Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przewlekłe bóle mięśni i ścięgien po antybiotyku
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lagics
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 10

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Aiwka ciężko mi nie zwalać skoro sami lekarze przyznali że tego typu zapalenie ścięgien jakie wyszło na USG mogło spowodować jakiś toksyczny czynnik czyli w tym przypadku uczulenie na ten lek. Jak ktoś nie ma uczulenia na niego to może brać spokojnie.
Co do tego zakazenia wałów paznokciowych to może masz rację chociaż dziwne by było że nagle to się mi pojawiło po tym leku, że jest na wszystkich palcach i że przez pół roku to nie przeszło.. Ale palce to jest pikuś najgorszy mam ten świąd na głowie. Czasem jest nie do wytrzymania..

Co do tego ANA to widzę, że muszę to zrobić bo jak wyjdzie ujemnie to chociaż będę wiedział, że ta pokrzywka i wypryski które mam nie są na tle immunologicznym.

Aha, jeszcze ostatnie pytanie - wszystkie macie "motylki" na buziach??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 6:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A byłeś w ogóle u dermatologa i alergologa z tymi wszystkimi zmianami skórnymi? Ze zmian skórnych mozna pobierać wycinki albo zeskrobiny do badań. Co ci powiedział dermatolog i alergolog na to wszystko ?( jesli byłeś)


Nie wszyscy maja motylki na twarzy w toczniu i sa na forum tez mężczyźni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

logics zapalenie ktorych sciegien miales?
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lagics
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 10

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ankanow62 -> zapalenie powięzi podeszwowej w jednej nodze oraz "nienaturalnie pogrubiałe powięzi pasu piszczelowo-biodrowego w obu kończynach dolnych". Fizjoterapeuta powiedział, że miałem mnóstwo grudek(?) w tkance łącznej i je "rozbijaliśmy" i po pół roku udało mi sie to częściowo zaleczyć.

alva_alva -> tak byłem u dermatolog, pani doktor powiedziala ze mam pojedyncze wypryski pokrzywkowe naczyniowe poniewaz utrzymuja sie dluzej niz 24h u mnie to trwa ok.4-5 dni, niektóre co się pojawiły w ogóle nie chcą schodzić mimo smarowania maścią ,najgorsze jest że mimo diety radykalnej (praktycznie tylko woda i ryż) wciąż pojawiają mi się nowe (na sczęście już nie tak duże jak tamte, ale to może zasluga leku przeciwhistaminowego). Obawiam się, że mogę być uczulony albo na ciepło albo na słońce, niestety chyba to drugie bo próbę cieplną robiłem i było OK. Generalnie w nocy jest dużo lepiej niż za dnia (w tym samym miejscu, niczego w tym czasie nie jedząc).
Nie wiem co o tym wszytkim myśleć, nigdy nie miałem problemów ze skórą i słońcem a teraz.. Po reakcji uczuleniowej na Cipro taka stała się cienka że aż jak nie moja, poza tym podczas minimalnych nacisków łatwo się robi czerwona.. Nigdy wcześniej tego nie miałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lagics napisał:
Ankanow62 -> zapalenie powięzi podeszwowej w jednej nodze oraz "nienaturalnie pogrubiałe powięzi pasu piszczelowo-biodrowego w obu kończynach dolnych". Fizjoterapeuta powiedział, że miałem mnóstwo grudek(?) w tkance łącznej i je "rozbijaliśmy" i po pół roku udało mi sie to częściowo zaleczyć.

alva_alva -> tak byłem u dermatolog, pani doktor powiedziala ze mam pojedyncze wypryski pokrzywkowe naczyniowe poniewaz utrzymuja sie dluzej niz 24h u mnie to trwa ok.4-5 dni, niektóre co się pojawiły w ogóle nie chcą schodzić mimo smarowania maścią ,najgorsze jest że mimo diety radykalnej (praktycznie tylko woda i ryż) wciąż pojawiają mi się nowe (na sczęście już nie tak duże jak tamte, ale to może zasluga leku przeciwhistaminowego). Obawiam się, że mogę być uczulony albo na ciepło albo na słońce, niestety chyba to drugie bo próbę cieplną robiłem i było OK. Generalnie w nocy jest dużo lepiej niż za dnia (w tym samym miejscu, niczego w tym czasie nie jedząc).
Nie wiem co o tym wszytkim myśleć, nigdy nie miałem problemów ze skórą i słońcem a teraz.. Po reakcji uczuleniowej na Cipro taka stała się cienka że aż jak nie moja, poza tym podczas minimalnych nacisków łatwo się robi czerwona.. Nigdy wcześniej tego nie miałem.
Moim zdaniem wcale te objawy nie pasuja mi do reakcji pouczuleniowej a raczej na objawy choroby tkanki lacznej ale to tylko moje zdanie poniewaz ja nie stawiam diagnoz na odleglosc...
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A spróbuj po pierwsze unikać słońca i jarzeniówek, czyli aby zobaczyć konkretny ewentualny efekt posiedz w domu z dwa dni szczelnie blokując promienie słońca wpadające przez okna. Nue wychodź do sklepów , na pocztę itd. , bo tam sa najcześciej jarzeniówki i zobacz czy te objawy skórne chociaż odpuszcza nieco. Piszesz, ze w nocy jest lepiej. Moze dlatego, ze nie swieci slonce? Ja od dawna u siebie widziałam zanim w ogóle przewinal sie temat tocznia,ze rumien nad ranem jest mało widoczny, a na wieczór tragedia.Teraz mam kapelusz z filtrem UV i parasol z filtrem UV, do tego rolety w oknach, po domu tez pacykuje sie kremami z filtrami 50 i jest zasadnicza różnica jesli chodzi o rumien. Moze te Twoje zmiany pokrzywkowe i skórne maja związek z promieniami UV, niezależnie od tego czy to jest jakas alergia czy coś innego. Zrób test. Posiedz w domu , okna zasłon kocami jak nie masz zewnętrznych rolet, bo przez takie materiałowe tez UV przenika.Nie wychodź z domu z dwa dni i poczekaj czy będzie poprawa jakas. Gdyby była, to nadal nie wiesz co ci jest, ale przynajmniej byś znał jeden z czynników zaostrzających objawy.

