Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Astma, pokrzywka, enkorton i co dalej?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NI1
Junior
Junior


Dołączył: 15 Gru 2004
Posty: 1

PostWysłany: Sro Gru 15, 2004 11:03 pm    Temat postu: Astma, pokrzywka, enkorton i co dalej? Odpowiedz z cytatem

Mój syn ma 7 lat. Od małego często chorował na zapalenie oskrzeli, płuc, krtani na anginę itd. Często leczony był antybiotykami. 3 lata temu po raz pierwszy dostał wysypki - czerwone plamy, lekko wypukłe - pojawiały się najpierw pod kolankami, potem stopniowo na całym ciele. Do dziś nie wiem co jest ich przyczyną. Byłam u wielu lekarzy, każdy serwuje mu enkorton i leki odczulające, po kilku dniach wysypka znika. Jeżeli nie dostanie na czas enkortonu puchną mu stawy u nóg i rąk i to mnie bardzo martwi. Wykonaliśmy wiele różnych badań, testów i nic z tego. Te swędzące pokrzywki pojawiają się znikąd co kilka miesięcy, nie wiadomo z czego. Obecnie syn bierze leki przeciwastmatyczne (od roku) różne dawki flixotide, zafiron, singular jeszcze zyrtec, robi inhalacje z berodualu, pulmicortu. Byłam u alergologologów, z badań wynika iż syn na nic nie jest uczulony, z opuchniętymi stawami i jednocześnie plamami byłam u reumatologa ale on uważa że to chyba jest alergia. Ale na co? Ja zaobserwowałam że plamy pojawiają się w 8 na 10 przypadków wtedy gdy zaczyna się jakaś infekcja w oskrzelach (ma bardzo gęstą wydzielinę i problemy z odksztuszaniem).
Czy ktoś z was spotkał się z podobnym przypadkiem. Proszę o kontakt.
Zatroskana mama
_________________
NI1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Gru 16, 2004 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dwoch synow i od malego mieli takie same problemy dochodzilo do tego do czestych hospitalizacjii
Testy pokarmowe nigdy niczego nie wykazywaly......byli natomiast uczuleni na roztocza kurzu domowego ..na pylki plesnie.......odczulano ich 10 lat .Przez dluzszy okers brali sterydy .......az trafilam na kogos kto postawil sobie za cel znalezienie przyczyny.......wymagalo to wiele cierpliwosci z mojej strony a takze ze strony dzieci.
Zastosowalismy kuracje jdenego produktu czyli.......przez okres tygodnia byli tylko na suchym chlebie i wodzie mineralnej po tym czasie zaczelam dolaczac do diety 1 produkt jezeli skora byla czysta po trzech dniach wprowadzalam nastepny.....wszystko notowalam ...jezeli cos sie dzialo wycofywalam ten skladnik z pozywienia robilam szczegolowe notatki tym sposobem udalo mi sie znalezc winowajcow......skladniki pozywienia ktore im szkodzily...... w okresie dorastania uspokoila sie astma wysypki i obrzeki zniknely ......ale do dzisiaj gdy zjedza cos z zakazanej listy pojawiaja sie bable.....To bardzo szczegolowa metoda polecona mi przez lekarza alergologa ......nie zawsze bowiem testy wykazuja przyczyne wysypki i innych dolegliwosci .....teraz sa zdrowi.....
Wytrwalosci i zdrowia zycze
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł
Junior
Junior


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Czw Gru 16, 2004 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój pięcioletni syn jest dzieckiem atopowym czyli jest dziedzicznie obciążony alergią. Ponieważ alergia postepowala (zwłaszcza atopowe zapalenie skóry), zaczęliśmy leczyć dziecko u alergologa. Oczywiście sterydy od poczatku, potem antybiotyki itd. Aż razu pewnego powiedzieliśmy dość. Koniec ze sterydami u dziecka. Odstawiliśmy je. Zrezygnowaliśmy również z antybiotyków z byle powodu. Więc jeżeli chodzi o infekcyjność, to wychodzi nam średnio 4-5 razy do roku.
Natomiast jeżeli chodzi o alergię, to moje dziecko ma największe objawy ze strony układu nerwowego (cierpi na zespół ADHD), pokarmowo jest uczulone totalnie na mleko i gluten, więc omijamy to.
Mój syn miał robione testy skórne, ale nic z tego nie wyszło, ponieważ ma atopowe zapalenie skóry,wiec u takich dzieci testy wychodza negatywnie.
Ciekawostka. Zrezygnowaliśmy rownież z klasycznych lekow przeciwhistaminowych. Stosujemy w ich miejsce wyciąg z lepiężnika (działa przeciwhistaminowo). Działa rewelacyjnie i nie truje. Jestem przekonany,że dziecko wyjdzie z tego.

Natomiast ja, jako młody,40 letni tata jadę już drugi tydzień na 40 stce encortonu. Mam alergię na siebie. ha, ha.
Pozdrowienia dla dzieciarni. Paweł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Czw Gru 16, 2004 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Paweł!
Może Cię zainteresuje ta strona lub tylko niektóre wypowiedzi:
http://www.dzieci.org.pl/cgi/forum/ikonboard.cgi?s=4e33829ffba478ceb3534a00ac221af1;act=ST;f=8;t=580
i
http://www.dzieci.org.pl/cgi/forum/ikonboard.cgi?s=4e33829ffba478ceb3534a00ac221af1;act=ST;f=8;t=155
Są tam też linki na temat diety przy ADHD
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł
Junior
Junior


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pią Gru 17, 2004 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana martek! Serdeczne dziękuje Ci za podanie stron. Dla mnie to strasznie ważne. Nie ma nic gorszego niż chore dziecko. Pozdrawiam Paweł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pią Gru 17, 2004 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie po to jest m.in. ta nasza stronka.
Pomagajmy sobie
Exclamation

Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group