Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Urazy ortopedyczne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eclipse
Kadet
Kadet


Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 10:00 am    Temat postu: Urazy ortopedyczne Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Mam pytanie do osób doświadczonych - urazy stawów to chyba rzecz, która dotknęła każdego z nas.
Mam dylemat, bo w poniedziałek spadłam ze schodów i lekarz zdiagnozował pęknięcie torebki stawowej. Jednak po wspólnej konfrontacji doszliśmy do wniosku, że poczekamy 3 dni w opasce elastycznej, żeby nie wstawiać od razu w gips, ze względu na dodatkowe bóle zwyrodnieniowe, itp. 3 dni mijają już niedługo, a ja nie wiem, co robić.
Jak znosiliście unieruchomienia?
Osobiście codziennie bardzo cierpię z bólu przez sztywność poranną i boję się, że gips to wszystko jeszcze spotęguje.
_________________
Zespół Sjögrena + Hashimoto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak trzeba człowiek zniesie wszystko.
Ja dwa lata temu miałam jedną nogę złamaną, drugą skręconą porządnie i całkowity zakaz chodzenia przez 6 tygodni. Przeżyłam Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mialam gips 6 tygodni ,
nie chodzilam wtedy
pozniej rehabilitacja i wszystko wrociło do normy
z urazem kolana mialam tylko opaskę, efektem jest to że boli tak ,że mozna zwariować
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pimpa
Junior
Junior


Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 13
Skąd: TARNOBRZEG

PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, dołączam do wątku o urazach ortopedycznych.
Niestety, rozpoczęłam serię wizyt u ortopedy od skręconej kostki. Mam zaburzone czucie w stopie (neuropatia+ Raynaud) i wstając z łóżka nie poczułam, że stopa jest zdrętwiała i stanęłam na grzbiecie stopy.
Efekt- złamanie 2 kości śródstopia i złamanie awulsyjne 5 kości śródstopia+urwany przyczep ścięgna, ogromny krwiak. Ortopeda stwierdził ponadto postępującą wiotkość aparatu więzadłowego w stawach skokowych, nadgarstkach, kolanach, stąd takie koszmarne w skutkach zwichnięcie. Problem jest taki, że ortopeda nie zdecydował się na założenie gipsu ze względu na zaburzenia krążenia w stopie, natomiast mam stabilizator stawu i całkowity zakaz obciążania stopy przez 6 tygodni. Po dwóch tygodniach w kontrolnym rtg niestety nie ma żadnych oznak zrastania kości, a wg lekarza, powinny być już widoczne.

Czy ktoś jeszcze ma doświadczenia ze złamaniami? Zaznaczam, że nie mam jeszcze objawów osteoporozy, a sterydy biorę od roku. Mój ortopeda twierdzi, że u osób z chorobami zapalnymi tkanki łącznej proces gojenia często się wydłuża, lub po prostu kość się nie zrasta...
_________________
Stay strong !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku po złamaniu nogi kość zrastała się kilka miesięcy. Zrost pojawił się dopiero po 10 tygodniu od złamania. Z powodu Tocznia nie założyli mi śruby na to złamanie z przemieszczeniem. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pimpa
Junior
Junior


Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 13
Skąd: TARNOBRZEG

PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informację, w takim razie nie będę się specjalnie denerwować, tylko czekać. Zobaczymy, jak to się u mnie potoczy Smile
_________________
Stay strong !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Nie Sty 03, 2016 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani poradzcie mi czy kolebotać się do orto czy poczekać aż przejdzie... Moje kolana strzelają, trzeszcza, skrzypia, rypia nie od dziś. Ale... Dzisiaj kucnelam obciążając bardziej lewe kolano i strzelilo dosyć porządnie. Nie raz bywało mocniej ale szybko ustępował ból. A tym razem ból trwa już od rana. Uczucie rozpierania od środka, uczucie jakby kolano było mokre od wewnątrz, uczucie chłodu jakbym nogawke spodni miała wilgotną w tym miejscu. Czy ktoś się spotkał z takimi odczuciami w kolanach?
Powrót do góry
darekuu9
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2024

PostWysłany: Nie Sty 03, 2016 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A spuchło ?
Może to woda w kolanie się zbiera, ja bym jutro poszedł.
_________________
Ostatnio każdego dnia rano staram się wstawać z nową nadzieją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pon Sty 04, 2016 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pękła torbiel, którą mam pod kolanem. Prawdopodobny scenariusz przedstawiony przez orto. Taka przelotna konsultacja orto. Może się z tego zrobić większy stan zapalny ale może też się wchłonąć całkowicie. To tyle w temacie. Oby przeszło samo. Szybko.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group