Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

słonce i problemy z nim- dyskusja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak jak coś dokucza i się wie co, to tego się unika jak tylko się da by sobie nie szkodzić, ogranicza do minimum czy szuka innych rozwiązań, to prawda - przynajmniej ja tak staram sie postępować, chociaż nie zawsze się da, właśnie po to by nie zwariować Wink
tylko w dzisiejszych czasach nie da się wszystkiego unikać, a na pewno nie ukniknie się UV czy innych...

nie wiem czym podświetlane są ekrany w kinie, nie chodzę od lat, nie mogę oglądać tv po ciemku, muszę mieć lampkę a najlepiej światło górne, tak daje po oczach że aż boli, migoczący ekran po ciemku = zawroty głowy plus ból oczu, czasem mdłości.
Od dawna specjaliści zalecają oglądanie tv chociaż przy małej lapmce nie pociemku i to każdemu nawet zdrowemu, dla oczu i nie tylko Wink


ps alava nie mam diagnozy, tylko obserwacja w kier ch,tk ł, tylko obserwacja i niech tak zostanie Very Happy
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Monika B"]
Cytat:


Alva wiem że mi nie wierzysz , ale do wszystkiego mozna przywyknąc.
Tego jest tyle ,że częśc z nich po prostu staje się " mniej ważna" tak jest własnie z uczuleniem na słońce.


Nie dociera do Ciebie, ze kazdy mimo tej samej choroby choruje inaczej i ze w rożnym stopniu mamy tolerancje na to całe światło oraz promieniowanie.

[quote="Monika B"]
Cytat:
wystarczy przestac się kręcić wokół własnej osi z powodu choroby - chcesz zwariowac ?
Mnie się wydaje że masz nerwicę na tle choroby.To się zdarza i to często.Szczególnie na początku chorowania .
Dlatego uwierz mi że nie jest mi do smiechu jak ktoś się tak nakręca. Bo sam sobie szkodzi.


Nie kręcę sie wokół choroby. Wręcz przeciwnie. Wiem w końcu co mi jest, mam leczenie , ktore pomaga, wracam do pracy po roku przerwy i do normalnego życia. Mam sile wyjść na spacer( po 18 w słoneczny dzień), nie przyduszam sie po nocach, ze skóra jest o niebo lepiej i teraz dopiero odzylam w porównaniu z tym co było przed diagnoza i leczeniem. Nerwicy to mozna dostać jak człowiek zdycha i nie wie czemu.słońca unika tysiące osób z fotodermatozami, nie tylko z toczniem.To pomaga zachować zdrowie, podobnie jak dieta bg w celiakii.

Wiem o czym mówicie, bo po wykryciu celiakii nie tknelam żadnego jedzenia szpitalnego ze strachu przed glutenem,potem juz trochę odpuściło mi to, ale to tylko dlatego, ze przytyłam , minęły biegunki i teraz nawet jak mam wpadkę, to jest to do zniesienia. Na początku byłam totalnie wyniszczona i każda wpadka glutenowa to był horror. Z reszta nawet małe dzieci bardzo ostrożnie podchodzą do jedzenia ze strachu przed bólem brzucha. Człowiek sie oswaja z sytuacja, uczy sie wyczuwac organizm itd., ale niektórych ograniczeń nie da sie od tak zlać, zwłaszcza jak ma sie po czymś jazdy. To dotyczy wszystkich tego typu problemów. Czy to alergikow czy cukrzyków, czy ludzi z jelitem nadwrazliwym , którzy wielu rzeczy jeść nie mogą itd. Macie racje, ze żyć trzeba. W pracy wymienia mi lampy na ledy, do sklepów ibszputali mam kapelusz , na ulice czasem parasol i jakos idzie, ale zlać tego nie da rady, bo objawy na to nie pozwalają. Trzeba unikać tego czego uniknąć mozna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alva_alva napisał:

...
Nie dociera do Ciebie, ze kazdy mimo tej samej choroby choruje inaczej i ze w rożnym stopniu mamy tolerancje na to całe światło oraz promieniowanie.



Większość z nas nauczyła się żyć z Tym co ma.



[quote="Monika B"]
Cytat:
wystarczy przestac się kręcić wokół własnej osi z powodu choroby - chcesz zwariowac ?


Zgadzam się z Moniką.

Cytat:
Człowiek sie oswaja z sytuacja, uczy sie wyczuwac organizm itd., ale niektórych ograniczeń nie da sie od tak zlać, zwłaszcza jak ma sie po czymś jazdy.


