Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

cześć wszystkim!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Smenek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 105

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam tez od czasu do czasu takie bole ze az sie wymiotowac chce, ale potrafie taki atak rozroznic pomiedzy zwyklym bolem a tym ostrym i jak sie zaczyna od razu ketonal ale nie na pusty zoladek.
Jezeli nie zdaze to juz tyljo pozostaje mi efferalgan codeine lek w postaci tabletek musujacych do rozpuszczania.
Nie wolno go brac zbyt czesto bo jest na paracetamolu i wiadomo ze on nie najlepiej na watrobe dziala. Ale od momentu zazycia do blogosci mija zaledwie 10 do 15 minut.
Polecam

Lek przepisal mi i polecil kiedys neurolog
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smenek paracetamol jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych leków ketonal jest dużo bardziej szkodliwy a w eferalganie działa bardziej codeina ( opioid)
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
esqa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 570
Skąd: wrocław

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smenek, wypróbowałam już wiele leków przeciwbólowych. w efekcie okazało się, że najlepiej działa tramal. mam też dafalgan codeine i solpadeine do rozpuszczenia. żadne leki przeciwmigrenowe nie pomogły mi, a też ich trochę już miałam.
ale najbardziej pomogła większa dawka sterydów. neurolog wytłumaczył mi, że to musiało być zapalnie naczyń krwionośnych w mózgu, które można zbadać tylko mikroskopijnie pobierając wycinek. póki co, na zwiększonych sterydach bóle troszkę się wyciszyły. są jeszcze, ale już nie takie, że po nich wymiotuję.
_________________
powinniśmy być Aniołami Stróżami dla siebie nawzajem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smenek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 105

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczatkowo bez leczenia mialem bardzo duze problemy z watroba bo toczen jeszcze przedvdiagnoza glownie ten organ atakowal u mnie wiec paracetamol u mnie nie jest wskazany podobno lepiej cos na ibuprofenie.
W kazdym razie kodeina na mnie dziala. Tramal kirdys bralem przy wycieciu migdalkow i tez dobry ale bylo mi po nim niedobrze.

Jednak najgorsze bole glowy mialem po punkcji ledzwiowo krzyzowej i za szybko sie podnioslem z lozka . Glowa bolala mnie tak ze nawet centymetr podniesc nie mozna bylo i trzy tygodnie tak przelezalem. Mialem podejrzeznie zapalenia opon mozgowych.

Wtedy doradzila mi jedna starsza pielegniarka ze pomaga kawa sypana z cytryna. Smak ochydny ale pomagalo na tyle ze moglem sie podniesc na dwadziescia minut i chociaz pojsc do toalety i szybki prysznic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Smenek, wypróbowałam już wiele leków przeciwbólowych. w efekcie okazało się, że najlepiej działa tramal.


pod warunkiem że nie jest się uczulonym na tramal Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esqa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 570
Skąd: wrocław

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia, na tramal nie, ketonalu za to nie mogę brać.

Smenek - kawy z cytryną nie próbowałam, przetestuję.
_________________
powinniśmy być Aniołami Stróżami dla siebie nawzajem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwia, swego czasu maccccna kawa parzona pomagala.. - wyprobuj! Wink (ale musi byc to zanim sie "rozkreci".. z reszta leki tez.. Rolling Eyes )
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esqa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 570
Skąd: wrocław

PostWysłany: Pią Paź 04, 2013 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela - jestem kawoholiczką - potrafię wypić nawet pięć dziennie Shocked
_________________
powinniśmy być Aniołami Stróżami dla siebie nawzajem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esqa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 570
Skąd: wrocław

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 6:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani,
czy ktos z Was ma doswiadczenia z lekami na bazie mykofelanu mofetylu? Chcialabym wiedziec, czy Wam poogly/byly skuteczne w leczeniu TRU.

Sylwia, jak na moja poranna głowę to jest to cellcept.. /duzo z nas bierze. /wrzuc w "szukarke" Wink /ewela.
_________________
powinniśmy być Aniołami Stróżami dla siebie nawzajem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oooo, znalazlam.
Tutaj masz wymienione wszystkie postacie farmakologiczne:

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mykofenolan_mofetylu

Serducho ja biore i pomaga, przeciwciala spadly.
Pisalam o tym na forum.
Znajdziesz tutaj duzo informacji.

Ps. Nie moge teraz poszukac i wkleic linkow z forum-ograniczenia tableta Rolling Eyes . Jak sie przesiade na kompa to wrzuce, jesli nie znajdziesz do tego czasu.

edit:
przesiadlam sie. Wink

z forum:
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1668&start=0
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=2870&highlight=mykofelan+mofetylu+cellcept
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1228&highlight=mykofelan+mofetylu+cellcept
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..


