Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Osteoporoza-czy przejść na calcort?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mloda
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 132
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostenil będę brała pierwszy raz. Wcześniej brałam to co pisałam i jeszcze mi się przypomniało: Fosamax. No w sumie cieszę sie że nic nie miałam złamanego... ale ciekawa jestem jakie to uczucie nisic gips Wink a dieta... codziennie pije szklankę mleka i jem jogurt. Poza tym ser biały i ogólnie nabiału duzo...
_________________
Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni...
Zycie to długa podróż, która kiedyś się zaczyna i kiedyś kończy.. więc... Róbmy zdjęcia ;P
Żyjemy aby cierpieć, cierpimy aby żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uczucie normalne Very Happy
gorzej potem jak go zdejmą Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nosic to nic takiego, kinga ma racje dopiero ja go zdejma to jest uczucie ,
lepiej nie chciej sie tego dowiedziec nic nowego to nie wniesie a komplikuje na długo zycie , latami tez boli na zmiany pogody
po co takie doswiadczenie , osobiscie wolałabym tego nie wiedziec
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gips to nic przyjemnego. Nie dość że dodatkowo odwapnia kości to najgorzej jest latem, jak jest gorąco i zagipsowane miejsce zaczyna się pocić, potem swędzieć itd.
Na dodatek cały czas trzeba uważać, żeby gipsu nie zamoczyć w wodzie i trzeba nieźle się nakombinować, żeby wczołgać się do wanny, jeśli zagipsowana jest np. noga- w sumie lekarze obeszli tą przeszkodę i teraz przy poważniejszych złamaniach coraz powszechniej zespalają kość na śruby, tym niemniej też trzeba się mieć na baczności żeby to miejsce nie miało kontaktu z wodą, chyba że utlenioną Smile
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyobaz sobie dwie nogi w gipsie i kąpiele w wannie - lato i na doworze ponad 30 stopni to moje doswiadczenia z przed dwoch lat , nie zyczę tego nikomu ,
kosci same poszły i to w obu stopach odczuwam bol w stopach przy kazdej zmianie pogody , jakby mało było innych trosk ze zdrowiem
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mloda
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 132
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na zmianę pogody i tak mnie boli zawsze Wink ale dziękuję... chyba juz mi sie odechciewa... Wink
_________________
Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni...
Zycie to długa podróż, która kiedyś się zaczyna i kiedyś kończy.. więc... Róbmy zdjęcia ;P
Żyjemy aby cierpieć, cierpimy aby żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Wto Gru 16, 2014 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dagmara napisał:
Cytat:
W szpitalu powiedzieli, że być może przy zmianie leku trzeba było podnieść dawkę (ja tylko dokonałam przeliczenia, ale dawkę zostawiłam tą samą). Okazuje sie że przy zmianie czasem warto pójść w górę - nie wiem, czy któraś z was to potwierdzi.


Ja potwierdzam, wprawdzie wcześniej o tym nie pomyślałam, bo u mnie nastapił rzut tocznia na skórę głowy i lekarka włączyła arechinę, ale jednoczesnie podwoiła dawkę sterydów i zdecydowała się pozwolić mi na przejście na calcort. Teraz tak sobie myślę, że to podwojenie dawki właśnie z tym miało związek, tzn z przejściem na calcort.



Wątek jest stary, ale wróciłam do niego. Łyknęłam w niedzielę i wczoraj ten Calcort przeliczając 6 mg Calcortu = 4 mg Medrolu i już pierwszego dnia czułam się zle, a drugiego dnia to bym glebę zaliczyła w miejscu publicznym. Ledwo do domu doszłam. Mam na tym przeliczniku objawy niedoczynności nadnerczy. Raczej się nie mylę, bo przerabiałam niedoczynność nadnerczy zanim zaczęłam brać sterydy w większych dawkach z powodu tocznia, a po drugie po dołyknięciu 20 mg hydrokortyzonu objawy po godzinie znacznie złagodniały. Dosyć typowe dla sytuacji, w której nagle za zaczyna brakować "zasilania".
Zastanawia mnie ten przelicznik, czy on jest na pewno prawidłowy i gdzie można w literaturze fachowej znaleźć ten przelicznik na Calcort? Jeśli chodzi o sterydy dostępne na rynku polskim to przelicznik jest w polskich książkach, ale jeśli chodzi o Calcort czy substancję czynną to niestety nigdzie nic nie znalazłam. Z moich osobistych odczuć i obserwacji wynika, że może te 6 mg Calcortu to jednak nie jest równe 4 mg Metypredu czy Medrolu i że przelicznik powinien być może wyższy?
Wróciłam dziś do Medrolu i jest już prawie normalnie. Rano jeszcze było trochę kiepsko.Musiałam jeszcze 10 mg hydrokortyzonu dołożyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Gru 16, 2014 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczytaj sobie http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?p=95674#95674
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Wto Gru 16, 2014 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Kongo. Widac, ze inni niekoniecznie maja identyczne doświadczenia,
, ale cos na rzeczy jest. Dziwne, ze niektórzy mieszają dwa rozne sterydy, ktore maja rozne substancje czynne, bo na endokrynologii powiedzieli mi, ze mam nie mieszać hydrokortyzonu z metypredem, a tutaj ludzie pisza ze mieszają rozne sterydy przechodząc na cos innego. Ale ja tez czasem dokładam do Medrolu hydro jak chwilowo mam zwiększone zapotrzebowanie, bo hydro krócej działa i nie ma problemu ze spaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group