Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

diagnoza - toczeń noworodkowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 26, 2005 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

włąśnie rozładowuje się. a czym Question a tą stertą ciuchów leżącą na fotelu, deską do prasowania i żelazkiem. Laughing
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 26, 2005 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sa lekarze .i zwykli aroganccy ludzie ...ale to juz taki charakter ...ci ludzie pracujac wszedzie daja odczuc swoja wyzszosc .....swoja wladze.....
Najczesciej ci ...ktorzy sa dobrymi lekarzami .......ktorym na sercu jest dobro pacjenta.....zachowuja sie zupelnie inaczej .....Sa bardziej kontaktowi .....maja wiecej cierpliwosci ......potrafia wczuc sie w obawy i niewiedze pacjenta.....I chyba sie nie pomyle jak powiem ..ze lekarze ksztalcacy sie cale zycie ......kochajacy swoja prace......lubia tez ludzi
Wiem ze ten zawod wymaga cierpliwosci ......i niestety nie raz .....moze trafic ich .......jak przyjdzie pacjent niezadowolony z wszystkiego .....i wiedzacy lepiej jak leczyc ......no tu podziwiam lekarzy ...Wszyscy jestesmy ludzmi .......wiec odrobina dobrej woli i usmiech wlatwiaja wszystkim zycie ..i nam i ..im.....Trzeba zlotego srodka........cierpliwosci
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kingSMal
Senior
Senior


Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 60
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem mamą 2,5 miesięcznego chłopca. Od 5-tygodni ma wysypkę na buzi która zmienia się, rozlewa i wygląda zupełnie inaczej niż na początku. Wprowadziłam dietę bezmleczną i mały jest dokarmiany mieszanką dla alergików ponieważ pediatra sugeruje skazę białkową. Niestety nic nie pomaga i zaczerwienienie dalej jest. Ja leczę sie na sle i wczoraj podjęłam decyzję o wizycie u swojego lekarza z Piotrusiem. Niestety pani prof. sugeruje toczeń noworodkowy... Mam zrobić ANA i Ro La. Boję się że diagnoza się potwierdzi. Mam pytanie, jakie objawy miało Twoje maleństwo Aneta? Co dalej z taka diagnozą? Pozdrawiam!
_________________
Kinga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

naeta od ponad 2 lat tu nie zagląda ale przezjrzyj jej stare posty pamietam ze ona duzo pisała o swoich obawach w związku z diagnozą

w duzym procencie toczen noworodkowy zanika po kilku miesiącach

[quote]
Cytat:
Cytat:
Toczeń noworodkowy
Toczeń noworodkowy jest rzadką chorobą płodu i noworodka spowodowaną tym, że przez łożysko przedostają się przeciwciała od matki. Specyficzne przeciwciała związane z toczniem noworodkowym są znane jako anty-Ro i anty-La. Występują one u 1/3 pacjentów z tru, jednak wiele matek z tymi przeciwciałami rodzi dzieci bez objawówtocznia noworodkowego. Z drugiej strony choroba ta może wystąpić u dzieci zdrowych matek. Toczeń noworodkowy różni się od tru. W większości przypadków jego objawy ustępują samoistnie do 3 lub 6 miesiąca życia, nie pozostawiając żadnych śladów.
Najbardziej typowym objawem jest wysypka, która pojawia się kilka dni lub tygodni po urodzeniu, szczególnie po ekspozycji na słońce. Jest ona przemijająca i zazwyczaj ustępuje bez pozostawienia blizn. Drugim najczęściej spotykanym objawem są zmiany w obrazie krwi obwodowej, które rzadko są poważne i mają tendencję do ustępowania w
ciągu kilku tygodni bez leczenia. Bardzo rzadko pojawia się szczególny rodzaj zaburzeń rytmu serca znany jako wrodzony blok serca. We wrodzonym bloku serca dziecko ma nieprawidłowo wolne tętno. Ta nieprawidłowość jest stała i może być zdiagnozowana między 15 a 25 tygodniem ciąży na podstawie badania ultrasonograficznego serca płodu.
W niektórych przypadkach istnieje możliwość leczenia choroby u nienarodzonego dziecka. Po urodzeniu niektóre dzieci z wrodzonym blokiem serca wymagają wszczepienia rozrusznika serca. Jeśli matka miała już jedno dziecko z wrodzonym blokiem serca, istnieje ok. 10-15% ryzyko urodzenia dziecka z tym zaburzeniem. Dzieci z toczniem noworodkowym rozwijają się prawidłowo. Istnieje małe prawdopodobieństwo rozwinięcia tru w późniejszym życiu.

