Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cześć wszystkim!
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sarunia
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 44

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 9:39 pm    Temat postu: Cześć wszystkim! Odpowiedz z cytatem

Witam, podczytuje Was od paru dni, ale w końcu zdecydowałam się założyć konto.
Nie mam jeszcze diagnozy lekarza, ale ostatnie moje perypetie zdrowotne samo jakoś naprowadziły na tą tajemniczą chorobę.
Generalnie zaczęło się ponad miesiąc temu kiedy to zaczął mnie boleć palec wskazujący w stawie międzypaliczkowym bliższym. Ból to może za dużo powiedziane - raczej polegało to na tym,że podczas jego zginania czułam dyskomfort, sztywność w stawie. Ból trwał parę godzin i przechodził, by powrócić za parę dni i tak w kółko.Na początku tego tak nie kontrolowałam bo myślałam,że się uderzyłam czy coś.Ale gdy ewidentnie zauważyłam,że jednego dnia "coś czuję" a później nie i tak w kółko włączyło mi się myślenie. Najpierw podejrzewałam RZS, jednakże staw nie był ani opuchnięty ani zaczerwieniony. Podczas bólu tkliwy przy przyciśnięciu. Następnie ból przeniósł się chwilowo na palec środkowy tej samej ręki,a od paru dni szaleje w palcu serdecznym,tyle że w stawie śródręcznym. I znów to samo. Tylko dyskomfort przemijający czyli np. rano nic nie czuję, później czuję przez parę godzin, na wieczór mija..różnie. Dodam,że nie odczuwam bólu/dyskomfortu gdy tym palcem nie ruszam. Dzisiaj np. dla odmiany nie boli mnie, natomiast w ciągu dnia w pracy zaczął mnie boleć mięsień udowy z tyłu. Nie robiłam nic takiego, nie sądzę,żeby to było jakieś przeciążenie.Boli przy dotyku, kucaniu, chodzeniu. Dodatkowo, co mnie chyba w tym momencie najbardziej martwi strasznie wypadają mi włosy- od ok.1,5 miesiąca. Co przeczeszę zostają mi w rękach. Już widzę poszerzenie przedziałka:( nie wiem co mam zrobić, jak chodzić do pracy.Zrobiłam badania morfologia, OB, CRP i RF w normie. Wizyta u reumatologo dopiero pod koniec sierpnia. Przygarniecie mnie?
Aha i jeszcze jedno, parę dni temu na łydkach wyskoczyły mi malutkie pęcherzyki (byłam cały dzien na mocnym słoncu) - dodam,że skórę mam już mocno opaloną a coś takiego pojawiło się pierwszy raz w życiu. Wyskoczyło, ale pod koniec dnia zniknęło. Nie swędziało. Żadnych innych zmian skórnych nie zauważyłam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj

w sumie na razie nie dzieje się nic co mogłoby wskazywać na np toczen.
W toczniu i innych chorobach z tej grupy bol stawów to chyba najmniej istotna sparwa.
tu masz kilka wskazowek co do kryteriów diagnostycznych choroby
Cytat:
Kryteria klasyfikacyjne ARA dla TRU (modyfikacja z 1982 r.)
1. Rumień twarzy w kształcie motyla.
2. Rumień krążkowy.
3. Nadwrażliwość na światło.
4. Owrzodzenia jamy ustnej.
5. Zapalenie lub ból stawów - dotyczące co najmniej dwóch stawów, bez nadżerek w obrazie rtg.
6. Zapalenie błon surowiczych - opłucnej lub osierdzia, stwierdzone w wywiadzie lub w chwili badania.
7. Zmiany w nerkach - utrzymująca się proteinuria powyżej 0,5 g/dobę i/lub obecność wałeczków nerkowych w moczu.
8. Zaburzenia neuropsychiatryczne - napady drgawek lub psychoza (po wykluczeniu przyczyn polekowych, metabolicznych, mocznicy).
9. Zaburzenia hematologiczne - anemia hemolityczna z retykulocytoza lub limiopenia (poniżej 1500 w 1 mm3), lub leukopenia (poniżej 4000 w 1 mm3), lub trombocytopenia (poniżej 100 000 w 1 mm3)
10. Zaburzenia immunologiczne - obecność komórek LE lub przeciwciał do nDNA, lub przeciwciał do Sm, lub fałszywie dodatnie serologiczne testy kiłowe przy ujemnym teście na immobilizację krętków.
11. Przeciwciała przeciwjądrowe - w mianie uznanym za nieprawidłowe, badane metoda immunofluorescencji lub inna odpowiednia.


jest tego sporo ,
zaburzenia w morfologii zmany w Centralnym układzie nerwowym ,
zaatakowane narządy , itd ...
dluga droga przed tobą do postawienia diagnozy, czasem czeka się latami.
Wypadanie włosów nie jest domeną naszej choroby, przyczyn moze być mnóstwo.
Tak jak jest ogrom schorzen , gdzie choroba atakuje stawy.

oczywiście przygarniamy Cię Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sarunia
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 44

