Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"

Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cześć! Zagubiona prosi o poradę :)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolinga
Junior
Junior

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 10:52 am    Temat postu: Cześć! Zagubiona prosi o poradę :) Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry wszystkim na tym forum Smile

Jestem tu nowa i chciałabym opowiedzieć moją historię.

Od jakiegoś 1,5 roku mam bóle stawów. Stwierdzona fibromialgia. W marcu tego roku byłam w szpitalu reumatologicznym ze względu na ból kolan, który uniemożliwiał normalne chodzenie. Z tych ważniejszych badań:

OB - 11
CRP - 4
ANA2 - 1:1200, świecenie homogenno-plamiste
anty-dsDNA graniczne

Jako, że nie stwierdzono zapalenia stawów, wypisano mnie z diagnozą "Inna określona choroba tkanki łącznej".

Wszystko było ok, aż do wyjazdu tydzień temu. Pojechałam nad morze i zaczęłam się opalać - po powrocie do domu na nogach wyskoczyły mi czerwone płaskie plamy, odgraniczone, nie zauważyłam wysypki. Na początku zastanawiałam się, czy to nie poparzenie słoneczne. Niestety po dwóch dniach nie zeszły i przy każdym wyjściu na słońce, mimo stosowania kremu z filtrem 50+, bardzo swędziały, piekły i robiły się bardziej widoczne i wyraźne. Stwierdziłam, że to alergia na słońce, od 4 dni piję wapno ale nic nie pomaga, a nawet jeszcze takie same plamki swędzące pojawiły się na plecach.

W dodatku zauważyłam, że moje migdałki mają niemal purpurowy kolor, ogólnie czuję dyskomfort w płucach przy oddychaniu oraz boli mnie gardło. Jestem osłabiona, bolą mnie stawy nadgarstków i kostki.

Niepokoję się, że to mogą być objawy tocznia. Czy powinnam iść do reumatologa? Czy poczekać i może te objawy przejdą?

Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź i życzę miłego dnia,
Karolina Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Karolina myślę że powinnaś udać się do lekarza bo nie brzmi to dobrze, a inne określenie choroby tkanki łącznej może się z tego coś wykluć uważaj na słonko opowiedz wszystko reumatologowi. Daj znać jak po wizycie.
karolinga
Junior
Junior

PostWysłany: Sob Sie 12, 2017 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Agnieszko za tak szybką odpowiedź Very Happy. na pewno w najbliższych dniach pójdę do mojej doktor pierwszego kontaktu, to bardzo mądra kobieta i mam nadzieję że pomoże. Zamierzam też zrobić morfologię, mocz, ob, crp i może ANA2 powtórzę.

Najbardziej niepokoją mnie płuca, coraz ciężej mi się oddycha, od czasu do czasu mam napady suchego kaszlu i boli mnie w okolicach mostka ciągle... jest to bardzo uciążliwe, w dodatku moja praca wymaga wysiłku fizycznego...

A co radzicie na ochronę przed słońcem? Filtr 50+ wystarczy, czy warto chodzić w długich rękawach i spodniach?

Życzę wszystkim przyjemnego dnia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly

PostWysłany: Pon Sie 14, 2017 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj filtr to oczywiście podstawa,unikanie słońca też, aczkolwiek nie ubieram długich rękawów po prostu staram się unikać pełnego słonka,ale bywa tak że jestem na plaży ale nie leżę plackiem i się opalam.
Wszystko z umiarem.

Miłego dnia.Pozdrawiam.
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly

PostWysłany: Nie Lis 12, 2017 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum, Karolinko. Smile

Kiedy robiłaś sobie przeswietlenie płuc? Może warto?

Coś się wyjaśniło?

Pozdrawiam i czekam na wieści. Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: