Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bardzo suche gardło, czerwienie skóry

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartass28
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 8

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 9:44 am    Temat postu: bardzo suche gardło, czerwienie skóry Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chciałabym nawiązać kontakt z kimś kto miał podobny przypadek do mojego.
Otóż od września zeszłego roku cierpię na bardzo duży ból gardła przy przełykaniu śliny, potworna suchość której w żaden sposób nie mogę załagodzić, ból taki, jakbym głęboko w gardle miała ranę, nie daję rady już po prostu psychicznie z tym gardłem, ciągle żuję gumę bo to jedyne co mi pomaga. Odwiedziłam 10 laryngologów, którzy wykluczają problemy laryngologiczne (dwóch po wziernikowaniu krtani - podobno jest ona mocno zaczerwieniona stwierdziło refluks, obecnie czekam na ph metrię).Z badań miałam 2x gastroskopię, mri głowy i szyi, wymazy, rtg płuc, kręg. szyjnego, przewodu pokarm., morfologia - wszystko w normie, a ja cierpię. Od pewnego czasu zaczęły mi bardzo krwawić dziąsła, doszedł duży ból w górnej części klatki po prawej stronie ciągnący się do pachy i czerwienienie skóry na szyi i dekolcie, ponadto pojawiają mi się w tym obrębie takie kreski, które po pewnym czasie znikają, oraz mam napady palenia skóry, jakbym żywcem do pieca weszła. Wczoraj odebrałam wynik ANA - słabo dodatki typ świecenia ziarnisty, będę pogłębiać diagnostykę o badanie ANA 3 profil euroline. Nie mam żadnego bólu stawów, jednak boję się czy to może być toczeń?, jeśli chodzi o zespół sjogrena to słyszałam że nie zdarzają się przypadki aż tak mocnego bólu gardła, ja mam po prostu taką ostrość w jamie ustnej że aż bolą mnie zęby i dziąsła. Proszę o pomoc Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Smile

poszukaj u siebie Poradni Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej
może tam coś więcej pomogą Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartass28
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 8

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 8:35 am    Temat postu: bardzo suche gardło, czerwienie skóry Odpowiedz z cytatem

Hej,

Zamierzam się tam właśnie wybrać w najbliższym czasie, choć moja laryngolog powiedziała żebym się cudów nie spodziewała po tej poradni, bo miała jakiś czas temu też pacjentkę z suchym gardłem to jej nic nie pomogli

Ja jednak miałabym prośbę o odpowiedź w sprawie moich dolegliwości, wyniku ANA - czy powinnam się martwić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aisha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 104

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CześćSmile
na suchość i ból gardła pomaga mi Larimax spray i płukanka robiona z kilku składników (witaminy, olejki), obydwa specyfiki przepisane przez otolaryngologa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartass28
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 8

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 8:55 am    Temat postu: bardzo suche gardło, czerwienie skóry Odpowiedz z cytatem

Hej,

mnie niestety nic nie pomaga, a w domu mam pół apteki, płukanki też próbowałam, żadne spraye, tabletki, nic po prostu NIC, mam okropny nieżyt gardła już pół roku, boli mnie tak jakbym ranę miała, kaktusa przełykała, doszedł już ból dziąseł i zębów, czuje się jakbym miała 80 lat i cierpiała na zanik błony śluzowej bądź była po chemii, choć nie wiem czy ludzi po chemioterapii aż tak bardzo boli ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej.
Moze przyczyna jest refluks?
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartass28
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 8

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 10:46 am    Temat postu: bardzo suche gardło, czerwienie skóry Odpowiedz z cytatem

właśnie w kwietniu będę mieć ph metrie, 2x miałam gastroskopię nic nie wykazała, nie mam zgagi, brzuch mnie nie boli, nie odbija mi się, co najwyżej może to być refluks gardłowo - krtaniowy, ale żeby aż tak silny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Smile)
Sprobuj brac przez jakis czas rano kontrolog czy pantoprazol i poobserwuj czy dolegliwosci sie nie zmniejsza. Opary kwasow zoladkowych moga draznic gardlo pluca, a nuz pomoze.
Na forum czytalam jak ktos z sjogrenem pisal ze ma zanikowe zapalenie gardla i o innych bardzo bolesnych przypadkach, jest tego duzo w poradach i doniesieniach medycznych, poszperaj to wiecej znajdzisz.
Na krwawienia z dziasel bierz wit C powinno sie poprawic- skoro morfologia jest w porzadku Wink
pozdrawiam!
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Refluks moze byc bardzo silny, lacznie z bolami w klatce piersiowej, ktore moga byc podobne do boli przy zawale miesnia sercowego.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartass28
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 8

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 11:24 am    Temat postu: bardzo suche gardło, czerwienie skóry Odpowiedz z cytatem

brałam różne leki pod refluks, w tym bardzo silne, nic nie pomagało, jeśli chodzi o sjogrena to lekarz powiedział że w przypadku tej choroby nie zdarzają się aż tak silne bóle gardła. Jedyne co to miałam robioną fiberoskopie u dwóch różnych laryngologów i każdy z nich stwierdził bardzo silne przekrwienie krtani (refluks), ale leki nie przynosiły poprawy choć przyznam ze nie brałam ich za długo a to się chyba długotrwale leczy, zobaczę co wykaże ph metria. w temacie swojej przypadłości to już jestem obczytana wzdłuż i wszerz ;-(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group