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,znam te kryteria.spelniam mysle na razie dwa,wiecej badan nie robilam.zastanawiam sie czy jak bym poszla jutro do internisty to by mi mogl cos wiecej zlecic.wizyte prywatna u reumatologa mam 28.08 ale skoro nie bede miec zadnych specjslistycznych badan to nic mi wiele nie powie.chcialabym dostac juz jakis lek.wiem,ze uroda jest malo wazna w stosunku do zdrowia ale ja na prawde obawiam sie ze za pare dni bede lysa:-(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Imternista nie moze zlecić badan specjalistycznych
moze tylko badania ogólne, morfologia ,mocz , kreatynina , oraz parametry róznych narządow , w sumie niewiele
Jaki lek byś chciała ? i na co ?
przeciwbólowy ?

Dopóki nie będziesz spełniać kryteriow chorobowych zaden specjalista nic nie przepisze .

kup sobie w aptece tabletki ze skrzypem i pokrzywą,
czytałaś ? http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=3326&highlight=problemy+wlosami - są tu także porady co komu pomogło

pomysl czy ostatnio coś się zmieniło w zyciu ?
moze przechodziłaś jakąs infekcję?
moze jakiś długotrwały stres ?
włosy wypadają tez przy chorej tarczycy, po chorobie , naprawdę tych przyczyn jest mnóstwo
moze szybciej dostaniesz się do dermatologa ?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sarunia
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 44

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 6:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci bardzo z całego serca za odpowiedź.
Internista nic nie może zlecić w kierunku tocznia?eh, no ale może i tak spróbuje dziś się zarejestrować, może mi cokolwiek doradzi.
Nie, nie chce przeciwbólowego bo mnie na razie nic bardzo nie boli. Tak jak mówię ból stawów rąk to nawet nie jest ból, tylko dyskomfort przy poruszaniu palcami -raz jeden, raz drugi. Ostatnio serdeczny, ale np. od wczoraj jak na razie nie bolą, a przerzuciło się na ból nogi (mięsień) podczas chodzenia.
Ja zdaje sobie sprawę,że to brzmi troszku hipochondrycznie.W domu nikt mi nie chce pomóc w tej sprawie - mama twierdzi,że włosy mi zawsze wypadały a poza tym pewnie "kupiłaś sobie jakiś syf do włosów",a mąż nie chce słyszeć o żadnych chorobach, przewraca oczami a nad odczepnego powiedział,żebym poszła sobie do lekarza po badania i żebym dala mu spokój:/
Fakt faktem, włosy mi zawsze wypadały, ale nigdy nie miałam tak,żeby widzieć skórę głowy. Poza tym w tym roku pierwszy raz w życiu poparzyłam sobie słońcem skórę głowy na czubku-to nie jest normalne, w życiu tak nie miałam:/
Tak jak mówię, moje bóle w tym momencie nie są jakieś przeraźliwe, mogłabym nawet trochu poczekać jak rozwinie się sytuacja, ale te prześwity zaczęły mnie przerażać- chodzę do pracy, co będzie jak będę mieć coraz większe placki-przecież nie ubiorę chustki bo wszyscy będą pytać co mi jest:( Czytałam wątki o wypadaniu włosów- widziałam,że różnie u was działa. Myślałam,że jeśli by mi lekarka dała już jakieś lekarstwo, steryd czy coś to to się choć trochu zatrzyma.
Jeśli chodzi o skrzyp to od prawie 2 miesięcy biorę już tabletki ze skrzypem Dermoskrzyp oraz myję od czasu do czasu szamponem Seboradin+maska. Zaczęłam to robić jak tylko zauważyłam wzmożone wypadanie, a one pojawiły mi się wcześniej niż jakiekolwiek objawy.

Nie byłam ostatnio na nic chora-nic, nic kompletnie-ostatnio bodajże na początku maja, albo i wcześniej a i to na zasadzie lekkiego przeziębienia. Stresu też nie miałam. Kompletnie nic.Nie wiem jak z moją tarczycą-miałam badaną wieki temu, ale tarczyca by raczej nie dawała jakiś bóli stawowo-mięśniowych.
Strasznie mi smutno, bo wiem,że diagnoza w Waszych przypadkach była długa- a ja już nie daję radę.

Czy te małe bąbelki, które mi się pojawiły na łydkach nie są charakterystyczne dla alergii słonecznej?Ja jak zaczęłam mieć objawy stawowe to byłam przekonana,że to RZS, ale jak w sobotę zobaczyłam te bąbelki to zgłupiałam. Bąbelki pojawiły się na już opalonej skórze, tylko w tym miejscu, chociaż byłam w tym dniu w krótkich spodenkach i bluzce na ramiączkach.

