Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

częste krwawienia z nosa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Czw Sty 06, 2005 12:14 pm    Temat postu: częste krwawienia z nosa Odpowiedz z cytatem

Jestem zaniepokojona częstymi krwawieniami z nosa u mojej córki.Wcześniej gdy miała niskie płytki to była dla nas norma. W tej chwili płytki sa ok. a krwawienia są nadal.
Wyniki ogólne z morfologii są dobre.
Nie możemy doczekać się na konsultację laryngologiczną.
Córka ma rozpoznanie: toczeń układowy, nefropatia toczniowa kl IV wg WHO.
Czy coś nowego się zaczyna?
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Sty 06, 2005 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byc moze twoja corka ma oslabione naczynia krwionosne od lekow ktore bierze i dlatego ma te krwotoki. Przyuwaz czy te krwotoki nie wystepuja glownie po powrocie do domu z dworu - wtedy przy naglej roznicy temperatury moze sie tak dziac. Ja mialem tak od zawsze zanim jeszcze stwierdzono u mnie tocznia i nasilalo sie to wlasnie w zimie. Od 2 lat biore non-stop rutinoscorbin i nawet jak dostane pilka w nochal to nie mam krwawienia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sty 06, 2005 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze w zimie mam krwawienia z nosa.....jest to wynik przesuszenia sluzowki.....oraz brania lekow.Biore wtedy rutinoscorbin albo sama rutyne......oprocz tego smaruje w nosie mascia tranowa .......śśśmierdziii
ale jest najskuteczniejsza .....to porrada mojej lekarki ..potwierdzona przez laryngologa........
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Czw Sty 06, 2005 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Piotrze i Moniko za szybką odpowiedź Very Happy
Jednak będę nadal dociekać. Krwawienia są nie tylko w zimie i po powrocie z dworu. Wystepują przez cały rok i nie tylko po wysiłku.
Dość często są rano.
Rutinoscorbin brała prawie 3 lata. Wtedy była małopłytkowość i nie było poprawy po tym leku.
Macie chyba rację , że to skutek przyjmowania leków i że nie przyplątało się nowe paskudztwo.
Ciekawa jestem kiedy uda nam sie konsultacja laryngologiczna i co powie lekarz. Oby tylko trafił sie kumaty laryngolog. Wink
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 07, 2005 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edzie dobrze ......ale tą maść tranową kup .....o ona takze uszczelnia i leczy ........ja ją zaczęlam stosować po kosultacji z laryngologiem.....koszt 2 zl...czy brala moze ESCEVEN......wyciag z kasztanowca......bardzo uszczelnia naczynka.....jest w postaci zelu tabletek i masci.....sprobuj...
Daj jej tez do polykania kapsulki tranu......pomaga......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Sty 11, 2005 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
Wczoraj mieliśmy konsultację u laryngologa. Lekarz nie był za bardzo rozmowny Sad
Zaproponował maly zabieg i nazwał to wypalaniem. Mamy zaproszenie do szpitala juź w piątek tj.14.01.2005r.
Czy ktoś z Motylków miał taki zabieg , czy była poprawa i czy nie ma nawrotów krwawienia?

Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Sty 11, 2005 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypala sie naczynia krwionosne. Widocznie krwotoki spowodowane sa jakims uszkodzonym naczyniem krwionosnym. Ja mialem cos takiego robione jak dostalem od kumpla z lokcia prosto w nos. Po paru miesiacach mialem przypalane naczynie ktore co jakis czas samo od siebie krwawilo.

Moze to o to chodzi. Najlepiej zapytaj lekarza dlaczego chce robic dziecku przypalanie naczynia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 11, 2005 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałam wypalankę dwa razy w życiu, w wieku jakiś 7 lat (po ostrym krwotoku nosem, który był trudny do opanowania), potem jeszcze po kilku latach - z tego co pamietam to nie było nic przyjemnego, lekarz wacikiem nasączonym w jakimś żrącym płynie gmera głęboko w nosie (ja miałam wrażenie że dotarł nawet do gardła Laughing ), całe szczęście trwa to krótko i specjalnie bolesne nie jest.

