Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"podziekowania" lekarzom - czy i jak wypada?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

To może ja zabiorę głos w tej sprawie Very Happy
Jeśli chodzi o moje podejście do dawania prezentów w postaci jakiś słodkości czy kawy jestem jak najbardziej za !!!
Zawsze jak jestem w szpitalu czy w klinice to zostawiam pielęgniarkom jakąś kawę i bombonierkę, szczególnie pielęgniarkom z Ligoty.
One są na prawdę przesympatyczne, lekarze również. Nie to co w moim mieście, ale o tym innym razem.

Pozdrawiam wszystkich Very Happy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Piekarzyk
Junior
Junior


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 11:57 pm    Temat postu: hmm Odpowiedz z cytatem

Witam!

Lekarze to zależy - jak się stara to ok, ale ogólnie za bandę darmozjadów ich uważam i jeszcze ludzie im kase pchają jakby mieli mało...

Pielęgniarki - sam mam żonę pielęgniarkę i powiem wam że one jedyne czasem nad człowiekiem się ulitują a jak zapier... moja żona to nie wspomne, tyle tylko że to wina jak zwykle naszego Państwa.

Składki się płaci a co z tego człowiek ma, nawet za dentystę się płaci i ogólnie powiem tak teraz trzeba mieć niezłe zdrowie żeby chorować, a wszyscy mają cię za nic.

Uwaga bo są LUDZIE i ludzie, najgorzej jak "chcą" a ty nie masz ani wyjścia ani pieniędzy. I weź tu coś zrób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm
Lekarz to człowiek a ludzie są różni- uogólnienia są krzywdzące – jak w każdej branży.
Mam dobre i złe doświadczenia zresztą jak każdy.
Mam cudnego lekarza, który wiele zrobił i robi dla mnie więc podziękowanie jest dla mnie przyjemnością wiem że działa w moim imieniu po godzinach swojej pracy więc… czekoladki czy cos drobnego nikomu nie zaszkodziły a ja się cieszę że mogę osłodzić dzieńWink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piekarzyk jak to prosto obrażać innych, co? Przykry jesteś jednym słowem. Lekarze banda darmozjadów? Ja mogę napisać, że pielęgniarki to wredne i nieczułe baby. Bo spotkałam kilka wrednych, to wszystkie wrzucę do jednego worka.

I zgadzam się z Madzią Laurką
Cytat:
Lekarz to człowiek a ludzie są różni- uogólnienia są krzywdzące – jak w każdej branży.


Koniec offtopu.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
Piekarzyk jak to prosto obrażać innych, co? Przykry jesteś jednym słowem. Lekarze banda darmozjadów? Ja mogę napisać, że pielęgniarki to wredne i nieczułe baby. Bo spotkałam kilka wrednych, to wszystkie wrzucę do jednego worka.

I zgadzam się z Madzią Laurką
Cytat:
Lekarz to człowiek a ludzie są różni- uogólnienia są krzywdzące – jak w każdej branży.


Koniec offtopu.


Shocked Shocked Shocked ..

Chcialam dokladnie to samo napisac...
Podpisze sie wiec:
ewela

Dodam, ze takie podejscie dziala na mnie jak plachta na byka. Evil or Very Mad
Moj NieMaz pracowal przez 15 lat w lodzkim, "slawetnym" pogotowiu...
Powiem tylko, ze w razie zagrozenia zycia bylabym najszesliwsza osoba jesli to On mialby walczyc o moje zycie!
A ludzie z siekierami np. ich ganiali, rzucali kamieniami w karetki itp.

Zdawac by sie moglo, ze czas polowania na czarownice dawno powinien odejsc w niepamiec..
heh..
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie z kolei większość nieprzyjemności spotkało ze strony pielęgniarek. Wredne, nieczułe małpy. Też sobie wrzucę do jednego worka, a co tam...