My z Moniką bardzo dobrze wiemy co tą są jazdy. Nie tylko z powodu padaczki. Mamy też jelita i żołądki chore.

Cytat:
To dotyczy wszystkich tego typu problemów. Czy to alergikow czy cukrzyków, czy ludzi z jelitem nadwrazliwym , którzy wielu rzeczy jeść nie mogą itd. Macie racje, ze żyć trzeba. W pracy wymienia mi lampy na ledy, do sklepów ibszputali mam kapelusz , na ulice czasem parasol i jakos idzie, ale zlać tego nie da rady, bo objawy na to nie pozwalają. Trzeba unikać tego czego uniknąć mozna.


Jeżdżąc na Mazury na wieś tam jest inna kultura gotowania, jedzenia. Muszę dokonywać wyborów jest trudniej moja teściowa gotuje tłusto, nie robię problemu jednak, jem to co mogę. Jak trzeba gotuję sobie tam sama . Jednak nie robię problemu z tego faktu. Po prostu pewnych rzeczy nie jem.
Jak ktoś chce wszystko można - gorzej jak ktoś jest pesymistą i widzi wszystko w czarnych barwach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosiu ale nie każdy jest taki sam, i nie każdy musi tak samo reagować, przyzwyczajać się itp dokładnie w ten sam sposób. Sama wiem to po sobie, na pewne rzeczy reaguję zupełnie inaczej niż inni, ale nie widzę powodu by innych krytykować/wyśmiewać tylko z tego powodu ze reagują tak czy inaczej.

PS
Nie licytujmy się komu gorzej, kto ma epi, jelita i co jeszcze itd, bo to temat odnośnie reakcji na słońce...
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Wto Lip 22, 2014 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zobaczycie w szpitalu dziewczynę w kapeluszu , to bede ja:) Zlewam czyjeś wyśmiewanie czy krytykowanie kapelusza, parasola, niejedzenia ciasteczka z glutenem ( " zjedz ciasteczko, jedno na jakis czas ci przecież nie zaszkodzi"), komentarze na temat cukrzycy typu" insulina nie jest ci potrzebna,bo moja babcia łyka tabletki i jej pomagaja" itd. Naprawdę nue mam juz czasem siły tłumaczyć komuś, ze dieta bg to jedyne lekarstwo na celiakie , a czyjaś babcia łyka tabletki na chorobę, która sie tylko podobnie do mojej nazywa.To samo ze słońcem. Szkoda, ze nie mieszkam w bardziej cywilizowanym kraju, gdzie nikt głupio sie nikomu nie przygląda i nie komentuje odmienności. Na zachodzie czy w Skandynawii łatwiej jest ludziom z ograniczeniami, ktore choroba czasem narzuca. Tam jest podejście, ze skoro ktoś robi tak czy siak, to widocznie tak jest dla niego lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alva ale nikt się z Ciebie nie smieje, masz prawo robić i dbać o siebie jak chcesz. jedni robią operacje plastyczne inni potrzebują kapelusza Wink
Niestety obrażasz się na cudzą opinię, twierdząc że tylko i wyłącznie Twoja rada, Twoja opinia jest dobra. I a bo w necie napisali...
Wnosisz w odpowiedziach do ludzi dużo nowi, opinii, jesteś chora co nie znaczy "że tak jak dziewczyny napisały, wie ktoś coś lepiej.
Współczuję przebojów ze słońcem, ale mimo wszystko troszkę przysłowiowej pokory, tym bardziej że słowo pisane, często i gęsto może być inaczej interpretowane niż mówione.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie na nikogo nie obrażam. To tylko pożyteczna dyskusja , wymiana zdań i rożnych doświadczeń, rożnych punktów widzenia, na ktore ma wpływ wiele czynników. Zapewne za 20 lat na pewne rzeczy tez sie bede patrzeć inaczej, nie tylko na te związane z choroba. Życie każdego zmienia.
Swoją droga ciekawe porównanie operacji plastycznej do noszenia kapelusza przy chorobach skory wynikających z nadwrażliwości na slonce. Jeden powiększa sobie usta, bo ze swoimi mało komfortowo sie czuje, inny nosi kapelusz , bo tez sie mało komfortowo czuje z temperatura na wieczór , inny znowu siedzi w pół mroku i psuje sobie oczy, bo tez mało komfortowo sie czuje ze swiatlowstretem , bólem głowy od mocniejszego światła. Jeszcze inny trzyma laptopa na odległość z przyciemnionym ekranem i slepka w ciemnych okularach po literkach. Tak czy siak to jak widać zawsze chodzi o ten komfort w końcu. Nie ma jak spojrzeć w lustro po operacji plastycznej i zobaczyć wymarzone usta albo spojrzeć w lustro na wieczór po słonecznym dniu spędzonym w kapeluszu i zobaczyć twarz bez rumienia,a w nocy spac bez bólu koci czy bólu głowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co zastanawia mnie jedno

