Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

toczeń skórny a łysienie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
przyczyny łysienia w toczniu mogą być rozmaite. W ciężkich przypadkach tocznia chorzy mogą stracić owłosienie. Jest ono zwykle okresowe. Zdarza się jednak, że utrata owłosienia jest trwała i dotyczy całego ciała (łac. Alopecia totalis)
Także leki stosowane w toczniu mogą powodować utratę włosów. Należą do nich głównie tzw. leki cytotoksyczne (trujące dla komórek), jak:
- Endoxan (cyclofosfamid)
- Imuran (azatiopryna)
- Leukeran (chlorambucil)
Polekowa utrata owłosienia jest w większości przypadków odwracalna.


Z tego co czytam bierzesz też plaquenil-może w tym też jest wina;
Poza tym trzeba zacząć od podstaw-zrób morfologię,poziom żelaza(jego niedobór jest przyczyna wypadania włosów);musisz tez wiedzieć,że wypadanie włosów jest też typowym objawem zaostrzenia tocznia;
A może masz problem z łojotokowym zapaleniem skóry?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
misiu325
Junior
Junior


Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 12:53 am    Temat postu: Re: toczeń skórny a łysienie Odpowiedz z cytatem

Małgorzata P. napisał:
Witam wszystkie łysiejące motylki. Zaczęło się to dwa lata temu. Placki we włosach. Dermatolog stwierdził łysienie plackowate i katował mnie nieprzemyślanymi lekami , które mało tego, że nie pomagały to jeszcze szkodziły. Zaczęłam leczyć się prywatnie. Prywatny dermatolog pobrał wycinek histopatologiczny , z którego powstała diagnoza - tocznia skórnego. Przypominam sobie wcześniej wysypkę (kaszka) na skórze w okresie letnim, ale do głowy mi nie przyszło, że to może być początek choroby. Oprócz tego po badaniach na przeciwciała wykryto u mnie przeciwciała kardiolipidowe. W tej chwili toczeń skierował się tylko i wyłącznie to skóry głowy. Pojawiają się coraz większe plamy o charakterze zanikowym (zanikają cebulki włosowe). Włosy wypadają systematycznie i w przerażającej ilości. Stosuję Dermovate (płyn sterydowy) i od niedawna arehinę pomijam tonę witamin. Czy jest jakiś sposób lub inne leczenie żeby chociaż zatrzymać to na tym etapie. Zdaję sobie sprawę, że mój problem jest niczym w porównaniu do problemów zaawansowanej choroby tocznia. Czytałam posty i jestem jeszcze bardziej przerażona. Szczerze współczuję wszystkim. Jestem pod stałą kontrolą lekarza gdyż nie wyklucza przerodzenia się tocznia skórnego w układowy. Mam 29 lat - pomóżcie albo chociaż wesprzyjcie. Pozdrawiam



Witaj. Nie wiem czy przy Twoim schorzeniu moja porada coś pomoże, ale u mnie niesamowite rezultaty przy wypadaniu włosów i łysieniu dał "NR 07" Już po dwóch tygodniach od od zastosowania włosy przestały wypadać. Na dzień dzisiejszy preparat stosuję już trzy miesiące i widzę, że odrastają mi włoski. Na razie są króciutkie, ale myślę, że to tylko kwestia czasu. Zerknij sobie na www.nr-07.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż myślę,że przez te kilka lat to już Małgorzata ma swój sposób na wypadanie włosów.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meguchna napisał:
No cóż myślę,że przez te kilka lat to już Małgorzata ma swój sposób na wypadanie włosów.

uwielbiam Fuck you

ehhh jak ja "lubię" reklamy.....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm....9 lat temu nie bylo tego preparatu wiec istnieje mozliwosc, ze wlosow juz brak. Confused
Ale sa srodki na lysine i siwe wlosy. Smile

misiu warto czasem spojrzec na date postu, do ktorego sie odnosimy. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewabielany
Junior
Junior


Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 21
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć
Jestem od niedawna na forum, ale problem z wypadaniem włosów mnie dobija, straciła ok 70 % włosów, do tego bóle stawów, dopadł mnie dół taki potworny, czekam na wizytę u reumatologa (11 lutego), do tej pory byłam leczona przez dematologa bo miałam toczeń krazkowy skórny w formie ogniskowej i nikt mi nie powiedział, że może on przejść w formę układową, nie wiem jak mam sobie poradzić z tym wszystkim, boję się Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa, nie boj sie!
Nie taki diabel straszny. Very Happy

Co do wlosow to jak wdrozone bedzie odpowiednie leczenie to jest szansa, ze ich stan sie poprawi.
Glowa do gory! Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
perelka20
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 969

PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa grunt to pozytywne myślenie ! będzie dobrze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa nie stresuj się tak bo to też może być przyczyna wypadania włosów a nawet gorszego samopoczucia. Więcej wiary i optymizmu .Trzymaj się .
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewabielany
Junior
Junior


Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 21
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo wam dziękuję, zaczęłam zażywać Cystinę b6 może coś mi pomoże, ale tak naprawdę to chyba się boję tego co mnie jeszcze czeka. Dziękuję wszystkim Ewa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group