Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

toczeń, ZS, APS - diagnostyka
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarysienkaS
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 10:39 pm    Temat postu: toczeń, ZS, APS - diagnostyka Odpowiedz z cytatem

Witam

Od jakiegoś czasu mam różne problemy zdrowotne, których lekarz rodzinna nie potrafiła zdiagnozować (wyniki badań dobre - ob, crp, morfologia, rf). Na szczęście wysłała mnie do reumatologa. Ten zlecił badanie ANA. Wyniki ANA i objawy nasuwają podejrzenie tocznia, zespołu Sjorgena i/lub zespołu antyfosfolipidowego. Dostałam skierowanie do szpitala na dokładną diagnostykę. Do szpitala mam zgłosić się w najbliższy poniedziałek. W szpitalu mam przebywać 4-5 dni.

Proszę, napiszcie mi ze swojego doświadczenia jakich badań diagnostycznych mam spodziewać się w szpitalu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum. Smile
Nie umiem odpowiedzieć gdyż nie byłam diagnozowania w szpitalu ale pewnikiem ktoś się zaraz odezwie.
W międzyczasie poczytaj trochę wątki innych osób- coś tam znajdziesz.

Zalecam również spakowanie koronek- taka nasza, forumowa tradycja. Very Happy

Pozdrawiam cieplutko i czekam na relację.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Ja byłam diagnozowana w szpitalu ale wieki temu (ponad 24 lata temu) w instytucie reumatologi oddział dziecięcy i robili mi wtedy wszystkie badania jakie chyba były możliwe.
Miałam wtedy 16 lat.
Nie wiem jak teraz przebiega diagnostyka w szpitalu ale zapewne lekarz zdecyduje jakie badania wykonać.

Głowa do góry i spokojnego pobytu no i nie zapomnij o koronkach Wink

Pozdrawiam daj znać jak po ...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się przywitam ciepło. Również nie byłam diagnozowania w szpitalu na toczeń ale nie martw się głowa do góry. Ważne by zrobili wszystko by pomóc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dilo
Junior
Junior


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 15
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również czekam na diagnostykę w szpitalu ale termin na 15 luty więc mogę po napisać co i jak...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarysienkaS
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam ślicznie. Zaczęłam już czytać trochę wątki innych osób ale jakoś czasu ciągle brakuje by przeczytać więcej Wink

Dilo ja idę do szpitala w najbliższy poniedziałek tj. 30.01 także trochę szybciej od Ciebie. Ale ja na pewno napiszę co mi tam robili więc gdyby Cię to interesowało to około 5.02 będzie mój post o pobycie w szpitalu.

Na pewno będą wykonywane badania krwi ale dr zapowiedziała, że wyniki będą po 10 dniach więc do odebrania już po wyjściu ze szpitala. Ma być też okulista. Niestety nic więcej na razie nie wiem. A ja to taka ciekawska, że wszystko bym chciała od razu wiedzieć Very Happy


Właśnie czytając czyjąś historię byłam wręcz załamana, że diagnoza potrafi trwać kilka długich lat, chyba trafiłam na dobrą dr, że kazała mi zrobić tylko CK i ANA 2 (1:1280 typ ziarnisty SSA?/SSB? Sm? SCl?)i na ich podstawie stwierdziła, że zrobi mi diagnostykę w szpitalu gdyż prywatnie za dużo bym musiała wydać a państwowo za długo czekać

Również czytając pewien wątek zauważyłam, że Wy jesteście naprawdę dużym wsparciem. Cieszę się, że ja też będę mogła z tego wsparcia korzystać, tym bardziej, że moja rodzina traktuje to wszystko jako błahostkę. Będę pisać po szpitalu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Sob Sty 28, 2017 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum.
Trafnej diagnozy życzę, a co za tym idzie wdrożenia leczenia.
_________________
Płakałam, bo nie miałam butów...
dopóki nie zobaczyłam człowieka bez stóp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Sob Sty 28, 2017 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Marysienko Smile)
trzymaj sie w szpitalu i zebys trafila na dobrych lekarzy i wogole ludzi Smile))
ja tez ide w poniedzialek ale tylko do ambulatorium Wink
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarysienkaS
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Sty 30, 2017 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie ze szpitala. Spiesze doniesc, ze pobrali mi krew do 5 probowek a jutro jeszcze borelioza, zrobili ekg, test saksona czy jakos tak (zucie gazika) oraz rtg klatki piersiowej. Jutro konsultacja larygologa i okulisty (m.in. test na ilosc lez) . Mam doniesienia od sasiadki z lozka obok iz ten test jest nieprzyjemny. Potwierdzacie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Sty 30, 2017 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Smile