Cytat:
spojrzeć w lustro na wieczór po słonecznym dniu spędzonym w kapeluszu i zobaczyć twarz bez rumienia,a w nocy spac bez bólu koci czy bólu głowy.


nie wychodzisz na słonce i wieczorem juz nie masz rumienia Shocked nie widziałam że rumien toczniowy tak szybko schodzi.
owszem moze rumien od słonca- czyli typowe uczulenie sloneczne moze zejść
ale na pewno nie motyl toczniowy.
nie wychodząc na słonce od razu przestaje Cie boleć?
to tez bardzo dziwne , to chyba nie bole związane z toczniem

My chyba caly czas mówimy o czymś innym
motyl nie schodzi jak tylko nie przebywa się na słoncu.dlaczego jest zimą , gdy słonca nie ma nawet przez minutę?
bole nie ustępują jak się chroni przed słoncem, kompletna pomyłka to jest.
Chyba myslisz dwa pojęcia- uczulenie na slonce to nie motyl tocznowy
słonce może powodowac zaostrzenie choroby , a to nie minie samo , jak tylko słonce się schowa.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alva_alva napisał:
Ja sie na nikogo nie obrażam. To tylko pożyteczna dyskusja , wymiana zdań i rożnych doświadczeń, rożnych punktów widzenia, na ktore ma wpływ wiele czynników. Zapewne za 20 lat na pewne rzeczy tez sie bede patrzeć inaczej, nie tylko na te związane z choroba. Życie każdego zmienia.
Swoją droga ciekawe porównanie operacji plastycznej do noszenia kapelusza przy chorobach skory wynikających z nadwrażliwości na slonce. Jeden powiększa sobie usta, bo ze swoimi mało komfortowo sie czuje, inny nosi kapelusz , bo tez sie mało komfortowo czuje z temperatura na wieczór , inny znowu siedzi w pół mroku i psuje sobie oczy, bo tez mało komfortowo sie czuje ze swiatlowstretem , bólem głowy od mocniejszego światła. Jeszcze inny trzyma laptopa na odległość z przyciemnionym ekranem i slepka w ciemnych okularach po literkach. Tak czy siak to jak widać zawsze chodzi o ten komfort w końcu. Nie ma jak spojrzeć w lustro po operacji plastycznej i zobaczyć wymarzone usta albo spojrzeć w lustro na wieczór po słonecznym dniu spędzonym w kapeluszu i zobaczyć twarz bez rumienia,a w nocy spac bez bólu koci czy bólu głowy.


Jak dla mnie to nie jest dyskusja. Nie proszenie o radę. Umartwianie się i pokazywanie , że wokół choroby kręci się u Ciebie świat.
Co do moich okularów nie mam ciemnych okularów kupionych na bazarze. Mam okulary przystosowane do mojej potrzeby. Korzystam z komputera stacjonarnego. Laptopa używam okazjonalnie. Nie niszę sobie oczu przez światło. Za mało wiesz o chorobach oczu , żeby wypowiadać się cynicznie o przyciemnionych okularach. Podałam tylko przykład , że z okularami można normalnie funkcjonować. Ty wykorzystałaś moje rady cynicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malgosiu, cześć mojej wypowiedzi nie dotyczyła Twojej osoby w ogóle. To Abisynka akurat pisala, ze przez słabe swiatlo , w którym czuje sie lepiej, niszczy jej sie prawdopodobnie wzrok. Nie wiem nic o Twoich okularach z bazaru.


Monika B napisał:
wiesz co zastanawia mnie jedno

Cytat:
spojrzeć w lustro na wieczór po słonecznym dniu spędzonym w kapeluszu i zobaczyć twarz bez rumienia,a w nocy spac bez bólu koci czy bólu głowy.



My chyba caly czas mówimy o czymś innym
motyl nie schodzi jak tylko nie przebywa się na słoncu.dlaczego jest zimą , gdy słonca nie ma nawet przez minutę? .



