Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Torbiele!
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Paź 27, 2005 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta .mialas niesamowite szczescie .ja tez mialam torbiel na jajniku .ktora sobie zaropiala .pekla.......i zakazila otrzewna .tak to w .wigilie .....po kolacji ........wywieziono mnie do szpitala ..posciagano wszystkich co sie dalo .bo kazdy tocznia bal sie ruszyc..........zrobiono .punkcje .okazalo sie Zapalenie otrzewnej .obudzilam sie juz w 1 dzien swiat .po operacji jajnika...a wlasciwie bez jajnika ...i w stanie kiepskim ....po plukaniu narzadow wewnetrznych .......i tak bywa.
Nie lekcewazcie torbieli ....bo moze byc roznie .
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2014 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usunięty

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Czw Paź 02, 2014 9:59 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2014 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, wszelkie "majstrowanie" przy hormonach, zarówno sztuczne (tabletki anty) jak i naturalne (np. ciąża itp.) mogą, ale nie muszą indukować tocznia.
Moje lekarka stanowczo odradziła mi antykoncepcję hormonalną. Ginekolog nie kwestionował tej decyzji.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2014 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na ten temat jest mnóstwo informacji na forum- polecam wyszukiwarkę, znajdziesz odpowiedz na pewno.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ubiegłym tyg zaliczyłam gina. przy okazji cytologię, bad i usg - faktycznie jest torbielka (opis usg jutro odbiorę i nie wiem co tam dokładnie jest napisane na pewno nie tragedia). możliwe że to ona rozhuśtała mi cykle choć zaczęło się od kroplówki z magnezem - magnez zawsze robi mi cyrk ale zazwyczaj po 2 mcach jest już ok a u mnie coraz częściej było nie ok, więc to raczej nie to. Ostatnie 2 mce mam co 2 tyg babskie, to już mała przesada - nie dość ze cierpię fiz to jestem bardzo nerwowa, staram się nad sobą panować ale nie zawsze wychodzi.
babka zaproponowała mi jakieś tabsy podobno nawet dla kobiet w ciaży, i jak za 3 mce nie będzie poprawy to mocniejsze. Jutro mam znów przyjść na kontrolę z wynikami i receptę na tabsy - zadecyduje jakie bo między czasie miałam zrobić Ca-125,
szczerze to nie na rękę łykanie mi tabsów ale jeśli będzie to konieczne to chyba nie mam zwyczajnie wyboru.
wolałabym też wywalić tą torbielkę bo od kilku mcy dokucza mi ból w tym boku i to coraz częściej i tak sie zastanawiam czy ten ból od niej czy to coś innego Wink, wolałabym też wywalić i nie stresować sie czy nie urośnie, nie narozrabia tak czy inaczej. wiem panikara jestem, jutro wypytam gina o ew wszelkie szczegóły bo tydzień temu zapomniałam o połowę zapytać - norma u mnie

dziewczyny wy macie spore doświadczenie/wiedzę czy możecie mi doradzić czy pchać sie już teraz na ew wywalenie obcego czy liczyc na ew samoistne wyparowanie tego, łykać grzecznie tabsy itd., ew o co jeszcze zapytać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abi tak między bogiem a prawdą, chcesz się pozbyć torbielki, a nie na rękę Ci łykanie tabletek?, to albo chcesz jej nie mieć, albo sobie bedziesz czekać jak sobie urośnie, nie rozumiem Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mała torbiel jest do obserwacji, co 3 miesiące , raczej nie zostanie ona usunięta- torbiele mają to do siebie że same pojawiaja się i znikają. Lekarz zastosował odpowiednie postępowanie .
tu sobie poczytaj http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-kobiece/torbiele-jajnikow-grozne-czy-nie_35240.html

nie ma czegoś takiego jak usnięcie na życzenie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję Monika za info Smile



edit:

to po wizycie Very Happy

Cytat:
(...)W rzucie przydatków obustronnie widoczne przestrzenie cystyczne.
Jajnik prawy o wum 45x31mm z pęcherzykiem dominującym hypoechogennym
Jajnik lewy o wym 50x49mm z pęcherzykiem bardziej hyperechogennym o wym 30-35mm - endometrioza? ciałko kwrotoczne?
zat Douglasa bez cech wollnego płynu.

zal: Ca-125 , kontrolne usg za 3 mce


boli mnie w tym boku właśnie od tego, uff całe szczęście bez tabsów bo Ca-125 idealne, tzn gdyby znów,,, to cyclodynonon - bez recepty - gdybym znów za bardzo sie pospieszyła z babskimi a nie mogła się wbić do gina Wink , za 3 mce kolejne bad - na razie luzik, gdyby coś się działo to marszu z wynikami na ginegologię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group