Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tarczyca - nowotwór i Hashimoto
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój endokrynolog mówi, że TSH to jedno, ale równolegle i tak warto zrobić od razu a-tpo i a-tsh bo choroby autoimmunologiczne tarczycy mogą latami być subkliniczne i wtedy TSH będzie w normie. Ale obserwować trzeba wtedy.
Ja na przykład mam TSH prawie 20 (teraz spadło do 10), f4 obniżone a a-tpo >600. A samą tarczycę mam idealną. Nie przerośniętą, bez guzków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak rozumiem-pisałam choćby o podstawowych badaniach,wiesz jak co niektórzy specjaliści do badań i do samego pacjenta podchodzą Rolling Eyes ale pewnie-próbować trzeba/należy tym bardziej,ze u dziewczyny się COŚ dzieje Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, od niczego źle się nie czuje.
TSH, a-tpo i a-tsh
Ft3 i ft4 nie ma sensu robić, bo tarczyca z przysadką działają na zasadzie sprzężenia, więc jeżeli tsh jest w normie, to t3 i t4 też.
Grudki i guzki w przełyku koniecznie trzeba pokazać lekarzowi, bo to mogą być zmiany zapalne w przełyku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Biedronka ma typ świecenia centromerowy...twardzinowe zmiany w przełyku? dobra,nie nam diagnozować Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja córka ma prawidłowe TSH,wole tarczycowe,guz i nadczynność tarczycy.Nie dławi ją ani przeszkadza.Czasami tylko czuje kłucie.
Też myślę ja ty Margo,że RTG przełyku z kontrastem wskazane.W publikacjach jest napisane o zmianach w przełyku we wczesnych początkach twardziny i te centromery...
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też mi się zdaje, że to raczej przełyk niż tarczyca, ale zbadać tarczycę oczywiście nie zaszkodzi... Generalnie z tego, co wiem (a w mojej rodzinie choroby tarczycy to norma) - tarczyca jak dusi, to jest to uczucie dość charakterystyczne, tak jakby ktoś zaciskał dłoń w dolnej części szyi (mniej więcej na "złączeniu" szyi i klatki piersiowej).

edit: a i jeszcze jedno.. To tętno...To już tachykarida. Może być w nadczynności tarczycy, ale również przy chorobach serca. Czy miałaś EKG i UKG? I jeszcze bym zbadała poziom cukru. Może masz hipoglikemię jakąś niewielką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lilu
Senior
Senior


Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 59
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o badania tarczycy, to zacząć trzeba od usg, dopiero później reszta. Ja miałam guza 7 mm na starcie i nic kompletnie nie czułam.

P. S. U mnie wszystko dobrze...jestem w 4 miesiącu ciąży Smile

Ściskam
Lilu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
myszkaa0311
Junior
Junior


Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc wszystkim 😊

Mam pytanie moze mi pomozecie 😊 U Mojej siostry wykryto raka tarczycy bedzie miala jodowanie. Wiadomo, ze dzieci i kobiety w ciazy nie moga przebywac z taka osoba po tym jodowaniu a orientujecie sie jak w przypadku jak ja mam toczen, czy mi nie zaszkodzi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Myszko,
trzeba unikac plynow ustrojowych osoby po jodowaniu, promieniowanie jest usuwane wraz z potem, moczem, a zmywa sie woda, wiec wrazie spocenia sie trzeba sie przebrac wziac prysznic a rzeczy wyprac, tak aby inne osoby czy zwierzeta nie stykaly sie. Dlonie tez sie potrafia pocic, wiec trzeba unikac dotyku.
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lilu
Senior
Senior


Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 59
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Sty 29, 2017 10:27 pm    Temat postu: do Myszki Odpowiedz z cytatem

Siostra na pewno dostanie informację w szpitalu jak się zachowywać po jodowaniu. Z tego co pamiętam to trzeba zachować odległość chyba 3 m od zdrowych ludzi przez około 4 tygodnie, bo po jodowaniu się promieniuje i można zniszczyć komuś tarczycę przy dłuższym przebywaniu w pobliżu. Jak leżałam w szpitalu po jodowaniu - 2 doba to przyszła do mnie lekarka, żeby mnie zbadać, bo żołądek mnie bolał i nie miała żadnego kombinezonu, więc tak na chwilę, to chyba dorosłemu nie zaszkodzi. Dzieci i kobiety w ciąży trzeba bezwzględnie unikać i tak jak Asia pisała rzeczy osobno prać - ja wzięłam na jodowanie najgorsze jakie miałam.
Pozdrów serdecznie siostrę, wszystko będzie dobrze!

Ściskam
Lilu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group