Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Orzeczenie o niepełnosprawności. cz.2
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie.W tej tabeli co Basia wkleiła to są dwie kolumny z dofinansowaniem ze schorzeniem specjalnym i bez schorzenia.O co tu chodzi? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

schożenia specjanlne symbol O, chyb P (choroby psychiczne) wpisz w net to ci dokładnie wyskocząWink
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Megi specjalne są tu epilepsja i choroby psychiczne.
Dałam notkę, ze wzgledu na ludzi czytających forum, którzy chcą czegoś się dowiedzieć. Nie każdy zna swoje prawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak już doczytałam,wyszukałam sobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałam i oczywiście nic nie kumam... wybaczcie, ale to moja głowa ostatnio znów nie wszystko łapie Sad

Zastanawiam się nad wystąpieniem o stopień niepełnosprawności. Nie chcę jednak robić problemów mojemu pracodawcy, któremu i tak już powinnam postawić pomnik. Na szczęście on nie z tych, którzy lubią pomniki Wink

Nurtuje mnie przede wszystkim pytanie czy bez diagnozy jestem w stanie uzyskać stopień (wyłącznie na podstawie wyników badań i objawów)? Nie wiem czy moje dolegliwości są "wystarczające" dla orzeczenia. Czy da się to zrobić tak, żeby pracodawca nie ucierpiał? Czy coś poza odpisem lekarstw będzie mi przysługiwało (czasem karta jak połamie kręgosłup lub chodzę jak w stanie upojenia alkoholowego by się przydała Wink )?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli Twój pracodawca nie ucierpiał z powodu zatrudnienia osoby nie do końca sprawnej to tym bardziej nie ucierpi z powodu papierka. Bez diagnozy starać się można, generalnie oceniają stan osoby niepełnosprawnej. Przywilejów dla osoby z orzeczeniem jest sporo, musisz wejść na stronę odpowiedniego dla Ciebie pcpr. Co do karty parkingowej - obecnie jest prowadzona weryfikacja i zaostrzono kryteria. Po raz pierwszy odbierają też tym którym przyznano na stałe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi papiery wypisywała reumatolog i opisała podejrzenie, bo diagnozy nadal brak. Ale stopień lekki i na symbol choroby nerek. Mi wystarcza, póki mieszkam w moim łaskawym ulgom mieście. Smile
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri napisał:
Czytałam i oczywiście nic nie kumam... wybaczcie, ale to moja głowa ostatnio znów nie wszystko łapie Sad

Zastanawiam się nad wystąpieniem o stopień niepełnosprawności. Nie chcę jednak robić problemów mojemu pracodawcy, któremu i tak już powinnam postawić pomnik. Na szczęście on nie z tych, którzy lubią pomniki Wink


Przeciez ty mu przyługę zrobisz dając takie cudo poczytaj jakie sa dofinansowania dla pracodawców.
Ja mam umiarkowany i żadnych ulg w sumie z tego powodu nie mam ale szef ma.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Denim masz dodatkowe płatne 10 dni urlopu Laughing

Kasiu zgadza się, kiedyś kartę parkingową łatwiej było dostać, mój \dp też miał. Dobra sprawa szczególnie w gdy placówka jakaś jest przy samej ulicy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

denim85 napisał:
rzeciez ty mu przyługę zrobisz dając takie cudo poczytaj jakie sa dofinansowania dla pracodawców.
.

Nie wiem czy teraz się przepisy zmieniły, ale jeśli nie to.... Dofinansowania z PFRON (SODiR) do składek otrzymuje jedynie nowy pracodawca. W obecnej pracy nie ma co liczyć na dotacje. Tylko jak będziesz się zatrudniać do nowego zakładu pracy, to wtedy pracodawca składa wniosek do PFRONu, opłaca pensje, musi ten fakt udokumentować i wtedy otrzymuje refundację, a jej wielkość jest uzależniona od orzeczonego stopnia niepełnosprawności i wielkości etatu.
Powrót do góry
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paulina , ulgę otrzymuje każdy pracodawca spełniający kryteria czyli zatrudniający określoną liczbę niepełnosprawnych. Nie ma znaczenia czy dopiero zatrudnia czy osoba ta pracuje lata. Może też dostać dofinansowanie do przystosowania miejsca pracy w trakcie pracy tej osoby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje. W mojej firmie nie ma osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Z tego co wyczytałam wniosek powinnam złożyć w miejscu zameldowania co trochę komplikuje sprawę, ale przemyślę to dokładnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joe alex
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 419
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również zamierzam starać się o stopień niepełnosprawności. Co prawda o powrocie do pracy na dzień dzisiejszy nie mam co marzyć, ale z tego co podczytuję, grupa inwalidzka pozwala mieć pewne przywileje...
_________________
Jeśli kochasz, czas zawsze odnajdziesz nie mając ani jednej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja umiarkowany symbolami na nery i serducho, w moim miescia nawet zniżki na autobus nie ma, ale do kina teatru itd jakies mini sa zależy gdzie. nio i mam pielęgnacyjny bo zachorowałam przed 21rż (w trakcie nauki), no i stały bo dochodów brak

skłądać zawsze warto, a co z tego wyjdzie, to już inna sparwa, ale warto!
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w mieście jest sporo zniżek, autobus też, dodatkowo z racji częstych podróży mam ulgowy albo wchodzę bezpłatnie do muzeum, zoo itp. Pomijam dofinansowania z programu Aktywny Samorząd ( studia mam za darmo ). Z uczelni mam stypendium dla niepełnosprawnych.
Trzeba poszukać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group