Pozdrawiam serdecznie,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nie jest to uczulenie na słonce ,nie są one także charakterystyczne dla tocznia.
Toczen to albo zmiany skorne na twarzy w ksztalcie motyla, lub zmiany skorne krązkowe. na pewno nie są to bąbelki .
uczulenie na słonce to tez wysypka , dosyć drobna , Nie pojawia się ona tylko w jednym miejscu
Pamiętaj że uczulenie na słonce miewają także ludzie całkiem zdrowi
pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też sobie w tym roku poparzyłam skórę na czubku głowy
pierwszy raz w życiu i nawet nie przyszło mi na myśl, że to od choroby

po prostu mocne słońce i brak ochrony na głowie Wink


Co do reszty zgadzam się z Moniką. Idź do lekarza pierwszego kontaktu i z nim pogadaj. Powinien coś doradzić, zlecić badania, skierować do specjalisty.

Wizyta u dermatologa też będzie przydatna.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sarunia
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 44

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowałam się zarejestrować do internisty, niestety jak to zwykle bywa brakło bloczków, choć dzwoniłam od samego rana. Jedyne co mogę zrobić to pójść i poprosić o przyjęcie.Chyba tak będę musiała zrobić, bo inaczej oszaleje. Odkąd zaczęłam mieć bardziej charakterystyczne objawy straciłam całkowicie apetyt-trwa to już 2,5 tygodnia. Aż wstyd przyznać, ale w zasadzie nic nie jem, a jak coś zjem to zbiera mnie na wymioty:/ Przestaje już logicznie myśleć, a w pracy nie mogę się skupić.
Myślicie,że dermatolog mi pomoże?Kurcze, ale w jaki sposób?Nie mam w tym momencie żadnych wysypek, a nie chciałabym trafić do jakiegoś konowała, który każe zmienić szampon i tyle...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum .
Dziewczyny dobrze radzą.

Pozdrawiam i życzę powodzenia i wytrwałości.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ten brak apetytu to nie na tle nerwowym? nakręcasz siebie i dolegliwości się pojawiają jedna za drugą
stresujesz się, to jeść się nie chce

Dermatologa odwiedź w związku z wypadającymi włosami. Wizyta z pewnością nie zaszkodzi.

Do internisty może się jutro dostaniesz. Z resztą możesz spróbować jeszcze dzisiaj.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbgro
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 405

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Very Happy Ja w ostatnim miesiącu farbowałam włosy 3 razy... i mimo że coś we mnie siedzi to nie wypadają, więc to wcale nie musi być znak że jesteś chora mojej bratowej również wypadają garściami a jest zdrowa. Nie nakręcaj siebie niepotrzebnie bo raczej na tle nerwowym przestałaś jeść. Idź do lekarza poczekaj na to co Ci powie nie stresuj się nie potrzebnie bo to i tak Ci nie pomoże, a tylko zaszkodzi pozdrawiam Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sarunia
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 44

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh, gdyby to było takie proste Sad naoglądałam się wczoraj zdjęć na Google jak chorym wypadły włosy i nic więcej już nie widzę. Mam swoje przerzedzone ewidentnie, dzisiaj specjalnie związałam w kucyk,żeby mnie nie wkurzały w ciągu dnia,że lecą mi wszędzie, ale wiem,że jak rozpuszczą i przy czesaniu to wszystko poleci. Wiem, wiem,że sytuacje jak i objawy mogą być różne, ale moje tak układają się w jedną całość,że czasami mam wrażenie,że piszą o mnie. Na prawdę. Wczoraj znalazłam jakąś stronę w języku angielskim o toczniu i znalazłam zapis,że bóle mięśniowe najczęściej pojawiają się pomiędzy łokciem a szyją oraz pomiędzy kolanem i biodrem - ciekawe tylko,że przez 3 dni bolała mnie właśnie ręka w tym miejscu (tylko przy dotknięciu, przyciśnięciu), a od wczoraj udo z tyłu podczas chodzenia- i jak tu nie myśleć o chorobie..Dodam,że bóle mięśniowe pojawiły się w tych miejscach zanim przeczytałam to w necie, więc nie ma mowy o "wywołaniu"tychże bóli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana,

mi tez się wydawało, że mam objawy wszystkich osób z forum Smile
Na bóle mięśniowe pojedz sobie trochę magnezu i potasu (tylko nie aspargin, bo jest zbyt słaby) i zobacz czy Ci przejdzie.
Włosy mogą wypadać z miliona powodów. Nerwy, brak witamin, hormony i całe dzikie mnóstwo. Mi na wypadanie włosów pomogły ampułki Matrix. Zużyłam dwa opakowania i od 2009 roku mam spokój. Pamiętaj też, że włos ma swój cykl życia i co ileś tam lat wypadają i robią miejsce nowym.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przestań tyle czytać i szukać, tylko pójdź do lekarza

im więcej będziesz czytać, tym więcej chorób zaczniesz wynajdywać u siebie
a i jeszcze wywołasz dodatkowe dolegliwości

no i wykończysz się nerwowo, a to dla nikogo nie jest dobre
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Very Happy
Jak będziesz się tak dalej nakręcała to psychicznie nie dasz rady.
Na ta chwilę nic nie wiesz a takie objawy to nie tylko toczeń daje.
Wyluzuj i zacznij od wizyty u lekarza.Nie daj się zwariować Wink
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group