Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uciążliwy objaw Raynauda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oleksandra
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 06, 2018 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem szczęśliwą posiadaczką Raynauda. Polecam Wam ogrzewane rękawiczki - dla mnie rewelacyjny wynalazek, nie muszę już zakładać kilku par rękawiczek jednocześnie, które i tak nie spełniały swojego zadania... Tanie nie są, ale zdecydowanie warto zainwestować Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lut 06, 2018 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o takich piszesz?
https://www.domenasportowa.pl/product-pol-58283-Ogrzewane-rekawice-Glovii-GL2.html
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleksandra
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 06, 2018 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, mam dokładnie te i nawet kupione z tego sklepu Smile
_________________
"Albowiem nie dał mi Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia" (por. 2 Tm 1,7)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Nie Lis 10, 2019 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy w związku z objawem Raynauda robiły Wam sie ranki na palcach albo łuszczyla skora wokol paznokci i na czubkach palców?
Mój objaw jest bardzo uciążliwy, jest kazdego dnia nawet nie wiem, ile razy. Niestety do leków mam przeciwwskazania Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Lis 12, 2019 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doktorowa niestety ja mam takie same objawy, bardzo suche dłonie, choćbym nie wiem jakie zabiegi robiła, a kiedy przychodzą mrozy to skóra na palcach pęka itp atrakcje.
_________________
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Sro Lis 13, 2019 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się, która faza gorsza- wtedy, gdy palce są blade/sine, zdretwiale i lodowate, czy gorace, piekace, czerwone i opuchniete. Niestety część osób z otoczenia zwróciło już na to uwagę. Nawet lekarz w pierwszym odruchu myślał, że to nieudolnie zrobiony manicure, bo jest czerwona, opuchnieta skóra wokół paznokci Surprised

A wychodzily Wam nieprawidłowości w kapilaroskopii? Jeśli tak, to jakie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Lis 19, 2019 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wyszly zmiany w kapilaroskopi luczne pętlę o poszerzonym świetle liczne megakapilary,wynaczynieni pojedyńcze obszary awaskularne.
Wszystko charakterystyczne dla twardziny aczkolwiek diagnoza u mnie to MCTD
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oleksandra
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lis 26, 2019 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam kapilaroskopię robioną co pół roku - obserwowanie zmian w naczyniach pozwala śledzić dynamikę choroby. W moim opisie badania: dezorganizacja układu pętli, liczne pętle poszerzone, poskręcane, dziwaczne, wolny przepływ ziarnisty, megakapilary, wybroczyny czapeczkowate. Obraz charakterystyczny dla wczesnej fazy twardziny, ale może też towarzyszyć innym chorobom - u mnie niezróżnicowanej (UCTD).
_________________
"Albowiem nie dał mi Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia" (por. 2 Tm 1,7)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Wto Gru 17, 2019 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie wyszły o ile pamiętam poskrecane i spiralne naczynia. Ale obraz nie wyszedł charakterystyczny dla twardziny. Ostatnio lekarz wspominal o mieszanej chorobie tkanki łącznej, ale nie mam charakterystycznych dla tej choroby przeciwciał (mam przeciwciala charakterystyczne dla tocznia, silnie dodatnie). Ale dołączyły sie niedawno objawy zespolu Sjogrena. No i objaw Raynauda jest dokuczliwy. Na chwile obecna mam nieokreślone układowe zajęcie tkanki łącznej, obserwacja w kierunku SLE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group