A lekarze no cóż...ci których znam zapierniczają na kilka etatów kosztem rodziny. Jeśli sie komuś wydaje, że lekarz w szpitalu dużo zarabia to jest w błędzie...
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aiwka napisał:
Mnie z kolei większość nieprzyjemności spotkało ze strony pielęgniarek. Wredne, nieczułe małpy. Też sobie wrzucę do jednego worka, a co tam...
.


o tak, jesli mogę na kogoś narzekac to tylko na pielęgniarki,
chociaz trafiały się takie o złotym sercu,
zauwazyłam prawidłowość były obsadzane tak ze albo obie leniwe, opryskliwe, wredne, odpychające , złosliwe

albo złote serca i mega empatyczne ,- dobrze się dobierały, taka zmiana jesli przypadała na noc to osoba z pampersem leżała od popoludnia nie przebrana nie umyta do samego rana
tak że uogólnienia raczej niezbyt mile widziane- no i pielegniarki tez chcą jak to ująłeś.
w kazdej grupie społecznej są ludzie i "ludziska"
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na oddziale na którym ja przewaznie leżę pielęgniarki są różnie dobierane w pary- tzn nigdy się nie zdarzyło, że są te same pary.. i są naprawdę oddane- choć jedne bardziej, drugie mniej rozmowne-jak to ludzie..

Natomiast zdarzyło mi się raz usłyszeć w stosunku do mojej mamy z ust pielęgniarki, "a co to rodziny nie ma do zmieniania pampersa"? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Na innym oddziale, kiedy wspomniałam wieczorem, że mogę w nocy potrzebować pomocy w toalecie (sparaliżowane dłonie) usłyszałam, że zalożą mi pampersa Shocked

Wszystko zależy od polityki na oddziale i samej osoby..

Co do lekarzy- może i w szpitalu nie zarabiają dużo- ale chcą tam pracować- to miejsce na rozwój, dużo pacjentów wiec dużo przypadków, ich wiedza nie stoi w miejscu.
A jeśli lekarz jest oddany i dobry w swoim fachu to dorobi sobie prywatnie Very Happy
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piekarzyk
Junior
Junior


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 4:32 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
Piekarzyk jak to prosto obrażać innych, co? Przykry jesteś jednym słowem. Lekarze banda darmozjadów? Ja mogę napisać, że pielęgniarki to wredne i nieczułe baby. Bo spotkałam kilka wrednych, to wszystkie wrzucę do jednego worka.

I zgadzam się z Madzią Laurką
Cytat:
Lekarz to człowiek a ludzie są różni- uogólnienia są krzywdzące – jak w każdej branży.


Koniec offtopu.


Jak się nie rozumie tego że lekarz zarabia 1500 za dyżur a pielęgniarka 2000 za miesiąc to przepraszam. Mi tutaj nie chodzi o to czy ktoś jest miły, grzeczny czy może gwiazdkę z nieba ściąga, usuwa ciąże i krawaty wiąże tylko o realia. Bo co ratują życie? Bo co studia mieli długie? W Polsce lekarze mają całkiem dobrze, czemu nie wyjeżdżają masowo? Bo gdzieś indziej to trzeba się wsiąść do roboty. Jeszcze jedno wiecie że zawód lekarza ma przypisaną z góry pracę w warunkach szkodliwych za co są dodatki do pensji? A pielęgniarka jedynie ta która stoi przy operacji. Zresztą to samo jest w przypadku nauczycieli.

Jak to mówią - widział ktoś kiedyś biednego lekarza?

Tak samo z protezami, implantami, wózkami inwalidzkimi, kulami, itp itd.
Naprawdę czy kawał plastiku musi tyle kosztować ? Nie bo to przecież medycyna jest.

Róbcie jak chcecie - jak się ktoś dla was stara to warto mu podziękować, w jaki sposób wasza sprawa. Jak się wogóle nie przykłada albo wręcz zaniedbuje macie przykłady w tv jak się bronić (tfu prosić o "przepraszam"). Powiem tak, jak ktoś bierze dobre pieniądze i to po części z naszych składek to niestety trzeba się starać. Ja niestety tyle nie zarabiam chociaż też mam studia, dobrą pracę...

