Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marula
Junior
Junior


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 7

PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem nowa na forum i proszę o pomoc w interpretacji wyników. Byłam diagnozowana w kierunku boreliozy, powód: bóle stawów i mięśni, zmęczenie. WB dwukrotnie był ujemny w obu klasach, za to Elisa w Igm dodatnia. OB i RF podwyższony - 22. Lekarz zakaźnik zrobił też ANA2 i tu niestety wynik dodatni:

PPJ (ANA2) met. IIF i DID screening - dodatnie

W badanej surowicy krwi metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych dających na komórkach HEp-2 typ świecenia homogenny i ziarnisty w mianie 1:2560.
Przeciwciała przeciw dsDNA dodatnie w mianie 1:640.

Metodą immunodyfuzji NIE WYKRYTO przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA (rozpuszczalnym antygenom jądrowym i cytoplazmatycznym: Ro, La, Jo-1, Scl-70, nRNP i Sm).

Wartości referencyjne:
miano < 1:160 wynik ujemny
miano = 1:160 wynik słabo dodatni
miano >= 1:320 wynik dodatni

Będę wdzięczna za pomoc. Do lekarza reumatologa mam wizytę dopiero za dwa tygodnie, a czasami nie umiem wstać z łóżka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
wydzieliłam Twój post do osobnego wątku , bo tutaj się witamy i opowiadamy o sobie .
Jesli piszesz na tym forum to podejrzewasz toczeń lub inną chorobę immunologiczną .
do wizyty masz niedaleko , dasz radę .

Dodatnie p/ ciała to za mało żeby postawić diagnozę, musisz spełniac wiele innych kryteriow . Dopiero wtedy razem z dodatnimi p/ciałami lekarz może postawić diagnozę i włączyć leczenie.
Nie licz także ze dostaniesz leki i od razu postawią Cię na nogi. Tu bywa różnie .
Czasem chorobę da się uspokoić ale nie zawsze .
Daj znać co postanowił lekarz .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, ani się nie obejrzysz a będzie po wizycie. Oby lekarz coś wydumał bo widać że coś dzieje się w organizmie.
Dużo zdrówka i sił życzę . Trzymaj się
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cinderella_Doe
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 19
Skąd: okolica Będzina

PostWysłany: Nie Maj 22, 2016 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy witaj, miło Cię poznać. Widać w wynikach że coś się dzieje, ale czasami mija wiele lat zanim usłyszy się diagnozę. Mam nadzieję że trafisz na dobrego lekarza. Opowiedz mu o wszystkim co cię niepokoi, czasami do jakiś objawów przyzwyczajamy się przez lata i wydają nam się naturalną częścią naszego życia. Warto przed wizytą usiąść i spokojnie zastanowić się co jest nie tak. Powodzenia!
_________________
Piękno i szczęście jest wokół nas, czasami tylko wystarczy znaleźć w sobie siłę, żeby otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Maj 26, 2016 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum. Smile

Dzis wizyta?
Trzymam kciuki i czekam na wiesci!
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marula
Junior
Junior


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 7

PostWysłany: Pią Maj 27, 2016 8:23 am    Temat postu: Już po wizycie Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.
Jestem już po wizycie u reumatolog. Po wyjaśnieniu lekarce ostatnich tygodni, pobytu w szpitalu zakaźnym i badaniach, pani doktor stwierdziła, że dodatnie ANA2 ma wiele ludzi, ale po dopatrzeniu dodatnich dsdna dała skierowanie na oddział w trybie pilnym z podejrzeniem tocznia Crying or Very sad Wysłała mnie jeszcze na ANA3, żeby tak bezczynnie nie czekać. Skierowanie mam na 20 czerwca, a z tego wszystkiego nie zapytałam jej o jakieś inne leki. Teraz biorę tylko Aglan 1 tabletkę dziennie - to jest maksymalna dawka, pół rano i pół wieczorem, żeby jakoś funkcjonować. Ale ostatnie noce to po prostu koszmar. Już pod wieczór ledwo mogę się ruszać bo tak wszystko mnie boli. Ale w nocy to mam wrażenie, że dłonie to mi zaraz odpadną z bólu, rwią i drętwieją, ramiona i biodra też bolą. Nie da się spać. Dzisiaj spałam na siedząco, bo mam rażenie, że jak leżę z dłoniami na jednym poziomie z ramionami to krew do nich nie dopływa i rwą jak ...
I tak się zastanawiam, czy jeszcze coś mogę brać na noc oprócz tego Aglana. Może Nemisil albo Olfen bo zostały po innych domownikach. Bo jakoś muszę doczłapać do szpitala.
Już nawet nie pamiętam jak to jest jak nic nie boli. Przy synu nie za wiele mogę zrobić wieczorem. Kochana Siostra mi pomaga. Przerażające to wszystko. Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 27, 2016 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aglan ma tą samą substancje czynną co Opokan lub Nemisil. dodanie któregoś z tych wymienionych przez Ciebie lekow sprawi że zaczniesz przekraczać dopuszczalną dawkę leku.
Możesz dołożyć coś bez recepty . Ibuprom ? czy Metafen czy chociażby pyralgina .
Nie łączy się leków z tą samą substancją czynną bo można doprowadzić do przedawkowania .
Termin masz szybciutko . Dasz radę .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pią Maj 27, 2016 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli masz dodatnie dsdna to sprawa jest przesadzona...
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marula
Junior
Junior


