Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już ktoś mi sugerował ten łupież ale dermatolg zaprzeczyła
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ente
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 35

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hallo Mama Trojki!
Witam sie z toba , bo sie nie witalam Very Happy .
Ale mialas i masz na glowie, o rany...
No ale jak tyle juz wytrzymalas, to znaczy ze silna jestes i dasz rade. A ze sobie od czasu do czasu na chwileczke zwatpienia pozwolisz, to ok.
A potem zasiskasz zeby i posladki i do przodu, trzymam kciuki, zeby to sie wyjasnilo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamatrójki jak dzieci? co u Was?
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nagamaga
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 32
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też podpytuję co słychać. Mamy sporo wspólnego zarówno trójkę dzieci jaki Sjogrenową paskudę Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, hej Smile podczytuję Was regularnie a teraz znowu proszę o pomoc Smile
przez ostatnie 2 miesiące wyskakują mi takie dziwne rumienie, na które nie działają maści z antybiotykiem, przeciwgrzybiczne. Stan skóry poprawiają maści na AZS. Reumatolog mówi o zespole nakładania (mam Sjogrena), dermatolog o uczuleniu (miałam robione testy na wszystko co dostępne na nfz - nic nie wyszło) lub powikłaniu reumatologicznym (???) albo interakcji polekowej. W listopadzie te rumienie pojawiały się i znikały tak co 2 tyg, od Wigilii mam cały czas. za 2 tyg idę do innego prof dermatologii. Może Wy mi coś doradzicie, podpowiecie? Na jednym policzku ten rumień jest większy na drugim policzku, powiece to są krążki
policzek z większym rumieniem:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4871d0ff4a9bebf1.html
policzek z krążkiem, takich krążków mam kilka na twarzy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc03dc5156482c03.html
co poza tym - u dzieci stabilnie, u mnie co chwilę coś się pojawia - jedno się naprawi to następne wychodzi (anemia, leukopenia, limfopenia) ale generalnie wszystko ok. Pozdrawiam Was noworocznie Smile
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie jest rumien krążkowy- rumien krązkowy ma srodek jasniejszy a brzegi dużo ciemniejsze. u Ciebie jest to jednakowego koloru
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to jest coś takiego jak rumień krążkowy? Już sobie wyguglałam co to jest. ..jedyny termin jaki padł u reumatologa to zespoł nakłDania - czyli toczeń? Moja dermatolog machnęła reką, że nie ma co szukać przyczyny bo i tak nie znajdę. Ja się z tym na twarzy czuję BARDZO nie komfortowo, pracuję z duzymi grupami ludzi, robię szkolenia i moja prezencja powinna być w miarę nienaganna... a ludzie się pytaja co mi jest bo mam tych rumieni kilka na twarzy. Ten rumiwychodzi mi tylko na twarzy. Masz Moniko pomysł co to może być?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f4935793fb149db.html
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu,

na tym trzecim ( ostatnim) zdjęciu widać moim zdaniem miejscami krążki, zwłaszcza taki jeden na kości policzkowej i obok dej dużej bordowej plamy bliżej ust. Pod okiem też miejscami widać takie ala krążkowe miejsca. Może mi się wydaję, bo to tylko zdjęcie, nie wiem. Krążki po fazie zapalenia, kiedy zapalenie mija, nie są już bordowe i nie są wcale bardzo mocno widoczne.Czy jak dotkniesz ich palcem albo posmarujesz np. fluidem to widać w nich zagłębienia, na obrzeżach?
Rumień toczniowy nie musi być zawsze krążkowy, to tylko jedna z odmian. Ja mam jednocześnie kilka opcji. Mam krążki na twarzy , na szczęście dosyć delikatne, ale zdarza się, że pojawiają się wręcz ogniska bardzo podobne do Twoich, czyli bordowe plamy, lekko napuchnięte.
Czujesz te plamy jak wychodzą i jak są? Ciepło, pieczenie, szczypanie w tych miejscach? Ja w miejscach gdzie robią się krążki czuję przede wszystkim swędzenie i szczypanie, natomiast jak jestem na etapie tych bordowych wypukłych plam , to czuje bardziej falę gorąca w tych miejscach i czuję jak mi skóra puchnie.
Mogę ci wysłać fotki na maila, bo wszystkie zmiany dokumentuję. Moje zmiany, które mam na fotkach są na pewno toczniowe, bo konsultowane wszystkie na dermatologii dwa miesiące temu.Z resztą wycinki miałam rok temu pobierane. Moje przypominają Twoje.

Nie przebywałaś ostatnio dużo w jarzeniówkach? Stosujesz dzień w dzień filtry 50? Chociaż z moich doświadczeń wynika, że filtry nie filtry, a jak dłużej w jarzeniówkach siedzę, to i tak dostaję objawów, bo to nie chodzi przecież tylko o skórę twarzy.


