Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczen

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katarzyna.jankk
Junior
Junior


Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 3
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sob Cze 18, 2016 6:44 pm    Temat postu: Toczen Odpowiedz z cytatem

To badanie zlecil mi dietetyk, poniewaz mam zespol jelita drazliwego i refluks, na te dwie choroby choruje od 20 roku zycia, chcialam ustalic diete, ktora bedzie dla mnie odpowiednia, to badanie bylo jednym z wielu, ktore dietetyk mo zlecil, wynik ana pozytyny, natomiast( nrns/sm, sm, ssa, ro-52 rekombinat, ssb, scl-70, jo-1, cen P B, dsdna, nukleosomy , histony, bialka rybosomalne P-wszystkie te badania mam ujemne, nie wiem, co to znaczy?
Nadmieniam, ze robiac te badania mialam ostra angine ropna, czy to moze to miec wplyw na wynik ana? Nie mam zadnych dolegliwosci, moZe tylko czerwone policzki, mam skore naczyniowa, jak zmarzne , jeztem czerwona, jak sie nie wyspie i zdenerwuje rowniez jest czerwona, kilka lat temu robilam sobie badanie aso, na reumatyzm, mialam lekko podwyzszony wynik, bolaly mnie wyedy stawy, bylo to lato, ciagle padalo i bylo duszno, a do tej pory nie mialam jakis wiekszych dolegliwosci, ahhh, boli mnie kregoslup, jak dlugo siedze przy komputerze oraz jak sie przetrenuje. Ale martwi mnie to, ze moja ciocia miala ten nieszczesny toczen.

proszę przenieś ten post do swojego własnego wątku , nie zakładamy nowych jesli ma się juz jeden . tu masz swój http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=5841 / m Dodatnie ANA nie oznacza od razu że chorujesz na toczen. wklepiłam Ci w ilu chorobach występuje dodatnie ANA. Dodam też że mają go często ludzie zdrowi .Ten wynik o NICZYM jeszcze nie świadczy /m ... to że ciocia chorowała na toczen nie znaczy że Ty będziesz chorować. Nie ma badan potwierdzających że Toczen jest dziedziczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group