No bez jaj! Laughing Nie ma sie czym przejmowac- to nic takiego. Very Happy

Ps. Koronki masz? Wink
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarysienkaS
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koronek nie mam ;( obiecuje nastepnym razem Wink
Poki co wyszla mi duza roznica w ilosci lez w oczach, co wywolalo duze zdziwienie i okulisty i reumatologa (ale jeszcze norma)
Poza tym wyszly mi poskrecane mikronaczynia w palcach - zmiany niespecyficzne.
Ktos tak mial?
Dr mowi, ze moja przeszlosc przemawia za aps. Wyniki przeciwcial za 2 tygodnie. Podstawowe badania w normie, tylko wyszlo zakazenie um wiec znow antybiotyk mi daja. Czekam rowniez na wynik rtg pluc. W piatek wychodze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej widzisz jakoś poszło Very Happy
cieszy, że masz opiekę, doktory coś podziałają
dobrze też, że wyniki podstawowe dobrze a na resztę trzeba się uzbroić w cierpliwość. Jutro już będziesz w domu więc ufff
trzymaj się ciepło
co do tych naczyń nie pomogę ale na pewno lekarz wyjaśni podpytaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Powodzenia w diagnozowaniu zyczę. Tak na poczatek to z tego co pamietam bylo cos 7-8probowek pobranych, reszta podobnie. U mnie jeszcze byla biopsja miesni, ale ja nie toczniowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarysienkaS
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w domu Smile Bardzo polecam szpital reumatologiczny w Sopocie.

Czekam jeszcze na wynik przeciwciał. Na razie wszystko przemawia za APS. Póki co rozpoznania mam wpisane:
artropatria tarczycowa
niedoczynność tarczycy
obserwacja w kierunku choroby tkanki łącznej
infekcja układu moczowego

Możecie podpowiedzieć gdzie mogę zamieścić dokładny opis kapilaroskopii by wypowiedział się ktoś (jeśli się znajdzie) kto miał podobnie?

magdalena laura
No właśnie dr powiedział mi, że mam zmiany w tych mikronaczyniach w palcach ale nie są one specyficzne dla konkretnej choroby tkanki łącznej więc na razie nie wiadomo, do powtórzenia za jakiś czas (w zależności od wyniku przeciwciał). Jeśli za jakiś czas wyjdzie tak samo to może ja po prostu tak mam ale prawdopodobnie to jest początek jakiejś choroby i za jakiś czas będzie wiadomo jakiej. (na razie nie jest podobne do niczego). No bo ja cała niespecyficzna jestem Wink

alawa no właśnie jak patrzę na wyniki to chyba było to więcej niż 5 próbówek Very Happy no ale nie patrzyłam jak mi pobierali krew (bo jak patrzę to mdleję Wink )

edit 7.02
pisałam w dziale porady i doświadczenia ale zostałam pouczona, że jak zaczęłam pisać tu to tu mam zostać (przynajmniej tak to zrozumiałam)

Także
Pod koniec listopada miałam robione ANA (1:640) i ANA 2 (1:1280). Teraz wykonano mi badania ANA 3 i wyszło wszystko ujemne (-).
BLOT ANA/ENA ujemny
RNP68 - RNPA - RNPC -
SmB - SmD - Ro/SS-A (60) -
Ro/SS-A (52) - La/SS-B - Rib-P - PCNA - CENP-B -
Scl70 - Jo-1 - Histon - dsDNA -

Czy w tych wynikach są też badania na zespół antyfosfolipidowy?
Z tego co wyczytałam to wydaje mi się, że nie ale tylko taki wynik dostałam i na stronce brak info o jakiś innych badaniach. Czy to możliwe, że szpital zlecił część badań do innego laboratorium? Bo w wypisie mam, że zlecono badania ANA - screening i przeciwciała w kierunku APS.
Czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego ana i ana 2 wyszły mi dodatnie ana 3 ujemne? Tak, czytałam, że to są wartości zmienne ale żeby aż tyle w tak krótkim czasie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarysienkaS
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 11
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwonili ze szpitala, że przyszły moje wyniki przeciwciał na zespół antyfosfolipidowy. Przyszły ale nie wyszły. Muszę jechać tam na ponowne pobranie krwi. I znów czekać 3 tygodnie. Czy ktoś z Was też tak miał?

Czy ktoś z Was podpowie mi coś w temacie artropatii tarczycowej?Albo przynajmniej gdzie szukać informacji? (poza tą stroną pisaną łamaną polszczyzną )

Dr powiedziała, że na razie u mnie na razie rozpoznanie jest właśnie artropatia tarczycowa. Teraz jeszcze czekamy na przeciwciała APS. Czy ktoś z Was ma w APS bóle wędrujące mięśni i stawów?


Ostatnio zmieniony przez MarysienkaS dnia Wto Lut 21, 2017 3:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group