Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń w układzie nerwowym???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Randalena i oby Twoja remisja została z Tobą na zawsze albo chociaż na kilkanaście lat.
Pozdrawiam serdecznie.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli mozna to odswieze watek Embarassed
A jesli ja mam zmiany naczyniowe w platach czolowych i ciemieniowych-to moze to wskazywac na tocznia Question Rolling Eyes -moja neuro.jest ostrozna i nic mi nie mowi-tylko latam na wizyty,i dostaje leki i nic-twierdzi tylko ze to naczyniowe uszkodzenia Rolling Eyes
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie zmiany zdarzaja sie tez u osob ktorzy nie choruja na nic konkretnego ale jesli ktos choruje na toczen lub spełnia wiekszosc kryteriow tocznia ale diagnozna jest jeszcze niepełna to czesto własnie jest to działanie tocznia i mozna to przypisac działaniu choroby
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie-tez tak mysle(nie nakrecajac sie)boje sie ze naprawde jestem zle leczona-i lekarze maja to gdzies-nie mam pojecia dlaczego w moim przypadku nikt nie polaczy tego w jedna calosc-nawet podpowiadam nieraz,to widze tylko dziwne spojrzenie na mnie i usmieszek Rolling Eyes ja mam pecha-nie moge trafic na dobrego lekarza Rolling Eyes
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co...
Z racji, że u mnie też dominują w sumie objawy z CUN, bez wykładników zapalnych jednoznacznych (OB i CRP) a jedynie podwyższonym poziomem białka w płynie mózgowo-rdzeniowym (zapalne) ale bez leukocytów (co by wskazywało na infekcję), rozważam wykonanie na własną rękę tzw. "panelu neurolimmunologicznego" czyli:
a-Ri, a-Hu, a-Yo, a-GAD, a-MAG, p/c. p. mielinie
Czy ktoś robił coś z tego? Może w tych specyficznych przeciwciałach coś siedzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm.. ja nie robilam..a to z krwi?to badanie?moja pani dr. nie kieruje mnie narazie na zadne badania Rolling Eyes
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aisha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 104

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2010 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem, czy w dobrym miejscu i czy się nie powtarzam, ale wklejam dla zainteresowanych -
toczeń w układzie nerwowym:

http://pml.strefa.pl/ePUBLI/151/09.pdf

http://www.termedia.pl/Czasopismo/Neurologia_i_nbsp_Neurochirurgia_Polska-15/Streszczenie-11794

http://www.pnmedycznych.pl/spnm.php?ktory=548
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2010 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę,że miejsce jest dobre. Smile
Co prawda nie choruję na toczeń a na twardzinę ale ostatni link z artykułem był mi bardzo przydatny.
Dziękuję Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2010 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teresa środa napisał:
Hm.. ja nie robilam..a to z krwi?to badanie?moja pani dr. nie kieruje mnie narazie na zadne badania Rolling Eyes

Tak, z krwi. Ale już poszukałam, poczytałam i dochodzę do wniosku, że raczej nie ma sensu tych neurologicznych p/ciał robićSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od niedawna mam zdiagnozowane uszkodzenie autonomicznego układu nerwowego-dysautonomię, czy ktos z Was ma również tego typu problem w przebiegu tocznia?
Wiem tyle,że nie bardzo można temu zaradzić, pozostaje jedynie działanie objawowe , poszukuje dobrego ośrodka,w którym się zajmują tego typu zaburzeniami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Poltergeist
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Mar 21, 2013 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asona, a jakie masz objawy tej dysautonomii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jeszcze wrócę do tematu. Czy ktoś z Was miewa napady bordowej, opuchłej, swędzącej mocno wysypki na policzkach wraz z makabrycznym bólem głowy, sztywnością karku, temperaturą i kosmicznym odruchem wymiotnym? Sytuacja zaczęła się powtarzać, bywają napady tak ostre, że zaczyna być to mocno nieciekawe. Taki napad trwa kilka dni, wyłącza mnie z obiegu i sam mija. Podejrzenie w szpitalu padło na zapalenie naczyń mózgu. Dodam, że pojawił się niedosłuch odbiorczy z szumami na jedno ucho ( test SISI wskazuje na uszkodzenie nerwu słuchowego), podwójne widzenie czasem (zmiany na tarczy nerwu wzrokowego sugerujące jaskrę), jakieś bujania się obrazu przed oczami, po zamknięciu oczu uczucie spadania w przepaść, wirowanie. Czasem zaczynam też niewyraźnie mówić.Ja tego nie zauważam sama, ale mąż zauważył.MRI głowy wykazał naczyniaka żylnego oraz niespecyficzne małe ognisko.W EEG są jakieś zmiany, ale nie padaczkowe.W nocy miewam mioklonie, w dzień czasem mi podskakują lekko jakieś części ciała.
Czy ktoś doświadczył takich napadów wysypki z objawami typu sztywność karku, ból głowy, temperatura i odruch wymiotny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

twarz co kilka dni napuchnięta, mocniej czerwona niż zwykle z wysypką, swędzi że ma się ochotę domestosem potraktować, ale mam nużeńca więc może przez to, gdy potraktuję buzie wodą robi się mocno bordowa i gorąca. normalnie jest mniej czerwona i tak nie swędzi. Bez sztywności karku, ból głowy mam często i nigdy z tym nie wiązałam
temperatur praktycznie nie miewam, wyjątek 2-3 godz po zażyciu leków zawierających laktozę, stearynian magnezu czy skrobię ziemniaczaną
odruch wymiotny za każdym razem w pozycji stojącej przy spadku RR zanim odjadę... gdy mam sporo w żołądku i nie przerwę reakcji to zanim stracę przytomność zaczynam wymiotować, następuje szczękościsk... raz tak miałam że ojciec ledwo mnie odratował bo miałam pełną buzię..., od tamtej pory jadam bardzo mało, ale często i po posiłkach nie ruszam się tylko zazwyczaj kładę się, w teren wyruszam praktycznie na głodniaka Wink
wirowania po położeniu sie i zamknięciu oczu, inaczej nie,
napadowe niewyraźne mówienie - bełkotanie czy niewyraźne słyszenie, szumy piski już na stałe.
częste mioklony podczas zasypiania, i niezłe podskakiwanie nóg po hydroksyzynie, z takimi skurczami że tylko mocne napinanie mięśni pomaga na chwilę je uspokoić
nie wiem jak się doświadcza sztywności karku więc chyba nie mam tego.

MRI czysty, eeg fale theta w okolicycy czołowo-skroniowej

wiele moich problemów kardio wskazuje na dysautonomię, plus kilka innych mniej dokuczliwych

Asona znalazłaś kogoś od tego? gdzie się diagnozowałaś?
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie to wyglądało tak, że jak leżałam w Klinice Neurologii w Wa-wie przy Banacha to wykonano mi kilka badań, m.in. badanie potencjałów wzrokowych oraz analizę zmienności rytmu no i to wyszły one nieprawidłowe wskazując na uszkodzenie autonomicznego ukł.nerwowego i tyle w tym temacie. Tego praktycznie się nie leczy (jedynie objawowo) i do tego w Polsce praktycznie nie ma specjalistów zajmujących się dysautonomią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poltergeist napisał:
Asona, a jakie masz objawy tej dysautonomii?


Podpinam się pod pytanie, ponieważ ja też mam nieprawidłowe potencjały wzrokowe i ogniska w mózgu. Jakie masz objawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group