_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kingSMal
Senior
Senior


Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 60
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, nie zwróciłam uwagi. Przejrzę jej posty koniecznie.
_________________
Kinga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kingSMal
Senior
Senior


Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 60
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytalam o małej Anety. Cóż niestety Piotruś ma potwierdzonego tocznia noworodkowego. Cóż póki co to tylko wysypka na buzi. Oby do pół roku. To jeszcze dłuuuugo.
_________________
Kinga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie,nie będzie tak źle-najważniejsze,ż Piotruś ma trafną diagnozę -wszystko dzięki troskliwej mamie Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
aankaa
Kadet
Kadet


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 32
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Pon Sty 30, 2017 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny jak wyglądała wysypka u waszych dzieci? Mój synek ma 5 tygodni, od ponad tygodnia ma wysypkę na twarzy, czole, za uszami. Początkowo byly to krosteczki wyglądające jak potówki, ale mimo starań, żeby nie przegrzewać i prób załagodzenia to sie pogarsza, jest mocno zaczerwienione, tworzy coraz większe zlane plamy, nie ma tego na reszcie ciala więc coraz bardziej wątpię, żeby to był mega wysyp potówek, raczej nie jadłam też nic, co mogloby go uczulić. Jutro idziemy do pediatry, ale zastanawiam się na ile prawdopodobne jest, że to może mieć związek z moją chorobą (ja nadal nie mam postawionej diagnozy, caly czas jest mowa o nieokreślonej ukladowej chorobie tkanki łącznej, no i nie mam tych przeciwciał, o których pisałyście, jedynie przeciwciala przeciwjądrowe).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pon Sty 30, 2017 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile

Moja Madzia była cała czerwona na twarzy jak po oparzeniu. Do tego dołączyły wybroczyny, małopłytkowość, niedobór wit. D z krzywicą, pękające naczynia krwionośne. Diagnozę postawiono gdy objawy ustąpiły. Ana miała 1:100. Co ciekawe, nie potrafiono postawić diagnozy na zwykłym oddziale dziecięcym ponieważ wiedza lekarzy na temat chorób autoimmunologicznych była bliska 0.
Nigdy więcej nie miała już niczego co kwalifikowało by ją do diagnostyki chorób z autoagresji, raczej namieszały przeciwciała które dostała ode mnie.
Wysypkę dziecka pokaż nawet na zdjęciu reumatologowi a nie pediatrze Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kingSMal
Senior
Senior


Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 60
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie, maly miał cos takiego co wyglądało jak rozlewajaca sie czerwona wysypka z wybroczynami wokół oczu. Tak jak okulary. Teraz od czasu do czasu miewa drobne liszajowate zmiany alergiczne, które znikają po sterydzie w kremie. Ma juz 5,5 roku😊 i świetnie sie miewa. P.ciala zniknely. Jestesmy pod kontrola reumatologa. Wszystko. Ok. Pozdrawiam
_________________
Kinga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Offfca
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
W 22 tyg. ciąży zdiagnozowano u mojej córki blok serca 3/2 st. dodatkowo płyn w osierdziu zwapnienia mniejszą prawą komore. Z upływem tygodni sytuacja poprawiała się i blok zniknął. Po porodzie okazało się, że córka ma blok 1 st. niedomykalność zastawki mitralnej 2 st. i beleczkowanie obecnie także problemy z zębami i wade szkliwa co osobiście wiąże ze stanem zapalnym jakie wywołały moje przeciwciała Lekarz wykonujący echo w ciąży jak i lekarze w szpitalu nie powiązali w ogóle faktów nie zrobiono mi żadnych badań co prawda pytali się czy mam rumień na twarzy ale to wszystko. Po miesiącu wróciłam na studia tak się złożyło, że omawialiśmy choroby autoimunologiczne i związany z tym blok serca wtedy mnie oświeciło (to, że ktoś jeszcze nie ma objawów nie znaczy, że nie ma już przeciwciał) następnego dnia zrobiłam badania ANA ujemne Ro na granicy dodatniego. Po jakimś czasie poszłam z tym do lekarza podczas zbierania wywiadu okazało się, że jakieś tam objawy mam. Po jakimś czasie poszłam na USG które wykazało stan zapalny w śliniankach powtórzyłam badania ANA 1:10.000 Ro +++ dopiero 10msc po porodzie zauważałam coraz silniejsze objawy puchnięcie szyi suchość w ustach bóle głowy stawów...( co prawda mam tak od ok.10 a mam 23:) więc przyzwyczaiłam się do tego i dla mnie to było normalne) Zdiagnozowano zespół Sjorgena Nie brałam leków ponieważ karmiłam piersią 17msc obecnie jest coraz gorzej więc powoli kończe żeby móc wziąć plaquenil. Chciałabym mieć jeszcze dzieci także ciekawi mnie czy są tu mamy które są w podobnej sytuacji i pomimo dodatniego Ro urodziło się zdrowe dzieciątko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group