Zima słońca nie ma nawet przez minutę? Chodzisz po ulicy ze świeczka zima albo z latarką? Żartujesz teraz czy piszesz serio? Zima promieniowanie UVa i UVB jest Twoim zdaniem zerowe i nie szkodzi w ogóle slonce nikomu i moze jeszcze to wyczytałas w jakimś medycznym artykule albo książce medycznej? Ciekawe teorie. Dla nowych osób szukających wiedzy w temacie , mocno szkodliwe. Życzę powodzenia Toczniowcom zima, np. na stoku górskim na nartach. Nie smarujcue sie żadnym filtrem, bo przecież slonce zima nie swieci nawet przez minute!!!! A od kiedy Twoim zdaniem swieci? Od jakiego dnia w roku zaczyna świecić i kiedy przestaje? Od którego dnia roku nie trzeba wiec smarować sie juz filtrem?


Monika B napisał:
ole nie ustępują jak się chroni przed słoncem, kompletna pomyłka to jest.
Chyba myslisz dwa pojęcia- uczulenie na slonce to nie motyl tocznowy
słonce może powodowac zaostrzenie choroby , a to nie minie samo , jak tylko słonce się schowa.



Slonce zaostrza albo wywołuje te objawy,a wtedy albo kończy sie to sterydami albo zwiększeniem dawki sterydu.Rumien, ogólne objawy i przykaz reumatologa aby odrazu zwiększać dawkę sterydu, bo sie choroba rozpędzić moze.Owszem, jesli jest to tylko początek jazdy i sytuacja sie mocno nie rozpędzi,to kilka dni bez słońca objawy moze wyciszyć albo i nie. Trudno przewidzieć. Wiadomo, ze nue tylko slonce ma wpływ na rzuty.

Jak sie slonce schowa, to tez sięgają nas oba typy promieniowania, takze to ktore wywołuje poparzenia słoneczne , tyle ze w mniejszym stopniu. Dla osób mocno wrażliwych cień niekoniecznie zapobiega efektom promieniowania UV.


Ostatnio zmieniony przez alva_alva dnia Sro Lip 23, 2014 10:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz mi alvo dlaczego jestes taka sarkastyczna i nieprzyjemna na forum?sprawia ci to przyjemnosc?
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zartuję alva
są dni kiedy słonca nie ma , np w listopadzie, czasem nie ma go przez kilka dni
po co mam chodzić ze swieczką skoro swiecą latarnie ?
chyba ze u was panują egipskie ciemności
motyl nie schodzi w kilka godzin - nie ma na to szans- chyba ze mówisz o czymś innym niż motyl, motyl schodzi czasem miesiącami żeby wrocić szybko.
słonce jest dodatkowym czynnikiem ale nie jest konieczne żeby on się pojawił , to powinnas juz wiedzieć

alva sęk w tym że ty czytasz w medycznych czasopismach ale życiowe doswiadczenie masz zadne- dlatego tak bardzo kurczowo się trzymasz tego co wyczytasz. Kazdy jeden człowiek choruje ciut inaczej- nigdy nie ma w 100% objawów opisanych w necie czy literaturze - bo wtedy medycyna bylaby bardzo prosta.. Nie ma takiej mozliwości

Ja nie musiałam czytać, tyle lat- tak lat( jakby to zliczyć to wyszło z tego dobrych kilka lat ) spedziłam szpitalach że miałam masę mozliwości rozmawiać z naszym profesorem bardziej prywatnie,lekarze i farmakolodzy często odpowiadali na dyżurach na wiele moich pytan- często siedzieli u mnie w pokoju rozmawialiśmy o wielu aspektach choroby , tego w ksiązkach nie wyczytasz .To sa doświadczenia i obserwacje lekarzy, moje własne dotyczące nie tylko samej siebie ale dziesiątków osob , ktore się przewijały przez oddział .
Co nie znaczy że nie czytam nic , ale nie uczę się tego na pamięc.
Jak widać nic do Ciebie nie dotrze- bo wyryłaś sobie w głowie dane z podręcznika i kurczowo się tego trzymasz.
nie przyjmiesz tez do wiadomości że możesz nie mieć racji.

Nie mam zamiaru więcej dyskutować bo dyskuja to rozmowa a nie obrazanie się , czy obrażanie kogoś.

