Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ulgi dla niepełnosprawnych
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Sob Sie 12, 2006 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na umiarkowany stopień przysługują zniżki w PKP ale tylko dla niewidomych. Ogólnie przysługują tylko na znaczny stopień. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paulina_87
Gość





PostWysłany: Sob Sie 12, 2006 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupilam bilety juz ze znika 37% dla mnie i dla osoby ze mna jadacej i wynioslo mnie to nieco ponad 65zl obydwa razem wiec nie tak zle Wink
Powrót do góry
i-na
Junior
Junior


Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 23

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałam,że już rozgryzłam te zniżki,a tu znów zagadka Rolling Eyes
78% zniżki na dojazd do lekarza.Jak to udowodnić,że jadę właśnie do lekarza?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i-na napisał:
78% zniżki na dojazd do lekarza.Jak to udowodnić,że jadę właśnie do lekarza?


Jak udowodnić? Oto kolejna biurokracja, z którą muszą poradzić sobie lekarze.
Po pierwsze, wymagany jest jeden z podstawowych dokumentów - jak logika na to wskazuje:

- legitymacja osoby niepełnosprawnej wystawiona przez odpowiedni organ;
- wypis z treści orzeczenia komisji lekarskiej d/s inwalidztwa i zatrudniania, stwierdzający zaliczenie do jednej z grup inwalidzkich;
-wypis z treści orzeczenia lekarza orzecznika ZUS lub komisji lekarskiej ZUS stwierdzający częściową niezdolność do pracy, całkowitą niezdolność do pracy lub niezdolność do samodzielnej egzystencji.

To podstawa. Natomiast udokumentowanie przejazdu do/od lekarza czy np. ZOZ:

Przy przejazdach do/z jednostek udzielających świadczeń zdrowotnych, albo pomocy społecznej, ośrodków rehabilitacyjnych, terapeutycznych wraz z jednym z w/w dokumentów wymagane jest zaświadczenie (zawiadomienie, skierowanie) określające odpowiednio:

- do: termin i miejsce badania, leczenia, rehabilitacji, konsultacji...

- z: potwierdzenie stawienia się na badania, konsultację, zajęcia rehabilitacyjne, terapeutyczne.


Polecam też ustawę z dn. 20 czerwca 1992 o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego, tekst ujednolicony z dn. 21 listopada 2001 (Dz. U. 1992 nr 54, poz. 254).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas za bilety MZK płaci się połowkę , a PKP nie jeżdzę , udowo z dnić mozna jak sie jedzie do sanatorum, jest skierowanie, a także z sanatorium , do i ze szpitala
a resztą no chyba bez przesady , zeby lekarze bawili się w wystawianie zaświadczeń, ze pacjent był na badniach , paranoja, juz i tak papierki zajmują im więcej czasu niż sama wizyta chorego w gabinecie
ja mam do 10 lat legitymację rencisty nigdy nikt jej nie żądał, Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
i-na
Junior
Junior


Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 23

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od ładnych kilku lat jeżdżę do szpitala w Warszawie.Korzystałam z ulgi 37% posługując się legitymacją rencisty.Jadę tam bez skierowania,umówiona na termin telefonicznie.wracam po kilku dniach z wypisem.Czy na podstawie tego wypisu mogłabym korzystać z większej ulgi?
Nigdy nie słyszałam wcześniej o tej uldze,ani od lekarza ani innych pacjentek ,choć wiele z nas dojeżdża z daleka Rolling Eyes
Monika,u nas obowiązują nowe legitymacje ze zdjęciem.Muszę ją poikazywać przy każdej kontroli biletów. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas wystarczy sama legitymacja rencisty , nic więcej nie jest wymagane, na razie nie jest , ale być może tez wymyslą dodatkowe utrudnienia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group