Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ligota

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Domin46
Junior
Junior


Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 5

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 12:17 pm    Temat postu: Ligota Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałbym, żeby osoby które były w Klinice na Ligocie na oddziale
wew, autoim, i metabolicznym wypowiedziały się coś na ten temat.
Jak tak traktują pacjentów??? I w ogóle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja leżałam tam kilkadziesiąt razy , więc znam szpital jak własną kieszeń , od razu ci mówię ze jest tam bardzo fajne, lekarze i pielęgniarki super, są zawsze mile i grzeczne , za obiady trzeba płacić, 6 zl za obiad, masz do wyboru, jesli nie płacisz dostaniesz tylko zupę i chleb, leki są jesli cos bierzesz aktualnie weż trochę bo w danym dniu mogą tego nie mieć,
szpital jest duży, wokół park , więc masz gdzie chodzić, na salach telewizory jak wszędzie płatne, na dole barek z rożnośaciami , mozna podjeść Wink i dalej sklepik, prasa i i co tylko zechcesz, na korytarzach automaty z napojami, ogolne wrażenie dabrzo dobre , jesli dodasz do tego dobrą opiekę to masz to co trzeba a nawet więcej Very Happy
spoko, będziesz zadowolony
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Domin46
Junior
Junior


Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 5

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 2:21 pm    Temat postu: Monika, prosze, przeczytaj i odpisz Odpowiedz z cytatem

Moja sprawa jest bardzo dziwna, tzn. w skrócie to opisze:
od września ciągłe stany podgorączkowe i ciągłe uczucie gorąca, ogólne rozbicie, bóle w kościach, częste infekcje, od lutego stany otępienne, kłopoty z koncentracją, kilka razy
drętwiały mi kończyny.
Schudłem 13kg w 3 m-ce

HIV, HCV, HBS ujemne
Leukpoenia - różnie 3,6 ; 3,0 (dokładniej mówiąc granulocytopenia)
wapń 11,1 norma (8,4-10,4)
tachycardia
Hiperbilirubinemia (różnie 2,1 - 3,3 ) norma do 1,1
Ana ujemne
ob-4

Byłem w szpitalu w Częstochowie, tam nie mieli w ogóle pojęcia, chcieli do psychiatry kierować.

Po 2 tygodniach od wyjścia ze szpitala zrobiłem usg Tarczycy
wyszła powiększona 32,5 ml z 1guzkiem 16mm


Idę tam bo chcę żeby postawili odpowiednią diagnozę.
I dlatego nie wiem jak tam jest, ale mam nadzieję że będzie inaczej niż w Częstochowie i nie będą kierować mnie do czubków.
No i może głupie pytanie: czy tam dokładnie przebadają tą tarczycę?
W szpitalu nawet nie zrobili usg
TSH w Marcu 0,59 w maju 2,21 w lipcu 4,04

Obecnie spadła trochę temp ciała, było 37,5 , teraz 37,2.
Dzięki za wszystkie porady.
Acha, brać swoje talerze i naczynia?


dziwne jest to że Latex R w marcu wyszedł +++, a po 2 m-cach wychodził ujemny, natomiast Leukocyty cały czas są poniżej normy, no i % udział we krwi jest odwrócony limfocyty 70% Granulocyty 27%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No i może głupie pytanie: czy tam dokładnie przebadają tą tarczycę?

powinni, bo samo TSH to za mało (zresztą i tak masz w normie), ale warto by pociągnąć sprawę do końca: TSH, fT3, fT4 i przeciwciala tarczycowe (aTPO, aTG) - wtedy będzie pewnośc że nie dzieje się nic złego, a twoje dolegliwości nie mają nic wspólnego z tarczycą.
ANA - to też na razie niewiele, słowem jest jeszcze sporo rzeczy do sprawdzenia, szpital do dobre miejsce żeby zająć się wszystkim naraz!
powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już odpowiadam , oni zrobią swoje badania , jesli bedzie cokolwiek niepokojącego na pewno będziesz miał wszystkie badania jakie są możliwe,
najpierw standart, czyli cała biochemia, plus cały zestaw lupusowy , dodatkowo hormony tarczycy i parę innych, jesli wyjdą zmiany , zrobią całe badnia w kierunku tarczycy, na miejsu jest wszystko , więc spokojnie,
co do wysokiej bilirubiny jesli wszystkie pozostałe wyniki z wątroby są ok, to być moze masz tzw. chorobe Glibertea, która nie byla nidgy zdagnozowana, u ciebie, nie wiadomo czy miałeś juz kiedyś takie wysokie wskazniki , moj syn ma bilirubinę 3,6 i ma tendencję zwyżkową, a nigdy nie miał zadnych zmian ani w narządach ani we krwi,
spokojnie mozesz się położyć, trafiasz tam gdzie powinieneś będzie dobrze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Domin46
Junior
Junior


Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 5

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:

spokojnie mozesz się położyć, trafiasz tam gdzie powinieneś będzie dobrze



dzięki, oto mi właśnie chodzi Wink
co do zespołu Gilberta, to na wypisie ze szpitala napisali susp. , czyli z tego co wiem przypuszczenie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorze jesli cię uspokoiłam, to ważne aby trafić tam gdzie moga zając się tobą tak jak trzeba, a i ogólne wrazenie całości też ma swoje znaczenie,
jesli dobrze pamietam to ze szpitala z Częstochowy często przywożno pacjentów z którymi sobie nie radzono, także parę osób z było z twoich stron, i wrcają co jakis czas na oddział.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group