Od razu się wkurzasz jak ktoś śmie podważyć Twoje teorie.
Przyjmij do wiadmości że często i lekarz z wieloletnim doswiadczeniem się myli . Ty lekarzem nie jesteś. Tez nie możesz tego wiedziec czy Twoi lekarze mają 100% racji.
ja zakonczyłam dyskuję tutaj .
zrobiło się to bezcelowe.

To co pisała abisynka - miała sporo racji , w wielu punktach się z nią zgadzam.

Aniu alva nie moze pojąć ze ktoś uważa ze ona nie ma racji . To wynika z braku szacunku .
bo się czytało ? wyuczyło na pamięć?
no coz gratuluję
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, kompletnie mi to nie sprawia przyjemności, ale piowiedz mi Aniu, czemu osoba z 20 kilkuletnim stażem chorobowym,uważająca sie za mentora tego forum,wypisuje teksty typu ,ze zima slonce nie swieci sni przez minutę , a mimo to wychodzi komuś rumien. Jestem w tym momencie sarkastyczna, bo takie stwierdzenia wprowadzają ludzi w blad i moga komuś ostro zaszkodzić.
Tak samo rozmowa na temat smarowania sie filtrami w domu. Temat sie urwał jak napisałam , ze sa dwa typu promieniowania i szyba obu nue zatrzymuje. Jest tak czy tak nie jest? Zapytałam jako osoba chora, której dermatolog to zalecił. Nie wypowiedzialas sie z Monika ostatecznie w temacie jak jednak wyszło chyba na to, ze dermatolodzy maja racje. W zasadzie nie wiem do końca kto ma racje, ale Monika jedyny argument jaki miała w tym temacie, to , ze jesteś lekarzem i chorujesz tez na tocznia. Ty ucichlas. Nue umiecie przyznać, ze jednak gdzies racji nie mialyscie,a pytanie pozostaje bez odpowiedzi w sumie. Zapytam o to dermatologa na wizycie, bo mnie to ciekawi, zwłaszcza ze nie ja jedyna takie wskazówki od dermatologa dostałam.

Jestem sarkastyczna, bo wypisywane, ze zima slonce nie swieci i używanie tego jako argumentu w rozmowie, zakrawa na dobry żart. Albo poważnie o czymś gadamy albo wypisujemy bajki.

Monika B napisał:
nie zartuję alva
są dni kiedy słonca nie ma , np w listopadzie, czasem nie ma go przez kilka dni.


Dalej chyba żartujesz. Szkodliwe sa promienie UV, ktore sa nawet w bardzo pochmurne dni, takze zima. Nie zmieniaj tematu i przyznaj po prostu, ze głupotę napisałaś. Zdarza sie każdemu.


Ostatnio zmieniony przez alva_alva dnia Sro Lip 23, 2014 11:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga alvo,niestety moje zycie nie kreci sie wokol choroby( w kazdym razie na pewno nie mojej),wokol komputera i internetu....ja intensywnie pracuje,mam troche inne zainteresowania niz wieczne sleczenie przed monitorem ,mam swoje problemy i radosci,tak wiec nie mam zawsze czasu ani ochoty na sledzenie watkow i odpisywaniu ....a co do przepuszczania swiatla przez szybe to oczywiscie masz racje ale tak jak powiedzialam musialabys siedziec non stop wyeksponowana na promienie sloneczne przed szyba...jestes zadowolona z odpowiedzi?tylko uwazaj, w necie sa tez informacje ze toczniowcy przezywaja od 5 do 10 lat i adieu
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie napisałam głupoty
bo szare bure dni na pewno się dla nas zadną przeszkodą do normalnego funkcjonowania
jesli chcesz się bawić w fizykę to może juz nie ze mną.( zbyt dawno miałam fizykę w szkole)
Faktem jest ze gdyby slonca nie było nie byłoby życia.a więc problemow naszych tez by nie było.
Te szaro bure dni są wystarczająca ochoroną dla nas.
napisałam o szarych dniach bez słonca a nie ze całą zimę słonca nie ma .
alva , nie masz racji i tyle .
a łapanie pojedynczych słowek i zmiana toku rozumowania zmienia całość wypowiedzi

jakoś nie pociagnęłas tematu jak Ania napisała Ci na temat przechodzenia promieni przez szybę

z naszego forum poczytaj sobie , temat przewija się często na forum
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1465&highlight=promieniowanie+s%B3oneczne

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=797&highlight=promieniowanie+s%B3oneczne - jest jeszcze kilka
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Sro Lip 23, 2014 11:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group