Ostatnio zmieniony przez alva_alva dnia Pon Sty 05, 2015 9:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Alva Smile
tak - jak wychodzi , to swędzi, potem jest gorące i wypukłe.
Filtry stosuję.
Tak dużo pracuję przy jarzeniówkach w pracy.... na salach wykładowych i ćwiczeniowych wszędzie są jarzeniówki....
chociaż jak mi wyszło teraz w święta to przez te 2 tyg nie miałam żadnego kontaktu z jarzeniówkami.... także to może być jeden z czynników
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, to tak jak u mnie.Normalnie czuję bez lusterka kiedy mi te wypukłe, gorące plamy wychodzą. Z tym, że u mnie to jest na bank od UV. W ostatnią Wielkanoc było już dosyć ostre słońce, posiedziałam godzinę w ogrodzie, w cieniu, ofiltrowana filtrem 50 i koniec. Normalnie na wieczór mnie zalała fala gorących i piekących plam na twarzy, niestety do tego stawy zaczęły boleć, głowa zaczęła boleć, ale jakoś obyło się bez większych atrakcji. Kilka dni z domu ne wychodziłam i się uspokoiło. Napisz mi maila na priva, to ci wyślę moje fotki.

Ale mam też np. jeszcze taki rodzaj rumienia w postaci malusieńkich krostek, jak łepki od szpilki, na policzkach i jak to wychodzi to okropnie skóra puchnie, jest gorąca i strasznie swędzi. Skóra puchnie pod oczami, wyglądam jak bym miała pod oczami wpompowane powietrze. Przy tym rumieniu pojawia się przeważnie temperatura, bóle kości, ból głowy i sztywność karku i ten rumień pojawia się z opóźnieniem po przebywaniu w UV. Często mnie nawiedzał po pobytach w szpitalach i nie mogłam skojarzyć czemu akurat po szpitalach, zwłaszcza, że leżałam w różnych. A teraz wiem, że to od UV, bo w szpitalach są przecież wszędzie jarzeniówki i nie zwracałam na nie kompletnie uwagi nie wiedząc na co choruję.

mamatrójki napisał:
.
chociaż jak mi wyszło teraz w święta to przez te 2 tyg nie miałam żadnego kontaktu z jarzeniówkami.... także to może być jeden z czynników


Może wychodzić z opóźnieniem. Poza tym wszędzie się ma kontakt z jarzeniówkami, w każdym sklepie, w hipermarketach, w przychodniach, u lekarzy, w bankach itd. Wszędzie stoi się czasem godzinami i promieniowanie UV pada na człowieka. Generalnie staram się dozować ilość UV , to znaczy, że jak idę jednego dnia do banku i na jakieś zakupy, to jak mam coś dalej łatwić w jarzeniówkach, to robię to w kolejne dni, a jak widzę, że zaczyna się jazda, to kilka dni omijam jarzeniówki. Dozowanie UV się sprawdza generalnie. Zauważyłam, że jak nie jest ciągiem i często pod jarzeniówkami, to jest ok, ale jak kilka dni pod rząd jest ciągiem, to zaczynają się problemy. Tak jak by się ta ilość UV sumowała z kilku dni. Tak bym to mogła określić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 5:06 pm    Temat postu: zaniepokojona mama Odpowiedz z cytatem

Za dwa dni idę w końcu do tego profesora dermatologi.
Ale nie o tym chcę pisać: znowu przybyło mi kilka siwych włosów: mój najmłodszy ze stymulatorem, lat 6 od 1,5 tygodnia rano budzi się i płacze, nie chce wstać mówi, że go bolą kości w nogach i szyi. Rano leży i prosi, aby go pomasować. Nie ma apetytu. Wieczorami też czuje się gorzej. Gardło bez cech infekcji. Potem mówi, że musi się rozchodzić (jego słowa). Od razu poszłam z nim do lekarza: morfologia ok, mocz ok, Aso 880 no i zrobiłam prywatnie ANA - 1:160 typ świecenia. Ma zrobiony wymaz z gardła (czekamy na wynik) i czekamy na wizytę u laryngologa. Ze wszystkim mamy wrócić do lekarki. Prawdę mówiąc przestraszyłam się tego wyniku, zrobiłam go dla świętego spokoju, żeby się upewnić, że wszystko ok, byłam przekonana, że będzie negatywny. Czy wysokie aso może dawać dodatni wynik ANA? I drugie pytanie: czy wysokie aso może wskazywać na toczący się proces reumatologiczny? Podpowiecie? Wytłumaczycie?
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy wysokie aso może dawać dodatni wynik ANA? I drugie pytanie: czy wysokie aso może wskazywać na toczący się proces reumatologiczny? Podpowiecie? Wytłumaczycie?


jak nabjardziej wysokie ASO to oznaka że ogranizmie moze być choroba reumatyczna. To może dawać dodatnie ANA.
myslę że wiesz że same ANA to za mało żeby coś wyrokować .Tym bardziej że nie jest ono wysokie.
Poczekaj spokojnie na wizytę u lekarza , myslę że synek dostanie leki przeciwzapalne ( przynajmniej złagodzą ból) czy coś oprocz tego będzie wprowadzone ? to zalezy od lekarza .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Moniko za odpowiedź. Dzisiaj odebrałam wymaz gardła. Jest czysto. W poniedziałek idziemy do laryngologa i pediatry.
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Synek jest po kontroli laryngologa, wszystko ok. Gardło i zatoki też ok. Aso nadal wysokie. Przyjmuje Ospamox w 2 turach i po świętach idzie do kardiologa na kontrolę serca i rozrusznika i potem na reumatologię na diagnostykę.
Ja jutro idę na dermatologię - diagnostyka rumieni, bo paskudne cały czas wracają.... przed świętami muszę jeszcze zaliczyć neurologa (zawroty głowy, neuropatie) i naczyniowca (potwierdzenie objawu raynauda).
Oby tylko z synkiem było ok.....
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymam kciuki za malego i ciebie Smile
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group