Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zmienić kolor czcionki i...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 9:49 pm    Temat postu: Jak zmienić kolor czcionki i... Odpowiedz z cytatem

SOS jak wytłuszcza się tekst i zmienia kolor czcionki???????? nie mogę znaleźć informacji na ten temat, a sama nie mogę sobie z tym poradzić.
Z góry serdecznie dziękuję Laughing Prosze
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Szemek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 570

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdy piszesz nowy post lub edytujesz stary to nad oknem w którym piszesz jest pole wyboru Kolor: . Standardowo jest kolor Domyślny i tu możesz sobie z listy rozwijanej wybrać inne kolory
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Instrukcji Obsługi Forum wszystko jest Wink Ale OK. Na ekranie edycji postu nad okienkiem, w którym piszesz są przyciski funkcyjne:

B i u i in.

Poniżej rozwijane pole Kolor - z którego wybierasz pożądaną barwę po uprzednim zaznaczeniu tekstu.

Obok - rozwijane pole Rozmiar. Postępowanie, jak w przypadku koloru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

celem "wytłuszczenia" czyli pogrubienia tekstu klikamy na (dużą i pogrubioną) literkę B w nagłowku pisanej wiad. (takie kwadraciki nad "kolor" i "rozmiar") po uprzednim zaznaczeniu (kursorem + lewy przycisk myszy) tekstu, który chcesz "wytłuścić" Wink Laughing powodzenia i pozdro
_________________
De gustibus non est disputandum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To cytat z Instrukcji obsługi forum autorstwa vega:



Na obrazku widać wszystkie opcje służące do edycji wiadomości - to te kwadraciki z literkami na górnym pasku, ich zastosowanie przebiega zawsze wg stałego schematu - przed tekstem trzeba wstawić funkcję początkową (czyli symbol w nawiasach kwadratowych np. [ b] ) a na końcu tekstu funkcje zamykającą (czyli symbol w nawiasach kwadratowych z ukośnikiem [/ b] ), wówczas tekst zawarty między tymi znakami stanie się pogrubiony, podkreślony, kolorowy - zaleznie jaką opcję wybraliśmy.

praktycznie wygląda to tak, że piszemy tekst, a następnie zaznaczamy go myszką i klikamy na kwadracik z literką B - wtedy komendy w nawiasach kwadratowych pojawiają się automatycznie na początku i na końcu tekstu i zaznaczony wcześniej tekst stanie się pogrubiony (zobaczysz to dopiero po wysłaniu posta)

analogicznie postępujemy przy zmianie kolorów czy rozmiarów - zaznaczamy zdanie które chcemy pokolorować i wybieram z górnego paska Kolorów odpowiednią barwę, wówczas przed i po tekście pojawiają się komendy w nawiasach a nasz tekst stanie się kolorowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ps. błąd w rysunku brak opcji center Sad ..
efekt:(tekst nie jest wyśrodkowany )

[center]Scoooby Dooby Dooby Doo[/center] Korba
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani ! bardzo Wam wszystkim dziękuję i przepraszam za marudzenie.
wiem, że gdzieś ta instrukcja jest podana,ale nie mogłam odnaleźć i straciłam już cierpliwość tym bardziej,że zabiera to duzo czasu, który można wykorzystać na czytanie lub pisanie postów
Tymczasem dzięki Waszej uprzejmości wiem jak to się robi, jak widać zresztą na załączonym obrazku. Celowo zmieniałam kolor i grubość czcionki. Pozdrawiam i dobrej nocy. Pa Love
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group