żrące świństwo trochę mi wypłynęło i wyżarło wargę górną, chodziłam przez kilka tygodni ze strupem pod nosem, tyle z tego pamiętam.

teraz pewnie są lepsze metody i dokładniejsi lekarze,
najważniejsze, że od kilkunastu lat nie miałam problemów z krwawieniami (oprócz sporadycznych okazji przy katarze, ale to z przesuszenia błon śluzowych), zatem zabieg w moim przypadku poskutkował.

czego i wam życzę, pozdrawiam i trzymam kciuki, by wszystko poszło gładko!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Sob Sty 15, 2005 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
Już jesteśmy po zabiegu. Laryngolog dokładnie obejrzał nozdrza. W jednym były dwa wypalone naczyńka w drugim jedno. Na razie nie widzę poprawy, tzn nie ma krwawień silniejszych , są słabsze i ciagle trzeba wydmuchiwać skrzepy. Laryngolog zalecil również (jeśli nie ma przeciwwskazań nefrologicznych przyjmować 1 tabletkę 0,2g wit.C na dobę). Od dziasiaj Marta przyjmuje 1 tabletke wit.C
Z wypowiedzi laryngologa wywnioskowałam, że taki zabieg nie za wiele da jak również przyjmowanie wit.C. Leki , które tyle lat przyjmuje dziecko dla ratowania życia zrobiły swoje tj.wielkie spustoszenie w organizmie .
Pytanie samo nasuwa sie: co dalej z nasza chorobą?
Leki , które przyjmujemy a wszczególnosci małe dziecko robią wielkie spustoszenie w organizmie. Dlaczego tej choroby nie ma w wykazie chorób przwlekłych???
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2003
Posty: 56
Skąd: lębork

PostWysłany: Wto Lut 01, 2005 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martek i jak?? co z krwotokami??
bo ja mam silna anemie i mam je coraz czesciej, najgorsze w tym wszystkim jest to ze nie trwaja one 5-10 min tylko ok 1h
ja biore 2 tab vit c i 2 rutinoscorbinui nic nie pomaga
_________________
pozdrawiam
karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lut 01, 2005 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mialam krwawienia z nosa bardzo silne i wiecznie jakieś skrzepy w nosie.Moja pani laryngolog zapisała mi jakąś maćć ,smaruję nią nos i są niewielkie wybroczyny ale się nie leje.Biorę 2 witaminy C dziennie.Ta maść jest robiona, będę szukala jej skład jeżeli znajdę to postaram się go Wam przekazać.może komuś jeszcze pomoże ,a może jestem wyjątkiem.Jerzeli nie znajdę przepisu to poproszę laryngologa o receptę.Pozdrawiam.Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Lut 01, 2005 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Karolina Very Happy
Na nic ten zabieg. Krwawienia z nosa są nadal, może tylko mniejsze. Ale skrzepy są nadal -codziennie.
Kochana Lidko jeśli możesz to bardzo Cię proszę o skład chemiczny tej ,maści.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pią Lut 04, 2005 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś byłam w przychodni rejonowej u laryngologa ze starszą córką. Zapytałam sie przy okazji : -jak ulżyć dziecku, gdyż wypalenie dało mierny efekt.
Zapropnowała : TETRISAL/E w aerozolu. Nie jest to lek tylko sol fizjologiczna do wtryskiwania do nosa. Śluzówka będzie nawilżona , a naczynka mniej skłonne na pękanie .
Może akurat będzie poprawa.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kanalia19
Junior
Junior


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ja też mam podobne problemy z nosem ,czy wie ktoś może gdzie robią prywatnie zabieg przypalania tych tkanek w nosie na terenie warszawy ??? prosze o odp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
barbara444
Senior
Senior


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: lublin

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2011 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja postanowilam napisac , w tym temacie
ostatnio mam ciagle problem z krwawieniami z nosa ,,
a poniewaz krew odksztuszalam i z gardla ,wiec szukalam pomocy ,

wczesniej juz laryngolog przypisala mi Nozoil -przynosi ulge w suchosci blon sluzowych ,,
teraz dodala mi ,,Emofix,, preparat do zapobiegania krwawieniom ,,
Moze ktos skorzysta z tych nazw ,, przynosza ulge ,,
Emofix chamuje krwawienia ,ale gdy go odstawiam problem wraca ,,
Niestety Sad
,,ale jest ,duzo lepiej ,,
zdrowia zycze basia
_________________
Uśmiech !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group