Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, takie badania, to jak mniemam w warunkach szpitalnych.
Pytanie, czy ktoś się może orientuje, czy jednorazowe badanie kortyzolu ma sens? Jutro jadę zrobić, nie wiem, czy to ma sens, ale spróbuję...
Monika - miałaś problemy przy okazji krążeniowe?

a.
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

awania jednorazowe badanie kortyzolu nie ma sensu na pewno
a problemy krążeniowe mam od dawna , więc tu akurat ciężko u mnie to stwierdzić
za dużo jest od lat i jedno na drugie się nakłada
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, tego się obawiałam. Niestety, nie mam w tej chwili możliwości zrobienia niczego innego. Sprawdzę ten poziom mimo wszystko, jeżeli będzie coś nie tak (plus sód, potas) to zrobię wszystko, żeby szybko pójść do szpitala. Jak będzie OK, to tylko spróbuję to długofalowo wyjaśnić (w sensie moje samopoczucie, które jako żywo sugeruje ch.addisona). Nie mam ochoty biegać po lekarzach, zajmować się czymkolwiek w tym względzie. No, ale jeżeli za samopoczuciem pójdzie jakikolwiek zły wynik - chyba nie mam wyjścia.
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika ma rację, jednorazowy to sobie można tak dla 'relaksu' zrobić.

Awania poziom kortyzolu w moczu można zrobić w warunkach domowych ale trzeba by było mieć min dobę wolnego by sobie to wszystko 'pozbierać' do pojemniczka, bad krwi też można jeżeli ma się dostęp do całodobowego punktu pobierań,
np u mnie w jednym szpitalu tak można, ale niestety tylko i wyłącznie prywatnie, inna opcja to faktycznie szpital.
Nie mam pojęcia ile kosztuje takie badanie prywatnie, tanie na pewno nie jest. Masz przebarwienia na skórze?
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cóż, to na razie zrobię dla relaksu kortyzol ranny + elektroloty. Jak będzie źle, to sprawa jasna, gnam do szpitala. Jak będzie dobrze, na spokojnie pójdę do lekarza.

Mam przebarwień bez liku. Aliści nie tak spektakularne, jak się czasami opisuje. Dotychczas było to "spychane" na nadwrażliwosć w związku z chorobą tkanki ł.
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ło Matko!!

Takie przebarwienia to ja mam na lewym ramieniu od co najmniej 12 lat Shocked a z objawów to 90% upss :)Chyba pokażę te przebarwienia w kwietniu endokrynolog.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aiwka, bo nie byłam na forum od miesięcy - a Ty w końcu masz jakąś diagnozę postawioną?
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyne moje diagnozy to nawracające zapalenia dróg moczowych oraz stwierdzone na podstawie usg, że za kilka-kilkanaście lat rozwinie sie u mnie hashimoto Smile
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skóra staje się cała ciemniejsza - jakby równo opalona , przypomnijcie sobie JFKennedy - on chorował na Addisona ,kolor skóry miał taki brązowo- zółtawy, jak ciemniejsza karnacja
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli tylko tak, jak mówisz Monika - to hurra, nie mam addisona - mam bardzo jasną karnację.
Jeżeli jednak możliwe są przebarwienia miejscowe - dłonie, twarz, zgięcia kończyn, dziąsła - to już znacznie gorzej.

edit: aiwka, a myślałaś o zaburzeniach nerwicowych, lub innych tego typu? Bo jakby na to nie patrzeć, też mogą dawać masę objawów a skoro diagnostyka nic nie wnosi - może spróbować w tym kierunku? Znam dziewczynę, która potwornie cierpiała, była diagnozowana w kierunku SM, tocznia, addisona, fibromegalii, boreliozy i tysiąca innych chorób. Zasadniczo wszystkie badania wychodziły jej okej. Bardzo się obraziła, jak lekarz zasugerował leczenie psychiatryczne, ale podjęła w końcu, bo naprawdę bardzo cierpiała. Po 3 miesiącach farmakoterapii - objawy minęły, podjęła psychoterapię - dziś (po 3 latach) jest okazem zdrowia i cieszy się życiem.
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

awania plamy - czyli brunatne zabarwienie skóry najczęściej występuje na grzbiecie i liniach zgięć rąk, łokciach i innych okolicach narażonych na działanie światła słonecznego. Brunatne zabarwienie związane jest ze zbyt wysokim poziomem hormonu przysadki - ACTH, nie występuje więc w przypadku wtórnej niedoczynności kory nadnerczy.

tak że nie ciesz się zbytnio Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Awaniu, wiele moich objawów już minęło, bądź pojawiają się bardzo rzadko. zniknęły kiedy zmieniło się moje nastawienie, więc ewidentnie to było na podłożu "głowy". Jedyne, co mnie męczy to zapalenia dróg moczowych. Bardzo częste. i tu skupia się moja uwaga. Na ich tle miała bóle stawów. Po długiej antybiotykoterapii bóle zniknęły. Pojawiają sie zawsze, gdy mam zaostrzenie w pęcherzu.
USG tarczycy miałam robione u świetnego specjalisty i skoro on widzi, że z tarczycą zaczyna dziać się coś złego mimo dobrych wyników to mu ufam.


monika moje zmiany są na ramieniu
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika - czyli, że nie musi być zabarwienia na całym ciele? No nic, obaczym. Na razie mam nadzieję, że to po prostu nie to i będę mogła z równą skutecznością podjąć temat ignorowania złego samopoczucia, jak w każdym innym obszarze.

Aiwka - no to dobrze, że wiele ustąpiło. Z tą tarczycą to jest tak, że w sumie może nic nie musi się dziać. Moja mama od 25 lat ma obserwowaną tarczycę, bo ciągle w USG ma zmiany zanikowe, ale niespecjalnie to postępuje a badania tarczycy (hormony, przeciwciała) ma idealne. Także może i u Ciebie tak będzie - czego życzę Smile
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group