Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam :) i o radę pytam :D
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NieMotylek
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 33

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie mam robic rezonans co jakis czas.. bo zmiany demielinizacyjne mam ale nie tyle zeby sie zakwalifikowac do leczenia. Tarczyca ok. Pluca chyba tez bo mam tylko napisane ze brak plynu i wneki plucne-naczyniowe. Wymiary serca prawidlowe, aorta nieposzerzona,Ekg: rytm zatokowy miarowy 96/min.. Wogole nie wiem w jakim kierunku isc.. czy do lekarza reumatoliga czy do jakiego. Bo w sumie poza stanami goraczkowymi, bolami glowy, lewostronnym oslabieniem i dretwieniem miesni to czuje sie w miare. No poza jeszcze tym ze boli mnie tak jakby zyla w szyji z lewej strony, mam wiecznie zimne dlonie i stopy . Boje sie znow wiosny bo jak tylko zaswieci sloneczko to mu sie pogarsza. zawsze wszystko na wiosne sie nasila Sad a w lecie to juz koszmar:( nie wiem co to jest ten opad ale krew chyba mam ok:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na Twoim miejscu wzielabym te wszystkie badania i skonsultowalabym sie z reumatologiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Sty 20, 2017 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj warto udać się do lekarza ale wiadomo że od razu nie postawi diagnozy ale zacznie układać wszystko. Nie zawsze jest łatwo, ale dobry lekarz to będzie wiedział co z tym zrobić.
Podwyższony Opad zazwyczaj świadczy o jakimś stanie zapalnym bądź infekcji.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NieMotylek
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 33

PostWysłany: Pią Sty 20, 2017 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ob to mialam tylko 16 więc to malutko. Tak zrobię, pojdę do reumatologa ale najpierw trzeci raz zrobię jeszcze badania ana. Może tym razem będzie lepszy wynik. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NieMotylek
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 33

PostWysłany: Sob Lut 18, 2017 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej.. Właśnie dzisiaj odebrałam wyniki badań, które robiłam dwa tygodnie temu.... Test ana2:
typ świecenia homogenny i ziarnisy.. Miano 1 do niecałych 2tysięcy.( Nie mam kartki przy sobie)... Nie wykryto przeciwciał innych(sm,dna cytoplazm.itp wszystko ujemne) I pani w laboratorium mówiła że mam iść do lekarza z wynikami i pytała czy chcę zrobić ana3, ale podziękowałam na razie... Skoro nie wykryto przeciwciał ENA?(chyba), to po co robić kolejne ana3.. Wspominając poprzednie wyniki, to wciąż ten tp homogenny i ujemny... Jeszcze miałam przeciwciała przeciw kardiolipinowe, ale tylko niewiele podwyższone.. Ale w poniedziałek zadzwonię do jakiego reumatologa, bo od paru dni znów bolą mnie stawy, mięśnie i kości. W dodatku coś serce mnie pobolewa, jakby mi coś siedziało na nim. I ten ból szyi z lewej strony, policzka, serca, pachy, ręki, nogi... Kurcze... Czemu wychodzi ana homogenne i ziarniste jak reszta podtypów jest ujemne...
jeszcze moje nogi wyglądaja jakby miały lekką czerwoną mozaikę... Boję się że kolejny lekarz powie,że jakaś autoimmunizacja we mnie jest, ale nie wie jaka.. Sad Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NieMotylek
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 33

