Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Staw żuchwowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sty 25, 2017 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz ja dołączam do grupy "problemy z żuchwą" Razz

Zaczęło się kilka miesięcy temu i jest gorzej. W żuchwie mi przeskakuje, szczęka przesuwa się tylko w prawo; nie mogę otworzyć szeroko ust-szczęki, otwierają się tylko "na dwa palce" Rolling Eyes nawet same usta - jako tkanka mało się otwierają. Mam trudności w gryzieniu czegoś twardszego. Mówienie też czasem sprawia trudność.
Szukamy przyczyny. Chodzę na rehabilitację stomatologiczną. Mam strasznie spięte mięśnie od klatki w górę (po czubek głowy).
Dentystka też prowadzi diagnostykę, planuje wprowadzić szynę relaksacyjną. Mówiła też coś o diagnostyce TK, bo boi się, że stawy się uszkodziły od sterydów.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Kinga,
wspolczuje dolegliwosci i mam nadzieje ze staw nie okaze sie uszkodzony.
U mnie zuchwa tez boli i czasami otwiera sie tylko troche ze cienka kromke wsune. Same usta otwieraja mi sie i mowie tez normalnie na ile ta zuchwa mi pozwala tzn staw, u mnie to jest w pakiecie z prawym okiem ktore przy tym puchnie i tez boli. Wszystko potrafi sie nasilac a ostatnio staw odpuscil i normalnie sie otwiera, chociaz trzeszczy. U mnie to jest z prawa strona i wyszedl mi z tej strony zab- calkiem zdrowa osemka-tyle ze rok wczesniej, a teraz nastepny sie zaczyna chwiac. Spiete miesnie mam tez- miedzy lopatkami, kark tyl glowy ale to juz nie odpuszcza Wink mam tez powiekszone bolace wezly chlonne, ale nie wiem czy to ma zwiazek. Ja nie biore sterydow, mialam osteopemie, ale ostatnio wynik kosci byl ok.
A u Ciebie ruchomosc stawu sie zmienia? i jak gestosc kosci, robilas wyniki?
Pozdrawiam Very Happy
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gęstości kości już dawno nie badałam, bo jakoś sensu nie widziałam w tym badaniu.
Szczęka czasem odpuszcza jak mam więcej wolnego i mało stresu (ale tylko trochę odpuszcza, tak że mogę spokojnie umyć zęby, zjeść coś twardszego; czasem nitkowanie porządne zrobię - ale to bardzo rzadko, do zębów z tyłu nie sięgam). A jak pracuję (a w pracy gadam prawie cały czas i się stresuję), to istna masakra Laughing
Wszystko tak pospinane, że aż boli. No i tej kanapki, jak piszesz, czasem nie da rady ugryźć....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga, współczuję mam nadzieję sprawa się wyjaśni szybko.
Mięśnie klatki piersiowej wiązałaś może ze swoją pracą ? wiesz biurkowa jednak jest co ? a prędzej czy później niestety mięśnie się odezwą- ból, spięcie a co za tym idzie szereg innych dolegliwości nawet powyżej.
Dobrze, że ktoś pomyślał o tk bo rzeczywiście sterydy Rolling Eyes
trzymam kciuki i daj znać jak się to rozwija
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adas1995
Junior
Junior


Dołączył: 27 Sty 2017
Posty: 6

PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 7:29 pm    Temat postu: Re: Staw żuchwowy Odpowiedz z cytatem

nigdy nie miałem problemu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Sob Sty 28, 2017 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga zrob badanie gestosci kosci, jak wyjdzie slabo dostaniesz 1 tabletke raz na tydzien i wapno grzecznie wroci tam gdzie powinno i kosci szybko przyrosna. Moja siostra juz trzeci raz ma kuracje i ladnie szybko sie uzupelnia. trzeba zabezpieczac sie, jak sie przewrocisz i biodro trzasnie, albo kregoslup, nie mozesz do tego dopuscic, a leczenie na prawde szybciutko kosci uzupelnia...
Bierz tez D3 i magnez, najlepiwj w zestawie pestki z dyni i tran, magnez odstresuje miesnie i on pomaga d3 ladowac wapno, tak w symbiozie zyja...
Kinga,przelam sie kochana i zrob to badanie jak najszybciej..
na miesnie mnie pomaga sol magnezowa, jest tania, rozrabiam ja pol na pol z woda, tworzy sie z tego olej i tym smaruje miesnie, szybko sie rozluzniaja i relaksuja- magnez wchodzi przez skore i wnika wmiesnie...
zdrowka zycze, niech Ci sie paszcza otwiera elegancko i szeroko...
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Sty 28, 2017 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia hehe ja już nie mam swoich bioder od kilku lat Laughing Laughing Laughing
no ale przy okazji zrobię badanie
dzięki za namiary na sól magnezową, to pewnie przetestuję dosyć szybko Smile

Madziu nie nazwałabym biurkową mojej pracy Razz siedzę bardzo mało, bo nie lubię Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Sob Sty 28, 2017 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinguś no niby ale wiesz zawsze to praca nauczaniowa Very Happy
badanie zrób kochana ja co rok robie i co rok osteoporoza mimo leków na nią ale sama wiesz jak sterydy działają Evil or Very Mad nie ma co, masz iść bo cię zaprowadzę Very Happy mimo wszystko niechaj działają z tk bo tak się nie da
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group