Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W końcu odważyłam się...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lut 09, 2015 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze tutaj masz o przeciwcialach: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957&start=0
Ostatnio MonikaB pisala, ze jeszcze podniesiono granice wyniku pozytywnego. Smile

Trzymam kciuki za malenstwo! Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
phyllis
Junior
Junior


Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć Smile witam się ponownie Smile

w końcu po 5 latach zdiagnozowano u mnie zespół sjogrena: mam przeciwciała ANA 1:320, anty Ro. Z objawów: zespół suchego oka, ogromna suchość nosa, suchość pochwy, suchość skóry. Suchość ust zdarzała się w przeszłości w lekkiej formie, teraz nie występuje. W morfologii sklejają mi się płytko krwi. Żadnych innych objawów nie mam, czekam na zrobienie testu Schirmera.

Lekarka przepisała mi quensyl/ plaquenil (apteka mi sprowadza któryś z tych leków) i tu moje pytanie - czy jest sens brania tych leków już teraz, skoro na ww. problemy z suchością biorę już krople i spraya do nosa? Jak naprawdę działają te leki (plaquenil), czy obniżają przeciwciała ANA?

I dodatkowe pytanie: czy choroby autoimmunolgiczne powodują niepłodność? Z taką teorią spotkałam się ze strony lekarza ginekologa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Phyllis, czy próbowałaś na zespół suchego oka stosować zatyczki kolagenowe? Mam je drugi tydzień i jestem bardzo zadowolona. Zauwazylam zaczną poprawę.

Natomiast jeśli chodzi o niepłodność... Uslyszalam raz w życiu, że mogę być nieplodna. Po 7 miesiącach dowiedzialam się, że jestem w ciąży. 2 lata po pierwszym porodzie byłam już w drugiej ciąży. Wszystko zależy od stanu zdrowia aktualnie, od stanu zajętych narządów, od przyjmowanych leków, rodzaju schorzeń współistniejących. Od ! mnóstwa czynników. To sprawa bardzo indywidualna.
Trzymaj się!
Powrót do góry
phyllis
Junior
Junior


Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paulina_87 napisał:
Phyllis, czy próbowałaś na zespół suchego oka stosować zatyczki kolagenowe? Mam je drugi tydzień i jestem bardzo zadowolona. Zauwazylam zaczną poprawę.

Natomiast jeśli chodzi o niepłodność... Uslyszalam raz w życiu, że mogę być nieplodna. Po 7 miesiącach dowiedzialam się, że jestem w ciąży. 2 lata po pierwszym porodzie byłam już w drugiej ciąży. Wszystko zależy od stanu zdrowia aktualnie, od stanu zajętych narządów, od przyjmowanych leków, rodzaju schorzeń współistniejących. Od ! mnóstwa czynników. To sprawa bardzo indywidualna.
Trzymaj się!


dziękuję Smile

nie słyszałam o zatyczkach kolagenowych, ale poczytam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mag
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 186

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paulina moższ coś bliżej napisać o tych zatyczkach? taka przyjemność na nfz czy prywatnie. Za ile?Na jak długo? itd może być na priv albo we właściwym temacie
_________________
http://www.poomoc.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, odpisze tu hurtowo Wink
Zatyczki owe poleciła moja okulistka, do której chodzę na wizyty w ramach NFZ. Aplikacja jest totalnie bezbolesne. Wręcz nie czuć żadnego dotyku (pęsetkami je aplikowała). Poprawa wilgotności spojówek wręcz natychmiastowa. One ulegają rozpuszczeniu w przeciągu ok 6 tygodni. Po 3 tygodniach od aplikacji mam dzwonić i zdać relację jak jest oraz umówić się na kolejny termin aplikacji.
Te zatyczki aplikuje się do kanalików łzowych celem ich uszczelnienia, żeby łzy nadmiernie nie parowaly tylko zostawały na miejscu i nawilzaly oczy.
Przyznam, że do tej pory oglądanie serialu w TV albo próba czytania czy pisania i po 20-30 minutach obraz był już totalnie nieostry. Pieczenie, swędzenie, drapanie, kłucie - znacznie zmniejszone. Teraz po tym krótkim czasie od aplikacji mogę trochę dłużej coś poczytać lub poogladac. Mogę przeczytać bajkę moim dzieciom na dobranoc!
Polecam bardzo. Znaczną ulgę przynoszą.
Powrót do góry
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze i to Cie zainteresuje: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=584&postdays=0&postorder=asc&start=60
Po ostatnim zabiegu mialam dwa lata spokoju! Zadne krople nie byly potrzebne. Very Happy

Efekt znacznie dluzszy-ja lubie miec cos z glowy na dlugo. Wink
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
phyllis
Junior
Junior


Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję wszystkim Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile
Odpiszę Ci tutaj na pytanie z działu poniżej Wink Biorę plaquenil 5 lat a acard od trzech miesięcy też z polecenia reumatologa. W sumie plaquenil brałam już z wieloma lekami i raczej nie wchodzi on w żadne reakcje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
phyllis
Junior
Junior


Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za informację Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
phyllis
Junior
Junior


Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Mar 06, 2019 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam kolejne pytanie. Jestem w kolejnej ciąży i jako że do tej pory miałam dodatnie ANA anty-Ro (mogą one powodować blok serca u płodu), miesiąc temu zrobiłam badanie, aby sprawdzić, czy ww. przeciwciała specyficzne są obecne. Wynik był negatywny, przeciwciała nie są aktywne. Aktualnie jestem w 20 tc i zastanawiam się, co dalej - czy powinnam dalej w ciąży monitorować te przeciwciała i jak często?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Mar 11, 2019 6:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Very Happy
Gratuluję drugiej ciąży! Very Happy
U mnie też RO zniknęło i (o dziwo) nie powraca od kilku ładnych lat. Myślę, że powinnaś porozmawiać ze swoim reumatologiem i lekarzem prowadzącym ciążę- będą wiedzieć najlepiej.

Trzymam kciuki za maleństwo!
Daj ( koniecznie) znać jak sprawy się mają i co lekarze powiedzieli- innej zatroskanej, przyszłej mamie może się przydać takie info.

Pozdrawiam Was Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
phyllis
Junior
Junior


Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Smile Lekarz zlecił, abym ponowiła badanie po miesiącu - tak zrobiłam i teraz czekam na wynik. Oby przeciwciał Ro nadal nie było.

Dam znać, gdy wynik już będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
phyllis
Junior
Junior


Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam już wyniki i jest pięknie! Nie stwierdzono obecności przeciwciał ANA. Miesiąc temu miałam ANA 1:320, ale nie wykryto wtedy żadnych specyficznych p-ciał z 16 antygenów. A teraz jest jeszcze lepiej! Ale się cieszę! Tak jak powiedział mi mój reumatolog: ciąża często wycisza proces autoimmunologiczny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super! Very Happy

Tak trzymać!. Baby

Zdrówka dla Was. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group