Cytat:
Natomiast zdarzyło mi się raz usłyszeć w stosunku do mojej mamy z ust pielęgniarki, "a co to rodziny nie ma do zmieniania pampersa"? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Hmm a co jaśnie Pani mamy nie umyje ? bo takie Panie też przychodzą. A w domu to co, sama się pewnie zmieniała pampersa? Znam to z realiów 2 pielęgniarki na 40 osób w tym 7 leżących - tak moja żona pracuje, zresztą idźcie do DPSów zobaczyć tam to jest dopiero fajnie. Zejdźcie na ziemię, jak chcecie mieć dobrą opiekę w szpitalu można dopłacić i mieć pielęgniarkę u boku, a to co daje nasze Państwo starczy napewno dla lekarzy choć czasem i nie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o to, ile kto zarabia, ale jak wykonuje swoją pracę.
Co tak uczepiłeś się kasy? Skoro zazdrościsz lekarzom, to trzeba było iść na medycynę.
I chyba sobie totalnie nie zdajesz sprawy z tego, jaki to odpowiedzialny zawód:
Cytat:
Bo co ratują życie? Bo co studia mieli długie? (...) Bo gdzieś indziej to trzeba się wsiąść do roboty. (...) Zresztą to samo jest w przypadku nauczycieli.

Jak jest w przypadku nauczycieli? oświeć mnie Razz

Jeśli ktoś dobrze wykonuje swoją pracę, robi to z sercem, jest miły, to jak już pisałam - aż chce się podziękować. Obojętnie czy to jest kelnerka, lekarz, pielęgniarka, nauczyciel, listonosz itp. Bo miło jest komuś podziękować i tak po prostu docenić czyjąś pracę, trud, poświęcenie. Czy to będzie uśmiech, uścisk dłoni, przytulenie, kwiatek, czekoladki, coś własnoręcznie zrobionego, czy większy napiwek (dot. kelnerki/ kelnera).

Chyba że jest się kimś, kto uważa, że wszystko mu się należy i patrzy na wszystkich i wszystko z góry.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro twierdzisz że lekarze mają się bardzo dobrze no to chwała im za to bo ratowali mi życie nie raz...
Skoro zaś pielęgniarka jest tak ucisniona to hmm może czas się przekwalifikować nikt nie każe jej pracować w tym zawodzie, każdy chciałby więcej zarabiać za swoją pracę ja też, ale nie pluje w twarz innym za to że mają więcej, nie osadzam że są darmozjadami. Kinga ma rację trzeba było pójść na medycynę i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zejdźcie na ziemię, jak chcecie mieć dobrą opiekę w szpitalu można dopłacić i mieć pielęgniarkę u boku, a to co daje nasze Państwo starczy napewno dla lekarzy choć czasem i nie...


a dlaczego mam dopłacać ? pielęgniarka bierze za to kasę , jesli jej się nie podoba wykonywanie obowiązków ktore wynikają z jej pracy , to niech się zwolni , jak się brzydzi , to niech zmieni zawód

no proszę , jak się samemu jedzie po lekarzach to może warto spojrzeć na całość opieki.
celowo weszłam na pielęgniarki , bo Ty zacząłes od krytyki lekarzy
lezałam prawie 50x w szpitalu po najkrócej 2 tygodnie , coś jednak widziałam, coś przeżyłam

jesli ktoś robi wszystko z łaską to za co mam mu zapłacić ? za to ze jest?
jest zatrudniony i uwierz mi te 2 tys to jest duzo , owszem zdarzają się cięzkie dni na dyzurach , ale są i takie kiedy wieje nudą

jak ktoś jest miły , grzeczny , zyczliwy , mogę się odwdzięczyć
niech pielęgniarka skonczy medycynę i zostanie lekarzem , tyle

jak niektorzy szukali chętnej pielęgniarki na prywatne noce to nie było zainteresowania , czyli wystarczy to co mają.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
Natomiast zdarzyło mi się raz usłyszeć w stosunku do mojej mamy z ust pielęgniarki, "a co to rodziny nie ma do zmieniania pampersa"? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