PostWysłany: Sob Lut 18, 2017 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam,że morfologia z rozmazem wyszła dobrze.. Jedynie troszkę podwyższony procent monocytów.. Reszta idealnie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!
Poszukaj dobrego reumatologa, bo tu tez roznica - poczytaj opinie , gdzie pracuje- wazne , aby poskładal Twoje wyniki w calosc.
Nie daj sie zbywac obserwacja- moze szpital reumatologiczny, gdzie dojda w koncu co jest. Powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NieMotylek napisał:
Hej.. Właśnie dzisiaj odebrałam wyniki badań, które robiłam dwa tygodnie temu.... Test ana2:
typ świecenia homogenny i ziarnisy.. Miano 1 do niecałych 2tysięcy.( Nie mam kartki przy sobie)... Nie wykryto przeciwciał innych(sm,dna cytoplazm.itp wszystko ujemne) I pani w laboratorium mówiła że mam iść do lekarza z wynikami i pytała czy chcę zrobić ana3, ale podziękowałam na razie... Skoro nie wykryto przeciwciał ENA?(chyba), to po co robić kolejne ana3.. Wspominając poprzednie wyniki, to wciąż ten tp homogenny i ujemny... Jeszcze miałam przeciwciała przeciw kardiolipinowe, ale tylko niewiele podwyższone.. Ale w poniedziałek zadzwonię do jakiego reumatologa, bo od paru dni znów bolą mnie stawy, mięśnie i kości. W dodatku coś serce mnie pobolewa, jakby mi coś siedziało na nim. I ten ból szyi z lewej strony, policzka, serca, pachy, ręki, nogi... Kurcze... Czemu wychodzi ana homogenne i ziarniste jak reszta podtypów jest ujemne...
jeszcze moje nogi wyglądaja jakby miały lekką czerwoną mozaikę... Boję się że kolejny lekarz powie,że jakaś autoimmunizacja we mnie jest, ale nie wie jaka.. Sad Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


U mnie ANA2 wyszły dodatnie- jąderkowe 1:320, ale nie wykryto przeciwciał ENA. Mimo to przeciwciała ANA3 wyszły mi dodatnie: rybosomalne białko P.

I sytuacja podobna- lekarze twierdzą, że rozwija się choroba autoimmunologiczna, ale nie wiedzą dokładnie jaka:( Zbyt mało specyficznych objawów (mam kilka objawów pasujących do różnych schorzeń). U mnie to głównie objaw Raynauda, nieludzka senność i zmęczenie, pojawiające się co jakiś czas czerwone plamy na ciele, głównie na szyi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NieMotylek
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 33

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta diagnostyka jest dobijająca.. Sad za miesiąc mam dopiero wizyte u reumatologa, oby szybko przeleciałom.. Nie wiem czy objaw Raynaunda mam, ale na pewno mam ciąglezimne dłonie i stopy. A pod wpływem stresu lub dodatkowego zimna to jeszcze bardziej. Dłonie nie są niebieskie czy białe jak niektórzy to opisują tylko robią się mi jaśniejsze lub sine-więc może to nie to. W zimie jest mi zimno i marze o lecie, a w lecie nie mam sił do życia.. i marze o zimie. Nie dogodzi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dogodzisz Panie! Laughing

Co do kolorow, to mam podobne do Twoich z domieszka pomaranczowych plam. Laughing
Biale, sporadycznie. Od kilku lat biore leki (adipineMR20) i jest duzo lepiej, choc "tecza" wystepuje. Wink
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Nie Lut 26, 2017 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie z tym objawem Raynauda jest tak, że najpierw mam dość blade, czasem nawet sinawe dłonie, które są lodowate, potem robią się czerwone, wręcz nabrzmiałe, gorące i pulsujące:( Od tego objawu zaczęła się u mnie diagnostyka w kierunku chorób tkanki łącznej... Raz miałam kapilaroskopię (akurat wtedy mi to tak nie dokuczało) i co ciekawe wyszła w normie. Ale przeciwciała ANA2 i ANA3 już niestety nie:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NieMotylek
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 33

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HEEJ Smile
Witajcie po krótkiej przerwie. Postanowiłam napisać, bo ten tydzień był koszmarem... W poniedziałek ostre słonko-miałam stan podgorączkowy, krwawienia z nosa, kłucie i pieczenie skóry na policzkach. Jeden jest leko zaczerwieniony. Do tego drgawki, lęki i niepokój. Ból i spinanie w nogach i stawach. Plus osłabienie i dziwne pieczenie skóry na górnej linii ust.. Musiałam się zwolnić z pracy..Sad We wtorek to samo. Potem w jamie nosowej,( w obydwu) zrobiły się ranki, czy małe bolesne owrzodzenia, nie wiem jak to nazwać. Są z przodu od środka w stronę przegrody nosa... A z tyłu strupy... I krwawienia.. Dzisiaj na szyi po bokach wyszła mi okropna wysypka, drobna i nie swędzi. Czasem mam wrażenie, że boli albo piecze. Zajmuje prawie cały obszar skóry... Wizyta za dwa tygodnie u reumatologa. Stan podgorączkowy codziennie, drgawki, lęki, niepokoje, nerwowość, ból mięśni i stawów... Czemu to słonko zamiast mnie cieszyć, to mnie drażni... Sad Sad Czy w chorobach autoim. są takie objawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NieMotylku, dwa tygodnie, to niedlugo- dasz rade! Very Happy

