Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń,a ciąża...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PRodzinka
Junior
Junior


Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 17
Skąd: Podkarpackie

PostWysłany: Pią Maj 05, 2017 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej tibia.

Podobnie jak Tobie lekarz powiedział mi, że lek który biorę (Imuran) nie daje przeciwwskazań do zajścia w ciążę. Razem z mężem jesteśmy trakcie starań o bejbika. Biorę go w dawce 150mg/dobe Smile, a w internecie piszą różne rzeczy. Smile
_________________
Możesz osiągnąć największy sukces na świecie, lecz jeśli nie masz kogo kochać, żadna to nagroda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Maj 05, 2017 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie lekarz powiedział, że przy aza mogę spokojnie zachodzić w ciążę i będzie bezpiecznie Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
jak większośc z Was zapewne wie, choruję od ponad 7 lat na toczeń z zajęciem nerek.
Niedawno okazało się, że na początku grudnia zostanę mamą Very Happy Oboje z narzeczonym bardzo się cieszymy, bo staraliśmy się o to ponad rok. Leczę się w poradni nefrologicznej w szpitaku na Banacha (Warszawa). Moja nefrolog skierowała mnie do poradni ginekologicznej dla kobiet w ciąży z chorobami nerek na Karowej. Podobno kieruje tam wszystkie swoje ciężarne pacjentki, bo to najlepsze dla nas miejsce. Byłam tam wczoraj na pierwszej wizycie u pani profesor i niestety mój entuzjazm opadł... Jakoś zaufania do tej lekarki nie mam. Nie wiem czemu. Pospisywała sobie ważne informacje o moich nerkach w kartę. Nie zainteresowała się nawet jakie obecnie biorę leki, zbadała mnie tylko ginekologicznie. W gabinecie nawet nie ma aparatu do USG, co mnie zadziwiło, bo spodziewałam się, że to już niepisany standard. Na badanie dostałam skierowanie i musiałam odstac ponownie w rejestracji w kolejce i się zapisac na jakiś termin. Nie dostałam skierowania na TSH, a mam również niedoczynnośc tarczycy, a każdy wie, że tych hormonów trzeba bardzo pilnowac w ciąży. Może pani profesor przeoczyła w mojej dokumentacji wzmiankę o tarczycy, dowiem się na następnej wizycie.
Pierwsze wizyty w ciąży miałam u ginekologa w moim rodzinnym Sochaczewie. chodzę do niego od kilku lat już. Nie zajmuje się on ciążami z chorobami nerek jak lekarze na Karowej, ale wypada o niebo lepiej w moim mniemaniu niż pani profesor. Wnikliwy, zaangażowany, zlecił test PAPPA, na którym byłam tydzień temu.
Kolejna kwestia - poród. Wiem, że jeszcze jest nieco czasu, ale ciekawa jestem czy jak będę prowadziła ciążę na Karowej to czy z automatu będę rodziła tam? Nie mam pojęcia jak to jest. A bardzo bym nie chciała, że jak nadejdzie ta chwila zostac na lodzie i rodzic w jakiejś pierwszej lepszej "mordowni".
Może któraś z Pań na forum rodziła lub prowadziła ciążę na Karowej w Warszawie? Wdzięczna byłabym za jakieś opinie, podpowiedzi itp. Bo miało byc pięknie, a obecnie nie wiem nic...
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja leżałam na Karowej na patologii i tam rodziłam. Odpowiem na każde pytanie.
Ja miałam ciąże powikłaną i najpierw leżałam w Poznaniu na Polnej, ale tu chcieli ode mnie 4 tys za poród, 400 zł za każdą wizytę i miałam wrażenie, że stan dziecka w tym wszystkim jest najmniej ważny i uciekłam do Warszawy: zadzwoniłam do ordynatora (tel znalazłam w necie), przedstawiłam sytuację i kazał mi przyjechać o 6 rano następnego dnia - już na mnie czekali.
Moim zdaniem musisz znaleźć lekarza, któremu ufasz.
Na Karowej lekarze i pielęgniarki byli bardzo ludzcy, leżałam tam od 5 mc ciąży, więc trochę poznałam tamtą ekipę, choć dużo mogło się zmienić przez 9 lat
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia GRATULUJĘ Very Happy Very Happy Very Happy bardzo się cieszę .
merytorycznie raczej nie pomogę .
Ale uważam że powinnaś chodzić tam , gdzie masz zaufanie . Mówisz że masz zaufanie do lekarza u Was. Jesli jest zaangażowany to być może wyłapie sam to co ważne .Zaangażowany lekarz jest dużo bardziej pomocny niż rutynowo przyjmowane pacjentki . Takie jest moje zadanie .
Może poradz się swojej nefrolog i opowiedz o wątpliwościach .Porusz temat tarczycy . Może coś więcej podpowie

