Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam czy ktos miał podobnie - zapalenie wielomięśniowe ??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arki
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Cze 01, 2017 10:03 am    Temat postu: Witam czy ktos miał podobnie - zapalenie wielomięśniowe ?? Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Mam na imie Artur mam 38 lat. Od okolo 2 lat mam dziwne objawy. W 2016 roku zima zaczeły bolec mnie uda, jakby mocne zakwasy. Nic z tym nie robilem za bardzo. Dodatkowo miałem uczucie przeskakiwanie lewego barku. Minęło pare miesięcy i latem wszystko przeszło jakos, bólu już nie było. Teraz na przelomie 2016/2017 roku za zelem miec problem z barkiem, przeskakiwanie, niestabilność oraz doszedł ból. Przeskakiwanie i niestabilność odczuwam na każdym stawie praktycznie nawet w glowie trzeszczy i kregosłupie czasem. Kolana mam czasem jak owinięte taśma, pojawiaja sie tez bole ud, ogólnie mięśnie bolą. Zaczęłam robic wyniki. Wszystkie w normie. Oprocz kinezy kreatynowej. Mialem po zastrzyku 1500, potem spadło do 240 okolo. Raz mialen 460 a na drugi dzien 340. Dzis tez robiłem i czekam na wynik. Robiłem tez ANA i ANA2 które wyszly dobrze czyli brak przeciwciał. Po wykonaniu profilu maystis wyszło Ro-52 w wysokośći 24 czyli dodatnie +. Czy cos to moze oznaczać. Dzis wynik kinezy CK to 224.Jutro ide do lekarza....
_________________
.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Smile

Jak po wizycie u lekarza?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arki
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem po wizycie u lekarza. Stwierdził ze nie mam zadnej choroby. Ten wynik Ro-52 dotyczy jedynie kobiet. U mnie chodziło o zapalenie wielomięśniowe jemu a tu mialem wynik 0. Pozatym robilem sam prywatnie ANA1 i ANA2 i bylo ujemne. Sam nie wiem co myśleć... Jedyny wynik który mam ponad normę to teraz Ck.
_________________
.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Arki Smile
A u jakiego lekarza byles, w reumatologa?
Ja mam inne wyniki niz Ty i nie znam sie, ale jesli zle sie czujesz i wyniki kinezy wyszly nienormatywne to moze cos jest na rzeczy i moze trzeba sie co jakis czas przebadac, albo dodatkowo skonsultowac...
pozdrawiam Smile)
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arki
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Cze 03, 2017 6:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem u 5 reumatologow, wczoraj to u profesora reumatologii. Na badania wydalem juz z 2000 zł Plus wizyty.. .. mówił ze 1 wynik o niczym nie świadczy.. i ze sam ma odchylenia delikatne w wynikach. Teraz jestem na djecie wazywnej to lepiej sie czuje. Ogolnie biore witaminy D, B, C lewoskretna w duzych ilościach plus 4FLEX. Przeciwbólowych nie biore bo bol jest do przyjecia, czasem w dzien nie boli nawet nic, i nie chce brac bo mam słaby załadek. Najbardziej przeskadzaja mi trzaski kosci, to takie dziwne.. Siły mi nie brakuje raczej.,
_________________
.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Nie Cze 04, 2017 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dobre wiesci Smile))
Dbaj o siebie, relaksuj sie, to najlepiej pomaga i mam nadzieje ze sie wszystko wyciszy...moze miales jakis ciezki okres...a jak sie odpukac pogorszy to powtorz moze tylko ta kineze- bo szkoda kasy na wyiki, zwlaszcza ze lekarze mowia ze nie ma co sie martwic , to sie trzeba cieszyc Wink
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Cze 21, 2017 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Artur. Very Happy

