Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wyniki badania moczu a miesiączka..

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ppatra
Junior
Junior


Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 14
Skąd: wałbrzych - wrocław

PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 9:33 pm    Temat postu: wyniki badania moczu a miesiączka.. Odpowiedz z cytatem

zastanawiam się czy to że mam końcówke misiączki wpływa na wynik badania moczu tzn chodzi mi głownie tutaj o białko ponieważ wyszło mi że mam śład białka.. ?? lekarz kazał mi powtórzyć badanie Question Question za pare dni..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że nie ma wpływu na ilość białka. Gdy byłam w szpitalu, to mimo okresu robili mi badania i nawet dobową zbiórkę moczu
pozdrawiam
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dosyc czesto mam slad bialka w moczu ale nerki mam zdrowe i nic sie nie dzieje wiec jak masz jednorazowo taki wynik to moim zdaniem nic nie znaczy
Powrót do góry
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 6:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

badanie moczu w czasie miesiączki nie powinno mieć wpływu na poziom białka. Nie wiem, co się dzieje, gdy próbka moczu zostanie mimowolnie zabrudzona, ale to raczej wyszłyby krwinki czerwone. ja bym powtórzyła badanie dla świętego spokoju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że miesiączka może podwyższać poziom białka, bo ja miałam zalecenie od nefrologa, aby badanie robić tydzień po i co najmniej na kilka dni przed. Przy interpretacji wyników zawsze brała pod uwagę, jeżeli okazywalo się, że np. dzień po badaniu miałam okres. U kobiet w ciągu cyklu mogą samoistnie pojawiać się śladowe ilości białka (tak mi tłumaczyła p. nefrolog).
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II


Ostatnio zmieniony przez Mella dnia Czw Sie 03, 2006 8:10 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze podwyzszyc poziom bialka... wczoraj lekarz mi to tlumaczyl ale i tak nic z tego nie zapamietalam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas nie robią badań moczu tuż po miesiączce. Wynik może być niewiarygodny. Trzeba odczekać z tydzień.

Ostatnio zmieniony przez Itunia dnia Sro Sie 02, 2006 6:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem miesiacvzka moze wplynac na ilosc krwi w moczu ale czy bialko to niewiem. mi nie robia badan moczu w czasie miesiaczki wiec nawet nie mialam powodow by sie pytac o to.
najlepiej powturzyc badanie po miesiaczce dla pewnosci.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z powodu miesiączki miałam przesunięty termin pobytu w szpitalu na nefrologii. Więc myslę, że napeno ma ona wpływ na wyniki badań. Także jesli chodzi o białko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group