oj bardzo.

Kasiu co do wykształcenia wiem że nie zawsze jest przeszkodą , ale niektóre stanowiska tego wymagają i tu jest utrudnienie w znalezieniu pracy. oto mi chodziło.
U nas na kasę czy w sklepie każdy pracownik musi mieć średnie wykształcenie bądź zawodowe w zawodzie.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyryliaa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 791
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam wrażenie, że zrobiła sie tu "afera" z niczego... Wink
Myślę, że Basia w dobrym miescu to wkleiła i chciała się po prostu podzielić tym , co sama usłyszała, osobiście wiedziałam wcześniej o tych 7 godzinach itp. ale może ona nie i tyle.
Ja pracowałam i 7 i 12 godzin...
Podkreślam -JA- nie zamierzam pracować ponad moje siły tylko dlatego, żeby udowodnić (w sumie nie wiem komu nawet) że potrafie, wiele razy przekonałam się, że nie jest to warte niczego, bo życie nie składa się z samej pracy.
Co do zakładów chronionych to mam mieszane uczucia... po pracy w takim jednym dostałam rentę... i wcale nie przeszkadzało mi to czuc się wartościowym człowiekiem, pracowałam dalej - mogłam robic to na mniejszych obrotach wtedy i było w porządku.
Myślę, że po to są pewne udogodnienia dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, aby z nich korzystać, oczywiście wszystko trzeba robić z głową.
_________________
Tym daję radę cho­robie, że nic z niej so­bie nie robię

Wolę kulejąc iść naprzód, niż stać wciąż w miejscu z gracją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyrylia ale nie ma zadnej "afery" Shocked , jest dyskusja... i tyle.

Mysle, ze wiele osob odnioslo sie do ogolnej postawy, szczegolnie Ci czytajacy wszystkie watki.
Nikt nie ma na celu atakowanie drugiego uzytkownika forum, jest to wymiana zdan, pogladow (moze nie idealnie trafiona w temat watku ale, z pewnoscia, z nim powiazana).

Dyskysja nie jest niczym zlym. Rolling Eyes
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group