Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielka Prośba o interpretacje WYNIKU
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemek1968
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lis 19, 2017 11:44 am    Temat postu: Wielka Prośba o interpretacje WYNIKU Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry. Jestem tu nową osobą więc może piszę w nieodpowiednim miejscu, jeżeli tak to Przepraszam.Nie sposób opisać na ile chorób mnie leczono od lat, ale ostatnio ukierunkowano mnie w stronę autoimmunologii.
W maju tg. roku ANA 9 met IIF 160 dodatnie ale to wartość graniczna i lekarze pomimo wielu objawów uspakajali, że to niczego nie dowodzi. Jest coraz gorzej.Czekam w kolejce na przyjęcie do szpitala reumatologicznego, ale pomimo, że Cito , to mogę czekać 3 dni a i 2 m-ce ( na razie 2 tyg. ) Reumatolog zlecił badanie ANA HEP II i dla lekarza rodzinnego wyniki są niezrozumiałe jak i dla mnie ponieważ wynik składa się jakby z 2 paneli. Górny ANA panel ENA ( O21) i tu dodatni dla wart ref. ujemny <8 wątpliwy 8-12 , dodatni >12 i tego nie rozumiem, wynik obejmuje SSA 2,15/ SSB 29,68/Sm 1,62/ Sm/RNP 1,58 / Sci70 2,17 Jo 1,44 Tylko SSB jest wysokie.
2 dolny panel. W badanym materiale w mianie 1:80 NIE WYKRYTO obecności przeciwciał przeciwjądrowych. Będę wdzięczny z jakąkolwiek pomoc. Ten wynik miał ewentualnie skrócić czas oczekiwania na przyjęcie do szpitala.
Bardzo Dziękuję . Przemek PS Czy na forum można wkleić screen wyniku ?[/b]
_________________
Przemek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 19, 2017 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Powodzenia w diagnozowaniu życzę i szybkiego dotarcia do szpitala.
O wynikach nic nie powiem, bo sie nie znam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemek1968
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lis 19, 2017 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alawa napisał:
Witaj!
Powodzenia w diagnozowaniu życzę i szybkiego dotarcia do szpitala.
O wynikach nic nie powiem, bo sie nie znam


Dobry wieczór. Dziękuję, że ktokolwiek się odezwał. Spokojnego wieczoru.
_________________
Przemek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Lis 19, 2017 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Cóż diagnoza takich chorób bywa długa i żmudna. Sama miałam diagnozę po 4 latach.
Dużo cierpliwości jest potrzeba.
Tak można wkleić scren ale tak cobyś swoich danych osobowych nie ujawniał.

Niewiele mówią te badania cóż potrzeba chyba czasu i może w szpitalu coś w końcu wydumają życz ę dużo zdrowia i sił.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przemek1968
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lis 19, 2017 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnieszka29 napisał:
Witaj.

Cóż diagnoza takich chorób bywa długa i żmudna. Sama miałam diagnozę po 4 latach.
Dużo cierpliwości jest potrzeba.
Tak można wkleić scren ale tak cobyś swoich danych osobowych nie ujawniał.

Niewiele mówią te badania cóż potrzeba chyba czasu i może w szpitalu coś w końcu wydumają życz ę dużo zdrowia i sił.


Dzięki za odpowiedź. Czasu już nie mam. walka trwa ok 25 lat....
Ciągle dochodzą jakieś niezrozumiałe dla lekarzy objawy. Mam czas na podjecie działań do końca miesiąca, potem eksmisja z mieszkania.
Przez nie trafione diagnozy lekarzy przez 4 lata straciłem 80 tyś.
Jak wkleić screen ? Na innym forum dałem rade , ale tutaj nie wiem jak.
Bardzo Dziękuję
_________________
Przemek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Przemek. Smile

Poczytaj sobie tutaj: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957

Wlasnie *latam* sobie po lekarzach ale postaram Ci sie troche przyblizyc temat - a moze po tej lekturze bedzie juz wszystko dla Ciebie jasne.

Pozdrawiam i witam na forum.Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemek1968
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:
Hej Przemek. Smile

Poczytaj sobie tutaj: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957

Wlasnie *latam* sobie po lekarzach ale postaram Ci sie troche przyblizyc temat - a moze po tej lekturze bedzie juz wszystko dla Ciebie jasne.

Pozdrawiam i witam na forum.Smile


Hello
Dzięki za link, już tam byłem. Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy w wyniku.
Na dole jest napisane , że nie stwierdza się przeciwciał przeciwjądrowych a u góry słowo dodatni. Poprzednie badanie ANA dodatnie 160 ale to centralnie na progu i reumatolodzy od miesięcy mnie zbywali a objawów klinicznych w tym psychicznych od groma. Podczas badanie uśmiech i pytanie czy chodzę na siłownię i nie dowierzanie , że cokolwiek szwankuje. " za dobrze pan wygląda jak na tak bardzo chorego" Nie biorą pod uwagi , że ze całkowicie wysiadło wydzielanie testosteronu i lekarze zalecili jego suplementacje, a od tego tkanka tłuszczowa znika, a mięśnie wracają do swojej świetności, ale cała reszta....
Od wczoraj wracam do normotymika mózgowego Depakina Chrono bo mózg zwariował, a reszta ......
Miłego dnia i owocności w kontaktach z lekarzami, ja już nie mam do nich siły..... PS Wciąż nie wiem jak się wkleja tutaj screen Smile Ktoś podpowie ?
_________________
Przemek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemek. nie ma przeciwcial przeciwjadrowych ale sa np. przeciw innym czesciom komorek.
Jak bede w domku, to poczytam *do porzadku*, Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemek1968
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:
Przemek. nie ma przeciwcial przeciwjadrowych ale sa np. przeciw innym czesciom komorek.
Jak bede w domku, to poczytam *do porzadku*, Smile

