Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Osteoporoza - leczenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2015 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

choroby z autoagresji same w sobie nie są wskazaniem do brania leków na osteoporozę
Czy Ty aklepka masz osteopenię ? osteoporozę ? lub niedobór D3?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2015 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aklepka sama na razie nic nie zmieniam, w październiku idę do szpitala, zrobią mi badania i będę dyskutować z lekarzem, może w ogóle nastąpi jakaś zmiana leczenia?
Książka Zięby wpadła mi w ręce ze względu na szwagra zielarza, on mi ją polecił do przejrzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2015 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B, nigdy badań w kierunku osteoporozy, osteopenii nie miałam, od wrzesnia do maja d3 kaze mi brać reumatolog, latem korzystałam ze słońca, przed suplementacja miałam poziom w dolnej granicy normy 31,4 , a teraz nie badałam, miałam zamiar zrobić to w sierpniu, po przerwie w suplementacji, ale oczywiscie nie zrobiłam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arlifly
Junior
Junior


Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 4

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ta suplementacja witaminą D rzeczywiście wam pomaga? znalazłam takie badanie naukowe http://www.biomedical.pl/aktualnosci/udowodniono-ze-suplementy-z-wapniem-i-nabial-nie-wzmacniaja-kosci-13458.html na podstawie, którego stwierdzono, że przyjmowanie witaminy D (wapnia też) nie zmniejsza ryzyka powstawania osteoporozy i lekarza są teraz podzieleni w tej kwestii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy link. Chyba zerkne do źródła.
Ja nie przyjmowalam i nie przyjmuje zadnych suplementow jedynie kwas foliowy, przepisany przez lekarza ze wzgledu na leki jakie przyjmuje.

Co ciekawe, od czasu do czasu, podczas wizyty u specjalisty oddaje specjalna "krople" na badanie wartosci witaminy D.

Jakby sie nad tym zastanowic to kiedys ludzie wierzyli w zbawienna moc wielu trucizn.
Coz, caly czas sie uczymy.

Czytajac ten artykuł pojawil sie usmiech na moim licu gdyz przypomnialam sobie niedawno widziana reklame kolejnego suplementu, ktory ma "dopilnować" aby wapn docieral do kosci a nie odkladal sie z naczyniach krwionosnych.
Potrzeba matka wynalazku! Ten przemysl jest zbyt duzy, za bardzo dochodowy, aby nagle zaprzestac produkcji miliona "uzdrawiajacych" specyfikow na wspomozenie niemalże kazdej, pojedynczej komorki. Confused
Wystarczy wkaczyc tv....
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wczorajszej wizycie nefrolog poleciła mi brać witaminy D3 2000 j.
Znalazłam taki preparat:
http://www.cefarm24.pl/26357,vitrum-d3-forte-x-120-kaps-witamina-d3-2000-j-m-.html

I mam pytanie - jaką dawkę wapnia powinnam do tego brać? W powyższym preparacie jest sama witamina d3.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia musisz kupić wapno 1000
np Calperos,
moja lekarka naciska żeby brać jednak Calperos 1000
ja lata brałam Vitrum calcium 1000 Osteovit 1000
jest tego trochę na rynku popytaj co u Was mają
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłam w aptece internetowej Calperos 1000. A ile kapsułek dziennie bierzesz?
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja biorę jedną czyli 1000 wapna + jedną D3 2000 j
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia, w ja zawsze miałam przepisywane vigantoletten zarówno przez reuma jak i neurologa. Teraz bez recepty chyba są.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam zażywać stałe Calperos 1000 i Vigantoletten, moja endo na razie na tym każe poprzestać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny ja tez na początku brałam Calperos 1000 i Vigantoletten, ale po ostatniej wizycie w IR Vigantoletten zamienili mi na D3 w kropelkach Devikap, mam brać 5 kropli dziennie no i Calperos bez zmian.
_________________
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Sob Sty 14, 2017 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie bierzecie do tego magnezu? jesli jest niska wit d3 to znaczy ze jestza malo magnezu, one sa od siebie zalezne, magnez pilnuje zeby wapn wchlanial sie do kosci a gdy go jest za malo to wapn tworzy guzki, zapycha stawy nerki.
cyt z http://www.ptmag.pl/pl/32073/0/Magnez-krol_zycia.html
Na rynku mamy dziś wiele preparatów z magnezem. Trzeba jednak wiedzieć jak ich używać. W przypadku pacjentów, którzy mają niski poziom magnezu i wapnia, lekarz zaleca zwykle uzupełnianie w pierwszej kolejności wapnia. Otóż nic bardziej błędnego. Uzupełnianie trzeba zacząć od zażywania magnezu, przez pierwsze dwa czy trzy miesiące, ponieważ wapń przy niskim poziomie magnezu źle się przyswaja ze względu na niski poziom witaminy D3, która w organizmie powstaje z udziałem magnezu. Podawanie wapnia w pierwszej fazie uzupełniania niedoborów powoduje, że połączy się on z fosforanami, szczawianami i powstaną kamienie wapniowe osadzające się w nerkach. Jeśli więc zaczniemy uzupełnianie niedoborów od magnezu, to po pierwsze, wapń będzie się lepiej przyswajał i „budował“ kości, a po drugie - nie wytworzą się sole nierozpuszczalne typu szczawiany czy fosforany (powstaną natomiast tzw. jony zespolone, które są rozpuszczalnie w wodzie).
Magnez ma tez ochronne dzialanie na serce, w Angli byly badania, ze na terenach gdzie nie wystepowal magnez w wodzie pitnej zawalow serca bylo 2 ryzy wiecej niz na terenach gdzie magnezu bylo duzo. serce to miesien czasem sie skurczy i nie moze rozkurczyc i zawal gotowy, a na skurcze najlepszy magnez...
czytalam artykul o tym ze osteoporoza nie wystepuje u eskisomosow, chociaz spozywaja dziennie tylko okolo 300 mg wapnia, ale wit D3 maja duzo magnezu i wapnia wiecej im nie trzeba...napisalam to, nie zeby was namowic do nie brania wapnia, ale zeby dorzucic do niego magnez, bo jest waznym lacznikiem i wyciagnie wapno ze stawow i zyl a zaprowadzi do kosci...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie lekarkabporadzila zamiast vitrium calcium brac vitrium osteo-wlasnie ze wzgledu na dodatek magnezu.
Reumatolog zas kaze przez caly rok brac 2000 j. Witaminy D3.
Sprawdzam poziom i mimo brania jestem w dolnej granicy normy, wiec spokojnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 14, 2018 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę wit d3 1800 jednostek(800 z wapniem i 1000 kapsułka)
Mój reumatolog. Powiedział aby brać cały rok w naszym obszarze klimatycznym. Przy dużych dawkach można trochę odpuścić.
W ciagu roku brania wit d3 z 34,4 "skoczyła" raptem na 41, wiec spokojnie, do górnej granicy jeszcze daleko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group