Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pomocy ....już nie wiem co o tym sądzić
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 37, 38, 39  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ana10
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 1776
Skąd: świdnik

PostWysłany: Sob Sie 30, 2014 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aiwka czy ja napisałam ,że zwalam to na toczeń ? Wink zapytałam się tylko od czego moze byc i podałas mi pare wersji i ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
barbgro
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 405

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak miałam EMG 1,5 roku temu to wyszło ostre neurogenne uszkodzenie mięśnia, teraz robiono mi emg w szpitalu i niby ok, objawy są te same co wtedy, moje problemy mają 100 procentowy związek z tym co się ze mną dzieje, moje mięśnie zachowują się jakby były przemęczone włącznie te z buzią ale może ana u Ciebie jest inaczej.Robiłam też poziomy magnezu, potasu, sodu i wszystko ok. ana ja byłam u reumatologa prof. Wilanda i też na jego oddziale będę we Wrocławiu na Borowskiej. Neurologa obecnie nie mam żadnego bo byłam u kilku i każden przypisywał SM bez podjęcia diagnostyki w tym kierunku Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ana10
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 1776
Skąd: świdnik

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 4:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1,5roku temu wyszło ci EMG zle ateraz ok? t tak jakby się poprawiło Question a mogło Question
sorki,że tak pytam .... Very Happy bo piszę pod awatarkiem ,że jesteś z Lublina ?ale nadal mieszkasz tam? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ana - z Lubina na zachodzie Polski Smile

Dwa lata temu miałam w mózgu rozległą zmianę która miała być przysłowiowym gwoździem do trumny normalnej egzystencji. Ten sam radiolog robił mi ostatnio trzy powtórki tego miejsca - po zmianie nie ma nawet śladu Smile "Medżik" albo wielkie tajemnice ludzkiego ciała Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ana10
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 1776
Skąd: świdnik

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Lubin a ja przeczytałam Lublin hehe Very Happy
to git z tym MRi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
barbgro
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 405

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubin tak właśnie taka mała mieścina w dolnośląskim Very Happy ja nie wiem jak to do końca bo w konkluzji opisu napisał Pan doktor wtedy że wykazano cechy aksonalnego uszkodzenia nerwów, wedle mojego lekarza prowadzącego w tamtym czasie to była bardzo poważna sprawa, jak czytał ten opis to kiwał głową i gadał tylko raz po raz "taka młoda", więc nie wiem o co caman, jasno mi nikt nie wytłumaczył o co chodzi , nabrałam się tuzin leków na odbudowę nerwów, rehabilitacje te sprawy, prawie otarłam się o artroskopię barku, i jakoś wróciłam cudem boskim do zdrowia z dnia na dzień Razz aż na pół roku, bo póżniej wróciło ze zdwojoną siłą wszystko i tak walczę do dziś Confused A dobrze Katarzyno miałaś opisane badanie?? Moja bratowa miała guzy na tarczycy, i na usg w jej mieście nic nie było, a tydzień później w Gliwicach po usg natychmiast zakwalifikowali ją do operacji więc sprzęt też chyba ma znaczenie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ana10
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 1776
Skąd: świdnik

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to jest z tymi sprzętami...u mnie też nie raz na usg brzucha wychodziły rózne sprawy a na innym sprzęcie u innego lekarza za 2 tyg już nic nie było Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opis opisem , chodzi o porównanie z zapisem mri.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ana10
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 1776
Skąd: świdnik

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no w sumie tak ...a u mnie lekarze zawsze czytają tylko opisy a w ogóle nie patrzą zdjęcia ,zapisy ... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
barbgro
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 405

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie też tylko czytają opisy a moja reumatolog do mnie powiedziała że po co mi płyty z MRI skoro nie posiadam do nich opisu Confused miałam zlecane MRI bez opisu, za które zresztą płaciłam po 600zł a ona do mnie że po co mi takie badanie Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ana10
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 1776
Skąd: świdnik

PostWysłany: Sob Wrz 13, 2014 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już po spa...
nic się nie dowiedziałam ...
powtórka z badań tylko tych co miałam robione w marcu -nawet indentyczny wypis dostałam ...ciśnieniea nawet wpisane choć nie były mierzone ,szok i rozpoznania pytaja sie mnie czy ciągle te same i te ginekologiczne też czy te same się utrzymuja i tak wpisują Twisted Evil
z badań tylko usg ślinianek ,morfologia,biochemia,krótka immunologia.... Shocked tyle zlecone Surprised miałam czekac na usg brzucha aż tydzień i przez ten czas tylko leżeć i nic więcej zero badań ...to ja na usg mogę poczekać w przychodni tyle...
nic się nie dowiedziałam abisynka co z moimi rączkami ,czego doszły problemy neurologiczne,więcej znaczy ,nic o problemach jelitowych ...
wiem tyle,że mam
b.niski potas.wapń,cholesterol anemia.fosfotaza alkaliczna,płytki też trochę,i wyższy koagulogram a no i C3 obniżone i te ANA 5120 i jeszcze jakieś mają być za tydzień reszta badań
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Wrz 13, 2014 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ana, no ledwo doszlam z ta goraca kafffa do Cie, na "najwyzsze" pietro... Cool
Uffff....
Poczekaj wezme lyczka bo sie zasapalam i ........zapowietrzylam.....

No zesz!
A napisz mi, Serducho czy w tym szpitalu to byl Twoj lekarz prowadzacy?
No paranoja jakas!
Moze dkatego mialas lezec aby szpital dostal srodki od Zuzu, bo cienko przeda a na badania kasy/kontraktow juz brak bo przecie wrzesien juz! Evil or Very Mad
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ana10
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 1776
Skąd: świdnik

PostWysłany: Sob Wrz 13, 2014 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochana był prowadzący...
na wizycie w czerwcu mówił mi że pewnie mam zaatakowany ukł.nerwowy i trzeba mi zrobić mri i jeszcze chciałby różnicowanie immunoglobulin itp a w ogóle przy przyjmowaniu była inna lekarka i ja dużo gadałam to połowe mi przerywała połowę wyłapywała i zapisywała mi mówiła że zrobimy badania a potem okazało się że guzik Twisted Evil
to po co ja tam poszłam ten szpital to porażka i ten lekarz chyba też Mad
i co ja ma teraz robić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Wrz 13, 2014 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ana, kiedy masz wizyte u prowadzacego?

Ja bym powiedziala mu dokladnie to co nam napisalas i zapytala jaki byl cel Twojego pobytu oraz jak widzi dalsze leczenie/diagnozowanie.

W zaleznosci od odpowiedzi podjelabym decyzje czy nadal chce aby mnie prowadzil, czy raczej czas na zmiane.

Dodam, ze wcale nie musial byc winny zaistnialej sytuacji. Daj mu szansę rozmowa. Moze i on bedzie oburzony i wyznaczy termin w szpitalu kiedy to on bedzie mial w nim dyzury np.

Rozumiem, ze jestes zła.
Ochlon.
Przemysl.
Zdecyduj?

Trzymam kciuki i buziola sle. Buziak
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Wrz 13, 2014 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze Ewela mówi-idź do prowadzącego i porozmawiaj. Pamiętam jak mnie mój lekarz skierował na biopsję nerki a pan prof z Jaczewskiego stwierdził, że co ja tutaj robię jak są gorsze przypadki a ja jestem młoda i zdrowa. I wypisali mnie. Mój dr tak się wkurzył, pogadał z moją lekarką prowadząca w szpitalu i nagle prof mógł mi zrobić biopsję (do niej chodzilam na do przychodni przyszpitalnej). Pogadaj z dr i powiedz co i jak. To bez sensu takie leżenie w szpitalu po to, żeby poleżeć.
Bądź grzeczna w stosunku do doktora, ale stanowcza. Powinno pomóc Smile

Trzymam kciukasy i czekam na spotkanie w realu-w końcu ze Świdnika do Lublina daleko nie ma Very Happy
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 37, 38, 39  Następny
Strona 13 z 39

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group