Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamil_32
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 2

PostWysłany: Pią Sty 26, 2018 4:56 pm    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Cześć jestem Kamil mam 32 lata jestem z Kielc. Chciałem zapytać ponieważ dzisiaj odebrałem wyniki badań ANA2 i Ana3. Wyniki wszystkie ujemne poza
Kinaza fosfokreatynowa 385 norma (25-190)
ANA2 ujemny
Ana3
dsDNA 22 + pozytywny
Kontrola (ws) 135 +++ silnie pozytywny
Leżałem dwa razy na neurologi ponieważ strasznie osłabiło mi miesnie ud, nie mam zaniku napiecie dobre ale czułem jakbym miał zakwasy i jeszcze mnie piekły przez 2 tyg. Dostałem lek Egzysta i było jeszcze gorzej nie mogłem aż chodzic i ja odstawiłem. I jakoś zacząłem funkcjonować. Dostałem diagnozę Fibriomialgia, ale reumatolog zlecił dodatkowo ANA2,Ana3. Moje objawy na dzień dzisiejszy to fascykulacje najczęściej miesnie ud i łydki ale tez w rękach i ramionach stawow czasami, cały czas jestem zmęczony chodzę spać o 20-21 i budzę się 2-3 w nocy nie mogę usnąć, schudłem od wigili 3,5 kg, bóle miesni w różnych miejscach, drgawki czasami jak stoję i po wybudzeniu. Wszystkie badania obrazowe wychodzą dobrze Eng/Emg kończyn dolnych, płyn mózgowo rdzeniowy. Jedyne co to Leukocyty 15 tys norma 9, neutrofile 9 tys norma 7. CRP, Ob, RF wychodzi ok. Czy to może być Toczeń. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 26, 2018 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Życzę ogarnięcia sytuacji, bo cos sie jednak dzieje, może dopiero wykluwa.
Czy będziesz wkrótce u reumatologa?
Może to osłabienie mięśni to cos w kierunku zapalenia wielomięsniowego?
Popytaj lekarza, a może cos wyjaśni.
Moje początki to tez osłabienie mięśni, problemy z chodzeniem, szczególnie po schodach. A juz jak dopadło to skutecznie- wyniki przekroczone 60 razy.
Na szczęście było to w 2008, teraz , po opanowaniu choroby i ustawieniu leków funkcjonuje niezłe.
Skutecznej diagnozy życzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kamil_32
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 2

PostWysłany: Sob Sty 27, 2018 6:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na neurologi kazali mi iść do neurologa z tymi wynikami u mnie sa nie typowe te objawy bo mam pojedyncze fascykulacje, pieczenie lub jakbym miał miesnie naciągnięte, osłabienie rak które raz sa raz ich nie ma. Zaatakowało mnie bardzo dziwnie zaczęło się od mrowienia stop i dłoni następnie osłabły miesnie ud zaczęły piec jakby mnie słońce poparzyło po 2 tyg przestało zaczęły pobolewa jak po zakwasach, a teraz mam straszne osłabienie raz mnie bolą stawy barków raz miesnie w różnych częściach i takie mam miziania na całym ciele a to na twarzy stopach rękach jakby mi jakiś robaczek pełzał. Strasznie zmęczony jestem szczególnie wieczorem poszedłem wczoraj spać o 18 wstałem 21 pooglądałem tv h wziąłem afobam i wstałem o 4 normalnie śpię po 5 h gdzie wcześniej 8 zawsze.odstawiłem Sulpiryd bo brałem na nerwice a jest to neuroleptyk i liphantyl na trójglicerydy bo one tez szkodzą na miesnie. Biore leki SNRI. Jadę jeszcze we wtorek do dr Zwolinskiej neurolog mięśniowo-nerwowy a później Reumatolog i zobaczymy za dużo tez czytam w necie i cały czas w głowie miałem Sla tylko tam jak już coś osłabnie to nie powraca tylko tak zostaje ale wole dmuchać na zimne bo objawy mam od dwóch miesięcy dopiero.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arki
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Lut 23, 2018 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Mam podobnie. Jedynie CK mi skacze ogólnie słabo sie robi. Mam jeszcze trzaski w głowie i uszach. Wszystkie kości trzeszczace. Na razie łykam suplementy: kurkuma, b12, potas, i rożne zestawy ziołowe. U mnie to trwa od roku ponad. . U Ciebie krótko patrzę. . I co tam lekarze teraz doradzają ??
_________________
.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek1987
Junior
Junior


Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 11
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Wto Cze 26, 2018 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie identyczne objawy,mięśnie raz bola raz pieką różne problemy ze snem.jak wychodzę na słońce odchodzą, wejdę do cienie to znowu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group