Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plaquenil, QUENSYL
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 25, 26, 27  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś moze zauważył na Plaquenilu spadek wagi oraz zmianę zapotrzebowania na tyroksyne lub inne leki?W ulotce jest napisane,ze moze zmniejszyc sie zapotrzebowanie na doustne leki przeciwcukrzycowe.Na samych sterydach cukier poszedł mi w górę, po czym spadł znacznie jak wlaczyno mi Plaquenil, ale z dawki 8 mg metypredu musiałam przy Plaquenilu zwiekszyć sterydy do 24mg,aby utrzymał sie efekt złagodzenia objawów.Wnioskuje,ze steryd przestał sie wchlaniac w całości.Mimo 24 mg sterydu chudnę na tym Plaquenilu.Czy ktoś ma lub miał podobne doświadczenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wnioskuje,ze steryd przestał sie wchlaniac w całości.Mimo 24 mg sterydu chudnę na tym Plaquenilu.

A kto powiedział, że na sterydach nie można schudnąć? Nigdzie nie jest powiedziane, że trzeba tyć.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
Cytat:
Wnioskuje,ze steryd przestał sie wchlaniac w całości.Mimo 24 mg sterydu chudnę na tym Plaquenilu.


A kto powiedział, że na sterydach nie można schudnąć? Nigdzie nie jest powiedziane, że trzeba tyć.


Wnioskuje po tym, ze przed lykaniem Plaquenilu poprawa z bólem nóg, głowy, jelitami itd. była średnio na 8 do 10mg metypredu,a po trzech dniach łykania plaquenilu myślałam, ze padnę z bólu stawów, głowy,zaatakowalo mi znowu podniebienie i błonę śluzową w jamie ustnej,a do tego jednocześnie cukry rzędu 190 spadły nagle do normy.
Na dawce 400mg plaquenilu wyrobiłam 12 dni, bo dostałam takiego jadlowstretu, ze nie dawałam rady juz nic zjeść.Dwa dni nie łykałam w ogóle i od trzech dni zmniejszylam dawkę do 200mg, łykam na noc, to przesypiam jadlowstret, rano jest lepiej,ale na dawce 200 mg znowu cukier podchodzi pod 200. Wcześniej był taki na dawce 8 do 10mg bez plaquenilu.Teraz jest rzedu 200 na 24 mg sterydu i 200mg plaquenilu. Steryd cukier podnosi, a plaquenil pewnie go obniża.Troche nie mogę dojść z tym do ładu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Nie Gru 21, 2014 10:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z oczami moze być kiepsko jesli chodzi o "naprawę" jak juz jakieś większe uszkodzenie,z tego co mówiła mi reumatolog, a co do szpiku to raczej bardziej odwracalne, ale mówiła mi tez, ze wcale nie musza te efekty uboczne sie pojawić i ze trzeba po prostu sytuacje kontrolować. Wizyty u okulisty i morfologia często.
Mnie sie wydaje, ze plaquenil powodował u mnie zaczerwienienie skory twarzy i na pewno spowodował wysypkę na górnej części ciała. Myślałam, ze to od sterydow moze jakis trądzik, ale to od plaquenilu, bo w dwa tygodnie po odstawieniu znikely krostki co do jednej, a sterydy dalej łykam.Skora jest teraz idealna. Na fotum RZS ludzie opisują tez to zaczerwienienie skory twarzy, ktore zaostrza sie latem. Ja brałam krótko i tylko latem, wiec nie mam porównania do zimy, ale tez to widziałam u siebie. Tabletkę łykałam na noc , a rano czerwona twarz. Po południu rumuen mijał, odwrotnie jak toczniowy, bo toczniowy po słonecznym dniu to daje znać na wieczór i szczypie, puchnie skóra, a tutaj byłam tylko czerwona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arechin jest toksyczny dla oczu. Musiałabyś brać dawki , ktore nie są normalnie przyjmowane żeby uszkodził ci szpik. Są inne leki ktore bierzemy stanowiące zagrożenie dla szpiku .

bardzo Cię proszę o korzystanie z wyszukiwarki , ona jest bardzo prosta w obsłudze- jest wiele wątków na forum dotyczących Arechinu a ten akurat dotyczy innego leku.
wyszukiwarka http://www.toczen.pl/forum/search.php

Kolejny post dotyczący Arechinu w tym wątku zostanie usunięty.
czytaj sobie porady na spokojnie - jeszcze nic nie bierzesz.
Nie nakręcaj się tak , bo wcale możesz tego leku nie dostać.
Ty zwracaj uwagę na co pomaga a nie na co ewentualnie może zaszkodzić .
Może Tobie wcale nie będzie szkodził . Każdy organizm jest inny, inaczej reaguje na dany lek.
Bo tym sposobem nabawisz się nerwicy zanim zaczniesz się leczyć
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Sob Lip 26, 2014 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Nie Gru 21, 2014 10:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lip 26, 2014 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jaki lek bierzesz ? Plaguenil czy arechin ?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Sob Lip 26, 2014 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Nie Gru 21, 2014 10:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
godek
Junior
Junior


Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 2

PostWysłany: Wto Lip 29, 2014 8:15 pm    Temat postu: wycofany Odpowiedz z cytatem

wycofany

Ostatnio zmieniony przez godek dnia Nie Wrz 28, 2014 3:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
weronica
Junior
Junior


Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ze względu na to, że moja mama zażywała PLAQUENIL, zdaję sobie sprawę, że lek ten można kupić jedynie poza granicami naszego kraju. Ja kupowałam go w Czechach. Chętnie służę pomocą w razie problemów zakupie. Proszę o wiadomość w razie potrzeby.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2014 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Nie Gru 21, 2014 10:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
e-ta
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 46

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2014 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tresc postu usunieta przez moda.
e-ta, napisalam do Ciebie wyjasniajacego pm-a/ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Nie Gru 21, 2014 10:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nigdy nie odstawiałam a brałam różne leki. Trochę trudno wyrokować bo lekarze różnie zalecają przyjmowanie np. z weekendową przerwą , ja biorę ciągiem od 2011r .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 14 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group