Bardzo Ci Dziękuję, jak sądzę Ewo ? Smile
_________________
Przemek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie. Very Happy
ewelina. Laughing
Jeszcze tu zajrzyj: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1830
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemek1968
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:
No nie. Very Happy
ewelina. Laughing
Jeszcze tu zajrzyj: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1830

Ups, Przepraszam, ale strzelałem. Dzięki za link, ale po wielu latach studiowania literatury medycznej sporo ponoć wiem. Wielorakość objawów przez ostatnie 4- 5 lat może przyprawić o zawrót głowy, ale wciąż nie wiadomo co było najpierw , jajko , czy kura....
Poradź jak wkleić screen wycinka badania, sama interpretacja jest nie jasna wizualnie, jeżeli mogą tak to określić.
_________________
Przemek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemek musisz najpierw dodać na jakimś serwerze co jest do zdjęć np. fotosik czy .imageshack bądź podobnym i wtedy dodajesz Tu masz wyjaśnione http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1830
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przemek1968
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnieszka29 napisał:
Przemek musisz najpierw dodać na jakimś serwerze co jest do zdjęć np. fotosik czy .imageshack bądź podobnym i wtedy dodajesz Tu masz wyjaśnione http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1830

2 raz próbuje wstawić wg instrukcji dodaje przed linkiem [img] link [/img] ale fotka jest pomniejszona a ma ok 49 KB, Próbuje 3 raz, i koniec...


_________________
Przemek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Gru 03, 2017 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemek, byłeś już u lekarza? Wyjaśnił co i jak?
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemek1968
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Gru 03, 2017 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:
Przemek, byłeś już u lekarza? Wyjaśnił co i jak?

Witaj. Byłem u reumatologa. Jak zobaczyła ten wynik to zaniemówiła, widziałem pustkę w jej oczach. Żeby cokolwiek powiedzieć coś tam mamrotała podobnie jak w maju kiedy to ANA było 160 czyli dodatnie, ale centralnie na granicy. Wtedy mówiła że nie ma co się przejmować bo to granica, i że nie mam wystarczających objawów klinicznych. Teraz też, mówiła n, że ewentualnie Sjorgen, bo gdyby to był toczeń wcześniejsze ANA było by dużo wyższe. Jedno oko czasem z rana faktycznie boli jakby było zasypane popiołem, ale Sjorgen jednostronny ? Obejrzała język i dała skierowanie do okulisty do którego terminy są takie że.... Mało kto bierze pod uwagę że w wieku 49 lat mam poziom testosteronu jak 200-stu latek, to hipogonadyzm hipergonadotropowy. JUż sama ta przypadłość powoduje , że u faceta występuję SUB - DEPRESJA ( to co innego niż depresja ) choruje dosłownie wszystko,i tak jest od 4-5 lat. Od maja suplementuje Test. w zastrzykach co 3-4 dni. Znowu wyglądam jak w wieku 18 lat bez siłowni. Co z tego , że z zewnątrz jest bajka jak wewnątrz jest totalna geriatria...To tylko powoduje , że lekarze mnie badający podejrzewali psycho-somatykę. Byłem u diagnosty klinicznego ( Polski Haus Smile i 2 świetnych psychiatrów . Powiedzieli krótko somatyka tak ale nie psychosomatyka. To faktycznie istniejące przypadłości a trochę tego jest.Od miesiąca czekam na przyjęcie do szpitala reumatologicznego, ale w między czasie tak wysiadłem, psychicznie , że chcieli mnie zamknąć w psychiatryku, skończyło się na psychiatrycznym oddziale dziennym, gdzie oprócz psychiaty psychologa jest też pomoc ze strony MOPS-u oraz konsultanta środowiskowego, taki mój przyjaciel na telefon, miła pani po psychologii klinicznej. Zapominałem nazwiska telefonu i nr. pesel....W takim stanie nie mogę nic zarobić więc skończy się chyba upadłością konsumencką. Itp, itd...Taki hipogonadyzm który mam skraca życie faceta o 20-30 lat, powolne umieranie, ekspresowe starzenie się. Jak jeden hormon wypada całkowicie z obiegu cała homeostaza zostaje zaburzona i "psuje " się dosłownie wszystko. Jeżeli coś mnie zabije to nie choroba a użeranie się z lekarzami , którzy stosują psychologię. Co do autoagresji wciąż nic nie wiem, wiem jedno, jestem bankrutem i nie wiem co dalej.
_________________
Przemek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group