Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witajcie :)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moni.st
Junior
Junior


Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 4

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 10:36 am    Temat postu: Witajcie :) Odpowiedz z cytatem

Mam na imie Monika, czytam od jakiegos czasu to forum i postanowilam sie odezwac, a wlasciwie to zapytac o rade Smile
moja sytuacja wyglada nastepujaco:
- gdzies od listopada (czyli jakies 6 miesiecy) mecza mnie bole stawow, takie wedrujace, bardziej takie pobolewanie ale nie raz to pobolewanie jest bardzo silne, sytuacja sie nie poprawia, bole nie opuscily mnie nawet na jeden dzien... bola kolana, stopy, nadgarstki, lokcie
- mam problemy skorne - bardzo sucha skora, ranki w jamie ustnej
- bielactwo: nieduze plamki na rekach kilka tych plam, z bielactwem mialam problem w dziecinstwie, ale zmianys sie cofnely!! wydawalo sie ze na zawsze sie cofnely ale powrocily,
- ogolne oslabienie..
Podejrzewalam toczen, ale chyba nie jest to toczen.. chociaz sama juz nie wiem.. ale wyniki chyba wykluczaja??

moje wyniki wygladaja nastepujaco:
- morfologia bez wiekszych zmian, podwyzszone limfocyty, obnizone neutrofile, ale ogolna liczba krwinek prawidlowa
- ob niskie (ale zawsze mam niskie)
- crp niskie
- czynnik reumatoidalny 8 pisze ze wynik jest ujemny
- anty cpp ujemny
- borelioza ujemna
- tarczyca tsh w normie
- ana 1 dodatnie ale bardzo niskie 1:80 swiecenie plamiste, mozna by powiedziec ze to wynik ujemny ale na opisie pisze ze wynik dodatni
- ana 2 wlasnie odebralam same minusy z gory do dolu wszystko ujemne, nie wykryto zadnych przeciwcial ?? czy to wyklucza choroby reumatologiczne???

Jeszcze dodam ze nie jestem pod opieka reumatologa gdyz po jednej wizycie na ktora skierowala mnie lekarka rodzinna pani reumatolog nie zlecila mi kompletnie żadnych badan, stwierdzila ze to napewno niedobor witaminy D Smile nie zlecajac wogole badania poziomu tej witaminy.. zazywam ta witamine od jakichs 4 miesiecy ale nie zmienia to ani troche mojej sytuacji, bole stawow nie opuszczaja mnie..
Czy wykonywac jeszcze jakies badania? wiekszosc robilam prywatnie poza tymi takimi podstawowymi na ktore kierowala mnie lekarka rodzinna, czy udac sie do jakiegos innego reumatologa czy nie ma sensu i szukac przyczyn w innym kierunku?? ale jakim??
bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mascha
Senior
Senior


Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 51

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć ja bym jednak poszukała reumatologa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum, Moniko. Very Happy

Tak sobie mysle, ze nie robiac badan, nie znajdzie sie przyczyny dolegliwosci.
Witamina D nie zadzialala wiec jesli ta pani doktor nie ma pomyslu jak Ci pomoc, poszukaj innego lekarza.
Przyczyn moze byc multum ale potrzebny jest ktos, kto dolozy wszelkich staran w probe rozwiazania problemu.

Glowa do gory!
Moze to troche potrwac ale chodzi o to, abys poczula sie lepiej.

Pozdrawiam i czekam na wieści. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moni.st
Junior
Junior


Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 4

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Smile
musze kogos poszukac jakiegos normalnego reumatologa w takim razie
u mnie w rodzinie wystepuje tez RZS takze moze to byc tez w tym kierunku..
ale ciezko w tych moich wynikach cokolwiek sie dopatrzec jak narazie ale z tego co czytam Wasze historie to rzeczywiscie nie tak latwo o szybka diagnoze..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Monika Smile

Najważniejsze to znaleźć teraz dobrego reumatologa, bez tego nie ruszysz do przodu. I tak jak sama piszesz, w naszych historiach można wyczytać wiele, różnych przypadków, różni lekarze i perypetie.
Życzę powodzenia w szukaniu tego odpowiedniego Smile
_________________
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj

Często tak jest że wyniki mają się " nijak" do naszego samopoczucia . Cos się dzieje ale kiedy znajdzie to odzwierciedlenie w wynikach to już inna sprawa.
Czasem trzeba lat i człowiek się buja z złym samopoczuciem ale książkowymi wynikami . Tu trzeba czasu.
Powtarzanie tych badań nie ma sensu.
Spróbuj poszukać dobrego reumatologa , może inaczej spojrzy na Ciebie pod względem całośći.
Dużocierpliwości życzę , myslę że będzie Ci niestety potrzebna.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum zdrówka życzę ,cierpliwości i znalezienie odpowiedniego lekarza.Trzymaj się!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kasiek
Junior
Junior


Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 10

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym jeszcze mimo wszystko zrobiła badanie poziomu Wit D oraz P/ciała a-mikrosomalne / Anty TPO
P/ciała a-tyreoglobulinowe / Anty TG

Ja jestem w trakcie diagnozy, i poza ANA 2 dodatnimi prawie wszystkie inne wyniki były w normie.
TSH miałam w normie, ale przeciwciała TG wyszły dużo ponad normę i wyszło Hashimoto (chyba ostatnio bardzo modne, bo z kim nie rozmawiam to ma).
Co do wit D. to na NFZ chyba tylko endokrynolog może zlecić badania. Nie wiem, jaką dawkę przyjmujesz - u mnie wynik wyszedł na poz. ok 5 (norma 30-50) i mam zaleconą dawkę 5000 jednostek przez 2 msc,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moni.st
Junior
Junior


Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 4

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biore 2000 j. wit D przez jakies 4 mies ale nic to nie daje..
myslalam wlasnie o tych przeciwcialach tarczycowych czy nie zrobic, chyba zrobie i wtedy z tymi wszystkimi wynikami sie udam do lekarza
dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 01, 2016 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Wyjasnienia problemów życzę. Moim zdaniem taka dawka wit. D3 porzy takim niedoborze to malo. Ja jestem w normie i biore 1800, reumatolog nie kaze wcale przestawac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moni.st
Junior
Junior


Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 4

PostWysłany: Pią Cze 17, 2016 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie, zrobilam przeciwciala tarczycowe ostatnio i raczej w normie:
anty tg 24 (norma 0-40) nie wiem jak to jest czy wystepuje u osob zdrowych? jak to traktowac taka obecnosc przeciwcial
anty tpo > 10 (norma 0-35)

u reumatologa jeszcze nie bylam ale moje bole stawow z tego co obserwuje slabna w lecie, nie zniknely calkowicie ale troche jakby oslably.
takze to chyba nie bedzie toczen.
ale meczy mnie nadal przesuszona skora.. no i bielactwo sie powiedsza..
takze tak czy siak do lekarza sie wybiore, byc moze to poczatki czegos :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Cze 17, 2016 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz podane normy czyli wartości ile może mieć człowiek zdrowy.
Twój wynik mieści się w normie czyli jest wszystko w porządku . Nie ma tu nic co może niepokoić .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group