Tak sie zastanawiam... Nie wiem na ile Twoje stany lekowe przeszkadzaja Ci w codziennym zyciu ale, mysle, ze objawy typu wysypka, stan podgoraczkowy, sa do pokonania i mozna z nimi w miare normalnie funkcjonowac. Pomysl o tym-pracodawca moze byc niezadowolony z powodu Twojej nieobecnosci.
Mrowienia, dretwienia, pieczenia moga miec podloze nerwowe. Masz jakies leki na "spokojnosc"?
Na bol, standordowo, leki przeciwbolowe.

Trzymam kciuki aby konsultacja lekarska byla owocna. Very Happy
Dbaj o siebie!
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NieMotylek
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 33

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po krotkiej przerwie Very Happy
Byłam u reumatologa. Niestety pani jak tylko zobaczyła badania w kierunku sm, zbadała mnie szybko i kazała iść spowrotem do poradni stwardnienia rozsianego.. Bo poza przeciwciałami przeciwjądrowymi nie mam jak to powiedziała innych przeciwciał charakterystycznych dla chorób tkanki łącznej.. No tak więc jestem już na zakończeniu diagnozowania się. Bo neurolog znów mówi że powinnam mieć cztery zmiany demielinizacyjne w mózgu a nie tylko dwie..
Lewa strona jak była tak nadal jest zdrętwiana, plus jeszcze problemy z połykaniem, wciąż bóle stawów,niebieskie przebłyski przed oczami i niebieskie i czarne plamki, waga w dół 39 kg, stany podgorączkowe nadal, poza tym moje ciało zwłaszcza brzuch, plecy, ramiona wyglądają jakby zostały ponakłuwane stosem igieł, zostawiając kropki w kolorze krwi i dziwne bicie serca takie nierytmiczne... Ból pod pachami.. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale moja babcia ma gruźlice stawową i bardzo powykrzywiane palce i stawy w dloniach nawet nie wiem co to jest i czy wogole cos takiego jest. A moja mama tez ma podobnie z dlońmi.. Ostatnio liczyłam pieprzyki na ciele. Mam ich ponad dwieście, a tam gdzie sa największe tam jest też ból.. I tak oto koncze bo już nie mam ani kasy na lekarzy, ani czasu bo pracuje, ani chęci ani pomysłów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NieMotylek
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 33

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po krotkiej przerwie Very Happy
Byłam u reumatologa. Niestety pani jak tylko zobaczyła badania w kierunku sm, zbadała mnie szybko i kazała iść spowrotem do poradni stwardnienia rozsianego.. Bo poza przeciwciałami przeciwjądrowymi nie mam jak to powiedziała innych przeciwciał charakterystycznych dla chorób tkanki łącznej.. No tak więc jestem już na zakończeniu diagnozowania się. Bo neurolog znów mówi że powinnam mieć cztery zmiany demielinizacyjne w mózgu a nie tylko dwie..
Lewa strona jak była tak nadal jest zdrętwiana, plus jeszcze problemy z połykaniem, wciąż bóle stawów,niebieskie przebłyski przed oczami i niebieskie i czarne plamki, waga w dół 39 kg, stany podgorączkowe nadal, poza tym moje ciało zwłaszcza brzuch, plecy, ramiona wyglądają jakby zostały ponakłuwane stosem igieł, zostawiając kropki w kolorze krwi i dziwne bicie serca takie nierytmiczne... Ból pod pachami.. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale moja babcia ma gruźlice stawową i bardzo powykrzywiane palce i stawy w dloniach nawet nie wiem co to jest i czy wogole cos takiego jest. A moja mama tez ma podobnie z dlońmi.. Ostatnio liczyłam pieprzyki na ciele. Mam ich ponad dwieście, a tam gdzie sa największe tam jest też ból.. I tak oto koncze bo już nie mam ani kasy na lekarzy, ani czasu bo pracuje, ani chęci ani pomysłów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group