Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

arechina sen i inne skutki uboczne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IvyBlue
Senior
Senior


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 63
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Arechin biorę od ponad 4 miesięcy. Lekarz zalecił mi brać wieczorem od poniedziałku do piątku (bez sobót i niedziel). Niestety zaliczam się do osób, które mają teraz problemy ze snem Confused Czasem przesypiam całe noce, a czasem nie mogę zasnąć do 3-4 nad ranem przez co śpię po 4-5h.
_________________
If you could return to the past, is there anything you'd have changed? There's nothing I'd whant to change. Be it good or bad, it's all a part of me! It's an irreplaceble part of my life and I accept it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martas
Kadet
Kadet


Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 33

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na przykład zasypiam bez problemu, ale budzę się o 2, 3, 4 i nie mogę zasnąć ponownie. Serce mi wali, mam tysiące myśli w głowie, oczy szeroko otwarte. Dzisiaj obudziłam się o 3 i nie spałam do 6, czyli do godziny, o której wstaję do pracy Sad
natomiast arechina spowodowała, że schudłam, nad czym z kolei nie ubolewam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolinaa
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 9
Skąd: wielkopolskie

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też biorę Arechin już od 2 miesięcy. Tak właściwie nawet nie wiem, na jakie objawy jest. Może ktoś mnie oświeci????, bo reumatolog powiedziała tylko, że pomaga w tych chorobach. Problemów ze snem na razie nie mam Smile , ale ten smak … Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam przepisany Arechin na zmiany skórne.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karolinaa
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 9
Skąd: wielkopolskie

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż ja zmian skórnych nie mam. Zapewne dowiem się, na co jest, kiedy zacznie pomagać Very Happy .Czy arechin może powodować wypadanie włosów???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi po nim nie wypadają Wink
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Poltergeist
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co się orientuję to tak, może powodować wypadanie włosów. Mi nie wypadają, biorę od 2 miesięcy.

Arechin jest ogólnie na toczeń, nie na konkretne objawy, on tłumi odpowiedź immunologiczną naszego organizmu czyli to co jest odpowiedzialne za wszystko w tej chorobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IvyBlue
Senior
Senior


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 63
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej narzekałam na problemy ze snem przez arechine, ale od tygodnia przesypiam CAŁE noce Very Happy
_________________
If you could return to the past, is there anything you'd have changed? There's nothing I'd whant to change. Be it good or bad, it's all a part of me! It's an irreplaceble part of my life and I accept it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Nie Gru 21, 2014 10:29 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aria
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 30

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja brałam Arechinę około pół roku potem przerwałam sama bo dostałam starsznego uczulenia na całym ciele. Lekarz kazał mi odstawić na 2 miesiące a potem wrócić do leku. Ale ja nie wróciłam. Czułam się dobrze i nie miałam wtedy jeszcze zdiagnozowanego Tocznia. Myślałam, że wszystko jest ok. Wogóle nie miałam pojęcia, że jakoś poważnie choruję. Ze snem miałam też jakieś problemy, ale nie wydawało mi się to niczym ważnym. Wyniki WBC jednk nie były za dobre mimo, iż przed chorobą nigdy nie miałam z tym problemu bo zawsze były idealne, to teraz były niskie 3,5 - 4,2. Minęło 2,5 roku i choroba wróciła ze zdwojoną siła. Moja reumatolog powiedziała, że to z powodu poprzedniego niedoleczenia. Ale skąd ja mogłam wiedzieć, że jestem chora? Miałam zapalenie rdzenia kręgowego, wyleczyli i tyle. Teraz biorę Arechinę a dokładniej Hydroxychloroquine 200 mg od 2,5 roku i też kiepsko sypiałam. Chociaż nie wiem czy to wina akurat tego leku. Bo wcześniej nie spałam z bólu, potem nie spałam ze strachu, potem zaczęłam sikać po nocach od 9-17 razy co noc. A teraz jest różnie. Mam lek który obniża ciśnienie w nerkach a jego skutkiem ubocznym jest senność i może dlatego śpię nieco lepiej. Czasem czuję jakbym się zapadała w sen. Ale są noce gdy śpię źle. Być może to z powodu Arechiny. Jak odstawią mi wszytskie inne leki a zostanie tylko Arechina, to będę mogła coś więcej powiedzieć. A włosy to chyba lecą od sterydów. Ja mam starsznie mało włosów teraz. Musiałam je zciąć do ramion a miałam zawsze bardzo długie. Fatalnie się czuję w takich włosach. A peruki są trochę niewygodne Smile. Ale mam nadzieję, że jak leki mi zmniejszą to ta ostatnia opcja nie będzie wymagała rozważania. Smile.
Niestety problemem jest dla mnie bardzo duża nadwrażliwość na słońce. Używam bardzo wysokich filtrów przeciwsłonecznych, min 60. Ale to często jest za mało. Latem chodzę na długi rękaw i w kapleuszu i tylko jak muszę gdzieś koniecznie wyjść. A przecież czasem trzeba, bo nie wszystko da się załawić po nocach. Dostaję poparzeń słonecznych i takiej czerwonej kaszki na skórze, która swędzi i piecze troszkę tylko ale za to wygląda fatalnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joanna Antonina
Junior
Junior


Dołączył: 29 Sty 2015
Posty: 2

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 2:44 pm    Temat postu: Dolegliwości żołądkowo-jelitowe Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
10-ty dzień biorę arechinę.
Od 6 mam mega problemy, skurcze żołądka, burczenia w brzuchu, wolny stolec.
Czy takie objawy mogą mieć miejsce z powodu arechiny? I czy jest szansa, że to przejdzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosia21
Junior
Junior


Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 14

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja się podpinam. Dostałam Arechine bo p/ciała ANA szaleją jak chcą i nie wiadomo wg skąd one... ale tak tragicznie się czuję że żyć nie idzie. Słabo mi strasznie, ciemno przed oczami jak wstaje. Jak chodzę to takie zawroty głowy że wolę nie myśleć... Odstawić czy żyć na leżąco z małym dzieckiem? wizyta dopiero w grudniu... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosia nie masz możliwości skontaktowania się z lekarzem szybciej.
Warto zadzwonić i poprosić o rozmowę .
Mam nadzieję że uda się rozwiązać sytuację . Zdrówka życzę.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od kilku lat biorę Arechin, ale nigdy nie miałam opisywanych przez Ciebie skutków ubocznych. Chyba powinnaś skonsultować się jak najszybciej z lekarzem.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
perelka20
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 969

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Arechin brałam kiedyś i było w miarę ok po za tym,że osiwłam Wink , a jeśli chodzi o chorobę to nijak mi nie pomogło. Teraz brałam nie dawno arechin dwa miesiace, ale wystapiły nudności, bóle brzucha, biegunki i strasznie wypadają mi włosy, lekarka kazała odstawić. Ja już do tego leku nie wrócę, za dużo u mnie działań ubocznych powodował.
Spróbuj jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group