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 7

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam już wyniki ANA3. No cóż, potwierdzają poprzednie wyniki.

PPJ (ANA3) met. immunoblot (16 antygenów)
RNP/Sm (RNP) +
Sm (Sm) o
SS-A natywne (60kDa) (SSA) o
Ro-52 rekombinat (52) o
SS-B (SSB) o
Scl-70 (Scl) o
PM-Scl (PM) o
Jo-1 (Jo) o
Centromer B (CB) o
PCNA (PCNA) o
dsDNA (DNA) +++
Nukleosomy (NUC) +++
Histony (HI) +
Ribosomal-P-protein (RIB) o
AMA-M2 (M2) o
DFS70 +++

o negatywny
(+) graniczny
+ pozytywny
++ pozytywny
+++ silnie pozytywny

Badanie wykonano metodą immunoblotu zestawem firmy Euroimmun na aparacie EUROBlotMaster.

Teraz tylko czekam na pobyt w szpitalu. Boli mnie wszystko, zwłaszcza w nocy. Nie da się spać. Boję się strasznie, że w szpitalu znajdą mi gorsze rzeczy. Ale nie mam wyjścia.
Jeżeli ktoś ma namiary na dobrego lekarza tu na śląsku to proszę o info. Będę również szukać dobrego ginekologa, który nie zabije mojej nadziei na drugiego bobasa.
Pozdrawiam cieplutko i dziękuję za wsparcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Czw Cze 23, 2016 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej może i ja nie mam jeszcze diagnozy, ponieważ u mnie jest sytuacja inna, że musiałam zmienić lekarza rodzinnego aby dostać skierowanie do reumatologa. Głowa do góry, masz już wyniki a to dużo też mam córeczkę jedną i marzy mi się parka pozdrawiam cieplutko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marula
Junior
Junior


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 7

PostWysłany: Pon Sie 08, 2016 8:40 am    Temat postu: Witam po czasie Odpowiedz z cytatem

Jestem znowu po dłuższej przerwie.

Po pobycie w szpitalu potwierdzono diagnozę: toczeń. Na szczęście tylko postać stawowa, nie mam zajętych żadnych narządów - na razie. Obecnie biorę encorton 10mg, arechin 1 tabl dziennie i aglan 15mg jedną dziennie, no i oczywiście trochę supli.
Z powodu urlopu mojej lekarki byłam na prywatnej wizycie u reumatologa. Po rozmowie z nim, w której to powiedział, że nie powinnam z niczego rezygnować, nauczyć się żyć z chorobą ale się jej nie poddać, postanowiliśmy z mężem postarać się o drugie dziecko. Za radą lekarza jak najszybciej. Ale byłam też na wizycie u immunologa. I niestety pani doktor powiedziała, że z moimi wynikami ona uważa, że ciąża teraz jest niewskazana medycznie. Powiedziała, że przeciwciała, które ja mam (dsdna w wysokim mianie 1:640 i nukleosomy +++) wcześniej czy później powodują problemy z nerkami i ciąża to przyspieszy. A ja wole być dłużej zdrowa dla jednego dziecka niż chodzić po szpitalach z dwójką. Crying or Very sad Szkoda trochę, ale cóż tak ma być.
Dostałam również ochrzan, że jestem lekko opalona. Ale jak mogę nie wyjść z synkiem na plac zabaw. Przecież nie mogę z nim siedzieć w domu. Fakt, że dopiero teraz zaczęłam używać kremu z filtrem 50, ale niestety po dwóch tygodniach bez bólu, zaczyna trochę pobolewać. I tak się zastanawiam, czy to nie od słońca.
Pozdrawiam wszystkich w ten słoneczny Laughing dzień Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Sie 09, 2016 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze byc od sloneczka.

Mysle, ze dobrze byloby znalezc ginekologa, ktory zna sie na naszych chorobskach i sie z nim skonsultowac.
Czy ta Pani immunolog, to Twoja prowadzaca?
Jesli nie, to porozmawiaj jeszcze z glownodowodzacym. Wink

Pozdrawiam. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group