Trzymam kciuki Exclamation
zapytaj na Motylkowym , jak widzę tam sporo dziewczyn w ciąży . Może ktoraś pomoże .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko, właśnie zamierzam spytac przy kolejnej wizycie o tarczycę i badania TSH. Jest to bardzo istotny temat w ciąży i nie chcę tego zaniedbac. Ginekolog w Sochaczewie za każdym razem zlecał w badaniach TSH i tego pilnuje. chodzę do niego prywatnie, ale szczerze, wolę zapłacic za wizyty i badania, a miec wszystko dopilnowane...
Może pani proffesor przeoczyła temat -tarczycy, bo nie wierzę, że w tak polecanym szpitalu pomijają to. Dam jej szansę, zwłaszcza, że zostałam do niej skierowana przez moją nefrolog, a do nefrolog mam pełne zaufanie.
Diękuję za radę, ffaktycznie odezwę się na Motylkowym Smile

mamatrójki, ja zostałam skierowana do prof. Kuczyńskiej-Sicińskiej.
czyli generalnie Karową polecasz? A poród u nich to tak z automatu czy -trzeba jakoś się "zapisac" wcześniej? To moja pierwsza ciąża, więc wybacz takie oczywiste pytania Wink
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje, Monia! Baby Jupi2 Baby Jupi2 Baby Jupi2 ( no dobra, trojaczki wystarcza. Laughing
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za gratulacje Smile Muszę cię rozczarowac, Ewela, tym razem będzie jedno dziecko (tak zeznaje USG Wink ) Płec na razie nieznana, bo za wcześnie Wink
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia Gratulacje !!!
Ja nie pomogę ale trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie. Super ale się cieszę !!! Jupi2 Jupi2
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Cze 03, 2017 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia gratulacje Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Cze 03, 2017 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia gratulacje Jupi Jupi Jupi

Uważam, że powinnaś być pod opieką Kliniki Ginekologicznej.
Ja byłam, fakt , że to było 16 lat temu, ale miałam specjalistyczną opiekę.
Wyniki z tarczycy , neurologiczne, oraz reumatologiczne ogarniali ginekolodzy.
Jeszcze raz gratulacje.
Monia, cieszę się, że poukładało się Tobie, po wszystkim co przeszłaś w ostatnich latach. Teraz wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki Laughing Jupi2 Jupi2 Jupi2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Nie Cze 04, 2017 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia,gratuluje ! Very Happy Jupi2 Jupi2 Jupi2 Very Happy
Trzymam kciuki aby wszystko
przebiegalo szczesliwie !
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 04, 2017 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia
ja leżałam na Karowej od 5 mc ciąży i z oddziału patologii powędrowałam prosto na porodówkę, więc nie wiem jak to wygląda jak chodzisz do poradni. Ja mieszkam w Poznaniu. Na Karową trafiłam patologię, bo uciekłam od poznańskich lekarzy i leżałam w Warszawie.
Ja czułam się tam zaopiekowana. Mogę powiedzieć, że byli bardzo kompetentni w kwestii wady dziecka i Sjogrena. Niczego nie przeoczyli.
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pon Cze 05, 2017 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi Smile
W takim razie zostanę pod opieką Karowej. Z ciążą jest na szczęście wszystko ok (odpukac!), ja też czuję się świetnie i mam dobre wyniki- - dlatego też nie leżę na oddziale, tylko mam wyznaczane wizyty w poradni.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Sro Cze 07, 2017 4:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gratulujemy i trzymamy kciuki! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 12 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group