Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

renta w toczniu 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Sro Sie 02, 2017 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos staral sie o rente mieszkajac za granica?
W Polsce przepracowalam ponad 20 lat jako ksiegowa, w Austri pracowalam 3 lata sprzatajac, niestety dluzej nie dalam rady. Pozniej bylam na zasilku i ostatnio rok na zwolnieniu na depresje. W czasie zwolnienia kazano mi zlozyc wniosek na rente, zlozylam w tutejszym ubezpieczeniu i powiedziano mi ze brakuje mi tu 2 lat zebym mogla od nich dostac cala rente, tu bylam badana na komisji lekarskiej w zeszlym roku i wyslano moje papiery do Polski. Wlasnie dostalam z kraju odpowiedz ze jestem zdolna do pracy, chociaz lekarz w Polsce mnie nie badal.
Postanowilam sie odwolac, nie czuje sie na silach wrocic do sprzatania, mialam taki pomysl bedac jeszcze na sterydach ze moze bede szyla czy cokolwiek chcialam znalezc iwyjsc z domu, ale teraz sterydy mi odstawiaja i na razie nie dam rady, depresja wraca wraz z uplywem sil i ogolnie coraz gorszym samopoczuciem. Mam zdiagnozowana depresje, autoimmunologiczna chorobe tkanki lacznej, tarczycy, jaskre, katarakte.
Przeczytalam watek i madre rady troche mi to rozjasnilo w jakim kierunku sie odniesc.
Jesli ktos ma doswiadczenia lub moze mi jeszcze cos istotnego doradzic to bede wdzieczna.
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Sie 02, 2017 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starać się zawsze możesz. Mnie w tym roku po 20 latach odebrali rentę.
Uznali, że nie jestem nie zdolna do pracy. Komisja w orzecznictwie podwyższyła mi grupę z lekkiej na umiarkowaną w tym samym czasie. Czyli dwie sprzeczności. Owszem podjęłam pracę, i na dzień dzisiejszy pracuję na cały etat bo tak chciał pracodawca. Umiarkowany daje mi to, iż pracuję 7 godzin. Po 7 godzinach przychodzę do domu i padam ze zmęczenia. W pracy nikogo nie obchodzi, że mam grupę nie mam taryfy ulgowej. Ludzi do pracy brakuje zatrudniają z grupą inwalidzką, bo jesteśmy tanią siłą roboczą nic po za tym. Dla Zusu-u to nie dociera jednak. Ważne , że masz pracę czyli jesteś zdolna do pracy na cały etat.
Złożyłam odwołanie do Sądu. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Sro Sie 02, 2017 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malgosiu trzymam za Ciebie kciuki. Wspolczuje Ci pracy ponad sily i zastanawiam sie, czy to ze pracujesz nie dziala na Twoja niekorzysc, ale walcz i oby sie udalo! Z drugiej strony moj szwagier jest inwalida tez ma rente i tez pracuje, wiec mozna.
A ja zglupialam gdzie mam zlozyc odwolanie, czy tu w Austri gdzie skladalam papiery czy napisac do kraju skad dostalam odmowe? Pojade zapytam, doszlo mi troche chorob od czasu tamtej komisji dorzuce im nowa diagnoze i niech mi poradza co dalej Wink
Doczytalam sie, ze odwolanie powinnam zlozyc w sadzie w okregu w ktorym ma siedzibe organ rentowy, ktory wydal decyzje, ja mam pismo z Tarnowa.
A czy Wy odwolywaliscie sie do sadu Okregowego, czy Sadu Pracy i Ubezpieczen, bo widze ze takie tu sa wymienione.
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Sie 03, 2017 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AsiuSu dzięki. Pracować chcę, ale na pół etatu, a z rentą do tej pory można było pracować. Przemęczę się nabiorę stażu w tym co robię i poszukam coś na pół etatu.
Odwoływałam się do Sądu Okręgowego, Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Czw Sie 03, 2017 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AsiaSu w Polsce komisja wzieli pod uwage to co napisali tam lekarze oraz ocenili Twoje kwalifikacje. Pracowalas jako ksiegowa, zatem wg nich masz bardzo wysokie kwalifikacje, to ze pracowalas ostatnie lata jako osoba sprzatajaca, to ich nie obchodzi, dla nich liczy sie ta ksiegowosc ktora mozesz wykonywac w domu, tak tu to wyglada wg orzecznikow w Polsce, niestety. Powalczyc warto.

Malogsia jest trend odbierania od lat, wzrasta bo taki jest cel. Odbieraja ludziom bardzo chorym, ktorzy nie pracuja bo nie sa wstanie. Kto sie zalapal z renta na stale ten teoretycznie ma spokoj.
Jesli pracujesz to jestes zdolna Wink, nie ma znaczenia czy to 1/2 czy 1/4 etatu i jakim kosztem samopoczucia, pogorszeniem stanu zdrowia, takie sa kryteria Sad. Powalcz, probowac warto.
Komisja w ZUS czy w Orzecznistwie, to dwa zupelnie inne systemy, do innych celow,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Pią Sie 04, 2017 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BenOn, dzieki za glos...lelarz pewnie wydedukowal tak jak Ty...a ja nie dopisalam, ze pracowalam jako ksiegowa, ale wyksztalcenie mam srednie.
Kiedys gdy zaczynalam prace wiekszosc pracownikow biurowych miala srednie wyksztalcenie a wyzsze miala dyrekcja .
Na dzien dzisiejszy mysle ze nie ma ofert do jakiejkolwiek pracy biurowej bez skonczonych studiow Wink
Pewnie powinnam to ujac w odwolaniu, bo patrzac na przebieg pracy, mogl ktos to przeoczyc, choc we wniosku szkoly trzeba wpisac.
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group