Ostatnio zmieniony przez ewela.t dnia Pią Kwi 25, 2014 8:16 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Papsi
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1161
Skąd: galaktyka snów

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwia przeciwciała spadły mi o połowę w 5 miesięcy i samopoczucie lepsze.
Z wszystkiego co do tej pory miałam (immuran, cellcept, mthx) najlepszy.
Najbardziej polecany w leczeniu SLE i najbezpieczniejszy wg moich druidów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie lepszy, szybszy i skuteczniejszy był immuran ale musiałam się z nim rozstać po zapaleniu wątroby. Cellcept biorę już półtorej roku i nie odczuwam takiej różnicy jak przy immuranie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esqa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 570
Skąd: wrocław

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawno mnie u Was nie bylo, wiec w skrocie opowiem, co sie u mnie dzialo.
rok temu w kwietniu zaczely sie okropne bole glowy, nic nie pomagalo, cala drzalam i ciagle bylam upocona, kilka razy dziennie musialam sie przebierac.
i tak w lipcu lekarze zdecydowali sie podac mi Solu-Medrol i Endoxan. troche pomoglo, chociaz nadal bylam na wszystkich lekach p/bolowych dostepnych na oddziale (m.in. morfina, tramal itp). sam wlew znioslam fatalnie. myslalam, ze przyplace go zyciem. oprocz tego wdal mi sie paskudny stan zapalny z wysiekiem ropnym na rece. wpakowali mi dodatkowo antybiotyk. lacznie mialam 4 takie wlewy, i lekarze przestali mnie meczyc. przeszlismy na CellCept. i czulam sie na nim swietnie, wyniki sie unormowaly, glowa przestala bolec. ale w kwietniu tego roku pojawily sie w organizmie pierwsze bakterie - gronkowiec, morganella i e-cola. i od tego czasu posypalo sie na maksa. na koniec maja zlapalam paskudnego polpasca, na polowie plecow, szyi i klatce piersiowej. wyladowalam na zakaznym, zaczela znowu bolec glowa, musielismy zrezygnowac z CellCeptu na czas leczenia Heviranem. i tak w lipcu wrocilam do CellCeptu, a w sierpniu nawrocil polpasiec i dostalam biegunke, na ktora nic nie pomagalo. trwala caly miesiac (przez Heviran). i to mnie zalamalo. przestalam wierzyc i miec nadzieje na lepsze jutro. okazalo sie, ze mam w jelitach stan zapalny (jeszcze nie zdiagnozowany). do tego dostalam ropne zapalenie obu uszu i oczu, nadzerki w nosie i jamie ustnej, ropne rany na opuszkach, rany w glowie. dostalam znowu wlew z Solu-Medrolu. pomogl na zmiany skorne, ale glowa nie przestala bolec. wlaczyli mi Equoral 150. teraz dla odmiany mam zaparcia, mdlosci i zawroty glowy. zainteresowali mnie lekiem Adepend. i mam ochote sprobowac. juz nie mam nic do stracenia.
za tydzien musze wrocic do pracy, bo inaczej mnie zwolnia. nie wyobrazam sobie powrotu do rodzicow.
teraz siedze w poczekalni w klinice dermatologii, bo jestem cala wysypana. wygladam jak panda z wysypka. i swedzi. niech radza i cos mysla.
troche juz mi lepiej, jak sie wyzalilam.
_________________
powinniśmy być Aniołami Stróżami dla siebie nawzajem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esqa bedę Cię na bieżąco informować jak ja reaguję na ldn. Z deprechy, weszłam w fajne samopoczucie psychiczne, naprawdę widzę tą różnicę. Wcześniej brałam antydepresant, ale źle go znosiłam. Zaczęłam w nocy fajnie spać, a wybudzałam się co chwila z powodu bólu i drętwienia. Co do bóli to się jeszcze nie wypowiem, bo ostatnio brałam sirdalud i nlpz przez 10 dni, więc zmniejszenie dolegliwości wiążę z tymi lekami. Ale od niedzieli nie biorę sirdaludu a od dzisiaj chcę nie brać nlpz. Nie wiem czy wytrzymam, ale za tydzień mam reumatologa, więc chciałabym nie fałszować objawów nlpz-tami, a przy okazji sprawdzę czy ldn pomaga mi w bólach. Mam koleżankę , której bóle w boreliozie zmniejszyły się o 90% po 3 tygodniach brania leku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwia mam nadzieję że niebawem i dla Ciebie zaświeci słonko a wszystkie paskudy odejdą i będziesz cieszyła się pełnią życia .
Tego Ci życzę z całego serducha. Trzymaj się!!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group