Witam cieplutko na forum. Very Happy
Mam nadzieje, ze juz widac jakies efekty- pochwal się. Wink
Trzymam kciuki! Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arki
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Cze 29, 2017 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ogolnie bóle mi odeszly na razie. Moim problemem są zawroty glowy czasem strzykanie i przeskakiwanie w kosciach. Zdarza się ze strzykaja mi też kości w glowie i w mostku. Biore witamine c lewoskretna łyżeczkę dziennie, witaminę k2, 4flex oraz przechodze kuracje z wywaru z kurzych łapek - pije to dwa razy dziennie. Czekam na rezultaty terapi - czyje sie troche lepiej niz poprzednio. Zauważyłem tez ze po alkoholu niektore objawy sie nasilają. . Ale jak gorąco to piwo jest takie pyszne wieczorkiem po pracy 😊.
_________________
.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arki
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Sie 23, 2017 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Ze zdrowiem roznie bywa raz lepiej raz gorzej tak to juz bywa. W moim przypadku tak jest. Teraz bóle znowu wróciły ck miesiac temu mialem 270, a dzis 470... na 29 sierpnia ide do neurologa. Trzaski troche ustały. Biore teraz structum 500 do tego neurovit to duże dawki wit D. Do tego kupilem pakiet od zakwaszenia organizmu za 500 zl ktory srednio pomaga. Moje objawy to teraz zawroty glowy, czasem trzaski w stawach kosciach, osłabienie, senność, ból stawów i miesni. Ciezko żyć z takim samopoczuciem. Moze ktoś cos poradzi...
_________________
.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sie 24, 2017 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja rada odstaw wszystko co przyjmujesz sam . Suplementy mogą nieżle namieszać w ograniżmie i przyczynić się do pogorszenia samopoczucia .
Nawet vit D bierze się dopiero po sprawdzeniu czy jest w organiżmie niedobór .
Nie jesteś lekarzem ani chemikiem , ani też farmakologiem ) Nie wiesz nic o interakcjach między poszczególnymi suplementami .
To może Ci nieżle mieszać i powodować że czujesz się żle .zawroty głowy mogą mieć tysiąc przyczyn , np chory kręgosłup .

Zalecam ostrożność i porozmawianie z lekarzem na temat tego co stosujesz .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arki
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Sie 27, 2017 6:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odstawiam wszelkie suplementy. Samopoczucie jest tak mieszane mam tyle roznych dolegliwości ze niektorzy patrza na mnie jak na dziwaka. Na przyklad mam takie cos przy przelykaniu sliny czy ziewaniu jak gniecenie foli w uszach. Przeskakujace kosci w barkach i przy okazji lekki bol. W nocy zdarzaja sie bole ale to zależy od tygodnia. Jutro zrobie ponownie badania wraz z pakietem na wątrobę. Ide tez do reumatologa we wtorek i zobaczymy... teraz jestem na diecie wazywnej 4 dzień i brałem kuracje z liścia laurowego według Michała Tombaka. Moze ktos słyszał z was o tym, ma ciekawe opinie w internecie..
_________________
.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arki
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Lut 21, 2018 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie. Nikt nie pisze to ja cos od siebie dodam. Ostatnie czasy leżałem w szpitalu gdzie Ck miałem 240 i po wyjsciu 194. Bylem 2 dni na oddziale chorób zakaźnych. Samopoczucie to raczej zle teraz... w nocy jak by stawy nie trzymaly sie kupy. Bole barkow i nog. Słabość, trzaski stawów oraz trzaski kosci czaszki i szczeki. Bole miesni ogolnr. Biore czasem movalis na bol. Wydaje mi sie ze mam zapadniety lewy policzek. Przy przełykaniu sliny i ziewaniu trzaski gniecionej foli... masakra. Badan mam zrobionych milion i tylko
CK jest skaczace. Teraz miałem 500 a i bylo 800...mialem tez dwa razy Alat i Aspat podwyzszone... ktos miał podobnie...
_________________
.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rw
Junior
Junior


Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Paź 11, 2018 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć. Napisz jak twoje bóle mięśni, jak się ogólnie czujesz, co u lekarzy. Ja mam trochę podobnie jak ty: mam bóle mięśni i stawów obręczy barkowej, ale nie mam osłabienia siły mięśniowej; morfologia i inne badania laboratoryjne, które robiłem (AspAT, AlAT, CRP, RF, ASO itd.) są w normie, z wyjątkiem kinazy kreatynowej i dehydrogenazy mleczanowej, które są powyżej normy. Daj znać. Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group