Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

naturalne wzmacnianie nerek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz Godula
Gość





PostWysłany: Sob Paź 16, 2004 2:11 pm    Temat postu: naturalne wzmacnianie nerek Odpowiedz z cytatem

Czy znacie jakieś naturalne przepisy na wzmacnianie nerek??

bardzo bym prosił o jakies rady.
Powrót do góry
pola
Junior
Junior


Dołączył: 07 Paź 2004
Posty: 5

PostWysłany: Sob Paź 16, 2004 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam preparat pochodzenia naturalnego - GINJAL - tabletki, które można kupić w aptece.
Działanie - ułatwia wydalanie moczu, dezynfekuje drogi moczowe,
wskazania - pomocniczo w stanach zapalnych dróg moczowych,
przeciwskazania i działania niepożądane - nie stwierdzono.
Skład: hippocampus coronatus, ginseng radix, sonchi folium, strobilanthi forlium, methylthionini chloridum.
Ale UWAGA - po przyjęciu preparatu mocz zmienia barwę na niebieską, co nie jest zjawiskiem niepokojącym.
Znam jeszcze Urosept - lek pochodzenia roślinnego o działaniu diuretycznym i odkażającym drogi moczowe produkowany przez Herbapol Poznań, który też można kupić w aptece.

Pozdrawiam
Pola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Paź 16, 2004 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Grzegorz!

Od czasu do czasu czytuje forum i z tego co pamietam, to nie Ty chorujesz na Tocznia tylko Twoja Mama, prawda?
Domyslam sie, ze bardzo sie o nia martwisz, ale mysle, ze troszke na zapas.
W Toczniu bardzo czesto dzieje sie cos z nerkami.
Jednakze przebieg tej choroby jest bardzo rozny i ciezko jest prognozowac w jakim kierunku choroba sie rozwinie.
Nie musisz przewidywac najgorszych scenariuszy.
Wiekszosc Toczniowcow nawet majac zajete nerki nigdy nie traci ich calkowitej wydolnosci, co oczywiscie sie zdarza, ale przynajmniej z moich obserwacji wynika, ze sa to przypadki zachorowan w bardzo mlodym wieku.
Najwazniejsze, ze Twoja Mama ma postawiona diagnoze i jest leczona.
Nerki to bardzo delikatny filtr i nie slyszalam o srodkach, ktore moglyby je wzmocnic.
Wiem jednak, ze nerki lubia:-))) gdy sie duzo pije, malo soli ( takze dotyczy to produktow przetworzonych np. wedliny)
Nie lubia natomiast alkoholu, papierosow, konserwowanej zywnosci.
Z lekow niechetnie przyjmowanym, ale najskuteczniejszym w Toczniu sa sterydy, uspokajaja stany sapalne w calym organizmie i choroba w ich obliczu nie ma wlasciwie szans.
pozdrawiam
Wera
Powrót do góry
bas
Gość





PostWysłany: Nie Paź 17, 2004 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piję pietruszkę /natka/. Wspomaga nerki pomaga, tylko trzeba ja pic konsekwentnie dzień po dniu
pozdrawiam
Basia
Powrót do góry
Jolanta Kuśmierz
Junior
Junior


Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 1
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Wto Paź 19, 2004 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam swój wypróbowany sposób. Moja mama wyszukała go dla mnie (o dziwo) między naszymi książkami. To przepis ze starego "Zielnika Klasztornego", a jest on następujący:
1. Ziele Nawłoci (100,0 g)
2. Ziele krwawnika (100,0 g)
3. Ziele skrzypu (100,0 g)
4. Ziele drapacza (50,0 g)
5. Ziele Połonicznika (50,0 g)
6. Kwiat Omanu (50,0 g)
7. Kwiat Wrzosu (50,0 g)
To wszystko się miesza razem, a że jest tego trochę dużo, najlepiej wsypać to i przechowywać w większej papierowej torbie. Napar robi się tak: dwie łyżki stołowe ziół (łyżki - nie łyżeczki) zalewa się dwoma szklankami wody i podgrzewa (pod przykryciem). Gdy się zagotują zdejmuje się z gazu i zostawia jeszcze na pół godziny pod przykryciem. Zaleca się picie jeszcze ciepłego naparu.
Mnie to zawsze pomaga. Polecam - spróbować nigdy nie zawadzi.
Poza tym piję jeszcze dziennie szklankę UROSAN'u

Pozdrawiam
Jolka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lis 22, 2004 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo prosty sposób to żurawiny.
Pod każdą postacią .W sklepach zielarskich można kupić soki z żurawiny,
konfitury i inne przetwory a o dobroczynnym wpływie ich na nerki poczytaj sobie z ulotki tych preparatów.

Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group