Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mam na imię Ania i jestem tu nowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biore kwas foliowy 15 mg raz dziennie po jednej tabletce. Z tego co wiem bez recepty mozna kupic go w dawce 5 mg (glowy sobie nie dam uciac Smile ) wiec moze by ci Agatko 3x1 starczylo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdeczne hej, hej , również od Ani, do tego zupełnie nowej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
merra
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antonelka,

Ja podobnie jak ty mam leukopenię (2,05). Kiedyś leczyłam ją encortonem, teraz lekarz zapisał mi tylko vitb6 2x1, sama od wielu lat biorę kwas foliowy- 5mg, więc się dziwię, ze lekarz nie kazał mi zwiększyć dawki. U mnie też podejrzewano tocznia ale tylko na podstawie leukopenii, zastanawiam się jak wygląda ten rumień, moze podacie jakiś link ze zdjęciem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5 mg to daka taka ktora bierze sie tak dla siebie, kobiety własciwie powinny stale przyjmować własnie takie małe dawki
ja przy leukopenii miałam zwiekoszoną dawkę do 30 mg ale coż co lekarz to inaczej
po samej leukopenii trudno podejrzewać cokolwiek , nie mówiąc juz o tym,że przy toczniu musi byc spełnione sporo innych kryteriów , to za malo nawet rumien i leukopenia jeszcze o niczym nie swiadczy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniu witamy witamy i oczywiscie pozdrawiamy..
ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.

Dostalam wlasnie wyniki i wiecie co juz nie mam zadnych przeciwcial ANA!! Czy to mozliwe,ze sie tak same zniwelowaly? Nie bralam zadnych lekow przeciez........ Shocked

Moze ja jednak nie mam tocznia? Z 11 symptomow mam jedynie leukopenie i pojedyncze komorki LE ( z tym tez jest dziwnie, bo jedynie pani hematolog, ktora zlecila to badanie zwrocila na nie uwage, jak lezalam na reumatologii w Bytomiu, nie przejeli sie tym wcale i wogole nie zaliczyli tego jako symptom tocznia). Czasami sie zastanawiam, czy ten rumien na mojej twarzy to jest rzeczywiscie toczniowy motylek. Mnie to bardziej wyglada na jakas alergie, bo nie wystepuje caly czas a jak juz jest to sa to pojedyncze czerwone kropki, czasami w postaci "kaszki"-ale jak zauwazylam jedynie po zjedzeniu jablka.

Umowilam sie do doktora Hrycka na czwartek. Mam nadzieje ze on sie jakos ustosunkuje do tych moich wynikow i objawow.
Tak na marginesie: czy ktos z Katowiczan moze mi powiedziec jak najlepiej sie dostac na os.1000 lecia do gabinetu pana profesora? Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj didulka i te dziewczyny , ktore były i niego w domu, mogą służyć pomocą , ja nie byłam, wiec nie wiem,
co do tych zmian na twarzy, coz moja bratanica ma alergie miedzy innymi na jabłka, mozesz ich nie jeśc przez jaks czas i sama zobaczysz , nie wiem co o tym sądzić , może dowiesz sie czegoś więcej od profesora, czy nie dostałaś na wypisie terminu ponownej hospitalizacji ? bowiem w niejasnych sytuacjach , nie konczą lecznia na jednym pobycie w klinice
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt nie wspomnial ze hospitalizacja bedzie jeszcze potrzebna. W zaleceniach napisano tylko: kontrola w poradni hematologicznej i reumatologicznej.

Mam jeszcze jedno pytanie: od jakiegos czasu boli mnie kosc ogonowa, najczesciej przy siedzeniu i dotyku. Jest tyle objawow tych naszych chorob, moze powinnam na to tez zwrocic wieksza uwage?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na takie rzeczy nie zwracam najmniejszej uwagi , nie mam pojecia z czym się to wiąze i wałsciwie nie wgłebiam się w to, moze ktoś ma wieksze doświadczenie, nie mam pojęcia czy to przypadłość przy naszych chorobach, czy tez taka uroda , sorry ale nie wiem
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybierasz sie do niego samochodem czy autobusem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem z Katowic, przyjade pociagiem. Chodzi mi o dojazd z okolic dworca glownego (autobusem itp.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam zawsze jezdze autem...
ale z dworca musisz sie dostac na ul. mickiewicza to jest na przeciw dworca jakies ok 250m... ta sa przystanki z ktorych jada busy na os tysieclecia... dalej niestety nie wiem jak... ale o ile sie nie myle a raczej sie nie myle to musisz wysiasc za SCC (silesia city center) zobaczysz taki duzyyyy budynek ale niestety nie wiem na ktorym przystanku za nim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Antonelka
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Didulka. Jakos sobie dam rade, w koncu: "koniec jezyka za przewodnika" Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group