A w domu to co, sama się pewnie zmieniała pampersa? Znam to z realiów 2 pielęgniarki na 40 osób w tym 7 leżących - tak moja żona pracuje,


Guzik Cię powinno interesować co było w domu.
Jeśli ktoś jest w szpitalu to zakichanym obowiązkiem Twojej Szanownej Żonki- pielęgniarki jest zmiana tego pampersa- jak ma z tym problem to chyba pomyliła zawody.

Cytat:
Zejdźcie na ziemię, jak chcecie mieć dobrą opiekę w szpitalu można dopłacić i mieć pielęgniarkę u boku,

nooo- jeśli Twoja Żona ma takie podejście to tylko życzyć sobie, aby na nią nie trafić.

W ogóle Twoje myślenie i pretensje do wszystkich o wszystko to dla mnie nieodkryty kontynent Rolling Eyes

I wiesz co? Przekwalifikuj się na nauczyciela, Twoja Żona na lekarza i będziecie wtedy może zadowoleni- niepotrzebne będzie wtedy hejtowanie po forach na "dzień dobry" i frustrowanie się, bo inni mają lepiej.

ps.


Cytat:
... usuwa ciąże i krawaty wiąże ...


Jeśli już kogoś cytujesz to warto zrobić cudzysłów- Sokół nie byłby zadowolony Wink
Nie udawaj bardziej elokwentnego niż jesteś.

Pozdrawiam
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piekarzyk
Junior
Junior


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2014 7:56 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Interesuje kto ile zarabia bo rozpieszczanie a wręcz przyzwyczajanie lekarzy do konkretnych wypłat często nie relatywnych do wykonanej pracy i brania łapówek jest na czasie, oby nie stało się porządkiem dziennym...takie psucie lekarza - później kasa do głowy uderza i występuje brak motywacji. Pamiętajcie także - lekarz Bogiem nie jest, to też człowiek i nie trzeba mu nisko się kłaniać (tego świadkiem byłem osobiście, wchodzi ordynator i wszyscy na baczność, a ja siedzę niewzruszony) i nosić daniny. A przykro to jest wtedy jak lekarz pomógłby ale niestety potrzebne są "inne środki".

Co do pampersów -> jasne że to jej obowiązek, a ty zachowujesz się jak dziecko -> przecież mówiłem "Znam to z realiów 2 pielęgniarki na 40 osób w tym 7 leżących" -> powiem ci tak sam to przerabiałem i co myłem bliskiego, po czym przyszedłem na 2 dzień, mogłem myć od nowa. -> chodzi o to że w tej obstawie nie można tego z marszu ogarnąć a rodzinie też na ten fakt trzeba otworzyć oczy (niekiedy dosłownie).

Nie potrzebuje się przekwalifikowywać i moja żona też nie (zresztą łatwo powiedzieć), tylko albo ktoś zwiększy obstawę na oddziałach (teraz decydował będzie dyrektor szpitala - notabene w większości lekarz) albo nic się nie zmieni. Związki pielęgniarek już biją na alarm, nie ma chętnych na kierunek pielęgniarstwo. Bronią te które zostały w zawodzie...

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=569E32C5E9ED74FFC1257CA5004269CB

O nauczycieli -> chodzi mi o przywilej (praca w warunkach szkodliwych) względem relacji chory pacjent, kontakt z lekami - pielęgniarka (brak szkodliwych warunków pracy).

Jasne są ludzie i LUDZIE jak wszędzie, kontakt pacjenta z lekarzem też ma charakter szczególny...byle ich nie zepsuć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2014 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uhmmm

A może tak założysz osobny wątek na temat ciężkiej pracy pielęgniarek zamiast zaśmiecać ten??
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group