Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Świąd skóry głowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mniamdzia31
Super senior
Super senior


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 80
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jejku im bardziej zgłebiam to wasze forum tym wiecej rzeczy u mnie się pokrywa ktore wczesniej nie uwazałam za istotne, tez mnie głowa swędzi, ciągle się drapie, myślałam ze to moze po zimie od czapki ale najwidoczniej nie... hm...musze to chyba umieścić na mojej liście dolegliwości spisanej co bym nie zapomniała niczego u lekarza
_________________
"Człowiek tak bardzo uskarża się przy każdym bólu, a tak rzadko uśmiecha gdy go nie czuje...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spróbuj najpierw zmienić szampon na Head and shoulders i sprawdź czy ci swędzenie przejdzie. Może to być łojotokowe. Ja tak mam.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mniamdzia31
Super senior
Super senior


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 80
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aiwka zapach tego szamponu przyprawia mnie o mdlości kiedyś go uzywałam przed urodzeniem dziecka-teeraz po prostu nie przetrawie tego zapachu ale zmieniłam na nivea i jest jakby lepiej
_________________
"Człowiek tak bardzo uskarża się przy każdym bólu, a tak rzadko uśmiecha gdy go nie czuje...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam nizoral w aptece w saszetkach kupisz- naprawdę dobry leczniczy szampon na wszelkie świądy, uczulenia, zapalenia..
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z nivea uwazaj, bo bardzo uczulaja. Nizoral tez jest super!
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy dokucza Wam jednocześnie swędzenie skóry? Mnie po każdej kąpieli swędzą plecy i czasem dekolt. Ogólnie ciągle chodzę podrapana Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sewa
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri napisał:
A czy dokucza Wam jednocześnie swędzenie skóry? Mnie po każdej kąpieli swędzą plecy i czasem dekolt. Ogólnie ciągle chodzę podrapana Smile

Tak, i to jest strasznie męczące, mnie właśnie plecy najbardziej swędzą Sad
Jutro idę do dermatologa, moze coś zaradzi, bo już mam dosyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mniamdzia31
Super senior
Super senior


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 80
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a swedza was nogi po depilacji, mnie okropnie, probowalam juz roznych zeli, pianek i bez roznicy
_________________
"Człowiek tak bardzo uskarża się przy każdym bólu, a tak rzadko uśmiecha gdy go nie czuje...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mag
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 186

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz jeszcze spróbować golenia na krem- no ale wtedy maszynka 1 razowa jest faktycznie 1 razowa. Trzeba też dbać o nawilżenie skóry- jakiś dobry balsam na co dzień
_________________
http://www.poomoc.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mniamdzia31 napisał:
a swedza was nogi po depilacji, mnie okropnie, probowalam juz roznych zeli, pianek i bez roznicy


Koszmarnie Smile Bardzo dokładnie płuczę skórę po depilacji, wręcz wmasowuję wodę. Dla mnie najlepszy jest żel Joanny lub po prostu żel pod prysznic (używam bardzo delikatnych lub hypoalergicznych).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Depilacja wysusza skórę, nic dziwnego, że swędzi Wink Dobre nawilżenie rozwiązuje sprawę.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od lat nie używam kremów do depilacji, bo one strasznie wysuszają. Bardzo polecam Nivea kremowy olejek pod prysznic - super nawilża skórę podczas kąpieli, a depilacja idzie superancko! Co do swędzenia, to może należy używać maszynek jednorazowych (tylko raz), lub dobrze zdezynfekować maszynkę wielorazową. Być może jest to wina też stępionego ostrza. A po depilacji woskiem, najlepszy jest balsam po depilacji (ja mam Bandi).
Jeśli chodzi o wodę, to ona bardzo wysusza skórę i sama woda nie nawilży. Im dłużej siedzisz w wannie, tym bardziej później odczujesz przesuszenie skóry (przynajmniej ja tak mam).
Powrót do góry
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kremy do depilacji wysuszają skórę? Rewelacyjnie ją wygładzają i nawilżają. Usuwają zbędne włoski i martwy naskórek.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodziło mi o kremy do golenia maszynką, sorki nie sprecyzowałam Smile mnie one wysuszają bardzo skórę. Kremy do depilacji (takie z łopatkami plastikowymi) powodują u mnie pieczenie w trakcie trzymania na skórze
Powrót do góry
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paulina_87 napisał:
chodziło mi o kremy do golenia maszynką, sorki nie sprecyzowałam Smile mnie one wysuszają bardzo skórę. Kremy do depilacji (takie z łopatkami plastikowymi) powodują u mnie pieczenie w trakcie trzymania na skórze

kremów do golenie na używam

Kremu do depilacji nie powinno się stosować na suchą podrażnioną skórę, bo wtedy może rzeczywiście piec i drażnić dodatkowo.
Ja uwielbiam swoją skórę po kremie Very Happy

a wracając do świądu skóry głowy - nie dajmy się zwariować i zwalać wszystkiego na toczeń.
Fakt, może to być od choroby, ale na nią można zwalić praktycznie wszystko. A to jest za łatwe. Trzeba najpierw wykluczyć wszelkie inne czynniki, a jest ich mnóstwo: woda, stosowane wszelakie kosmetyki, suszenie i inne zabiegi, farba, alergie, zła dieta, pora roku, noszenie czapki i inne.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group