A te mięśnie w domu jak chodzisz to bolą cię tak samo jak na dworzu czy na dworzu jest gorzej?

Z tych "grudek" w tkance łącznej mozna pobrać wycinki do badania. Generalnie mozna zrobić biopsję mięśnia zajętego choroba i dać najlepiej poza histopatem do oceny w mikroskopie ekektronowym, w którym jest widać duzo duzo więcej niz w zwykłym badaniu histopatologicznym. Wycinek mozna pobrać na oddziale neurologii albo reumatologii w zasadzie w każdym szpitalu w Polsce i wysłać do badania pod mikroskop elektronowy do Warszawy, do Zakładu Chorób Nerwowo Mięśniowych na Pawinskiego. Procedura jest prosta. Idziesz na oddział, pobierają wycinek i ze skierowaniem od lekarza wycinek wędruje do Warszawy. W mikroskopie ekektronowym widać by było co uszkadza te tkankę łączna. Pobierano mi tak dwa razy wycinek do badania. Mogą to zrobić w każdym szpitalu. Musisz poszukać lekarza, który będzie miał wiedzę i będzie coś chciał pokopać głębiej w temacie.


Ostatnio zmieniony przez alva_alva dnia Nie Lip 20, 2014 9:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
i naprawdę nie wmawiam sobie tego, ponieważ te uszkodzenia polekowe potwierdziły badania USG oraz fizjoterapeuta


lagics skutek stosowania leków to nie uczulenie polekowe, a pisałeś o uczuleniu, to zupełnie dwie różne sprawy, nie wolno tego mylić Smile

np moje siostry po antybiotyku "dostały" łuszczycy, łuszczyca u nss w rodzinie jest, ale zawsze pierwszy rzut był po leku który "potrafi" to powodować.

Być może ten antybiotyk "obudził" coś co w tobie siedziało od dłuższego czasu nie dając zauważalnych/odczuwalnych objawów.
Jeżli uważasz że to wina leku, napisz do producenta/przedstawiciela (czy kogo tam trzeba), zawsze można zgłaszać inne objawy, które nie są w ulotce.
Szukaj pomocy u reumatologa bo być może to faktycznie coś autoimmulogicznego a ty skupiając sie na leku przegapisz to co ważne, zwalając zawsze na ten lek.
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lagics
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny, widzę, że temat się trochę przoddać krew, tradycyjnie wybrałem sobie złą morfologię (bez eozynofili itp.) i jutro muszę powtórzyć. Ale morfologia zwykła wyszła OK. Jedynie rozmaz odchyły od normy.

Gran. segmentowane 24 % 40 70 L
Gran. kwasochłonne 2 % 1 5 N
Gran. zasadochłonne 1 % 0 1 N
Limfocyty 66 % 20 45 H

OB niskie- 3 a CRP aż śmiesznie niskie 0,33..

Nie wiem co o tym myśleć, zrobiłem też ANA ale na niego się czeka kilka dni.
Jutro zrobię też eozynofilie bezwzględną + próby wątrobowe bo mi trochę bilirubina przekroczyła max. ale mogło to być spowodowane głodówkową dietą przeciwalergiczną.

Aha co do testu na słońce - nie opalałem się dziś, przed wyjściem posmarowałem się 30tką i chyba mniej mnie swędziało. Jednak zaczęło kiedy podjąłem mały wysiłek (chciałem napompować opony w rowerze) i od razu skóra zaczęła w wielu miejscach przybierać czerwony odcień, na buzi również, ciało zaczęło mnie swędzieć ale na szczęście w porę przerwałem i żadne wypryski się nie pojawiły. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Dzisiaj będę robił ziemniaczankę na wywarze z boczku w ramach diety alergicznej - trzymajcie kciuki żeby mnie nie wysypało Wink (chociaż może to i dobrze, uczulenie pokarmowe nie jest aż taki złe)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mysle to co Abisynka, ze lek mógł coś pobudzić. U mnie szczepienie na HPV być moze do choroby sie przyczyniło.

Jest taki rodzaj pokrzywki, który wychodzi przy wysiłku. Kiedys sie na to gdzies natknęłam. To jest rodzaj chyba tzw. pokrzywki idiopatycznej, czyli trudno to sie leczy. Jednak to nie jest Twój jedyny objaw. Ja to bym jeszcze z tymi mięśniami temat pociągnęla i poszukala dobrego neurologa. Moze ktoś z Wawy ze Szpitala na Banacha? Oni zajmują sie zanikami mięśni, chorobami nerwowo- miesniowymi. Moze tam by ci ktoś pomógł?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madzia00_@onet.eu
Junior
Junior


Dołączył: 22 Gru 2014
Posty: 4

PostWysłany: Wto Gru 23, 2014 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie same objawy mialam po wzięciu PÓŁ tabletki Levoxy (antybiotyk z grupy fluorochinolów). Pojawiło się zapalenie powięzi podeszwy i bóle w ściegnach achillesa. Ból zaczął powoli ustepować dopiero po 4 tygodniach od tabletki. Kilku lekarzy zaprzeczyło, że lek mógł spowodować takie skutki uboczne. Skłaniali się bardziej do tego, iż lek rozbudził chorobę. Levoxę brałam na bartonellę - chorobę przenoszoną przez kleszcze i koty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group