Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Turnusy rehabilitacyjne
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 2:25 pm    Temat postu: Turnusy rehabilitacyjne Odpowiedz z cytatem

Właśnie wyszperałam w internecie,że będąc na rencie można starać się o tzw.turnusy rehabilitacyjne. Sprawą tą zajmują się PCPR,gdzie składa się wniosek o wyjazd na takowy turnus i skąd dostaje się dofinansowanie i to wcale nie małe. Nie wiem,jak długo trwa pobyt w sanatorium na takich zasadach,czy tradycyjnie 21 dni,czy krócej. Chetnie skorzystałabym z tej formy leczenia uzdrowiskowego,myślę,że nie ja jedna. Czy któraś z Was była na takich "wywczasach"???
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie turnusy trwaja 14 dni i poczatek roku to dobry czas aby starac sie o dofinansowanie z prostej przyczyny. Po prostu PCPR maja nowe środki finansowe.
Aby skorzystac z turnusu trzeba mieć:
1. Skierowanie od lekarza, może byc od rodzinnego lub specjalisty
2. Orzeczenie o niepełnosprawności

Niestety kwota dofinansowania jest rózna, bo zależy ona od dochodu. A pozatym musze Was uczciwie ostrzec, że owszem procent dofinansowania jest spory, ale takie turnusy tez kosztuja, dlatego i swoich srodków trzeba miec sporo.
Z dofinansowania można skorzystac raz w roku i czas oczekiwania jest długi, więc warto złozyc wniosek znacznie wczesniej, niz planuje sie wyjazd. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem całkowice pewna .ale chyba można sobie odliczyć to od podatku a przynajmniej można było. W tym roku jeszcze nie ma wykazu odliczen ..ale chyba zadnych nie bedzie.....? może ktoś wie ?ulga na leki zostaje..ale to inna sprawa.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku podatkowym nic sie nie zmieniło i odliczeniu podlegają:

1. Adaptacja i wyposażenie mieszkań oraz budynków mieszkalnych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności,
2. Przystosowanie pojazdów mechanicznych do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, zakup i naprawa indywidualnego sprzętu, urządzeń i narzędzi technicznych niezbędnych w rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności życiowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, z wyjątkiem sprzętu gospodarstwa domowego,
zakup wydawnictw i materiałów (pomocy) szkoleniowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności,
3. Odpłatność za pobyt na turnusie rehabilitacyjnym,
4. Odpłatność za pobyt na leczeniu w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, za pobyt w zakładzie rehabilitacji leczniczej, zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych oraz odpłatność za zabiegi rehabilitacyjne,
5. Opłacenie przewodników osób niewidomych I lub II grupy inwalidztwa oraz osób z niepełnosprawnością narządu ruchu zaliczonych do I grupy inwalidztwa, w kwocie nieprzekraczającej w roku podatkowym 2.280 zł,
6. Utrzymanie przez osoby niewidome I lub II grupy inwalidztwa oraz osób z niepełnosprawnością narządu ruchu zaliczonych do I grupy inwalidztwa psa przewodnika - w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym 2.280 zł,
7. Opiekę pielęgniarską w domu nad osobą niepełnosprawną w okresie przewlekłej choroby uniemożliwiającej poruszanie się oraz usługi opiekuńcze świadczone dla osób niepełnosprawnych zaliczonych do I grupy inwalidztwa,
8. Opłacenie tłumacza języka migowego,
9. Kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz dzieci osób niepełnosprawnych, które nie ukończyły 25 roku życia,
10. Leki - w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu a kwotą 100 zł, jeśli lekarz specjalista stwierdzi, że osoba niepełnosprawna powinna stosować określone leki (stale lub czasowo),
11. Odpłatny, konieczny przewóz na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne:
osoby niepełnosprawnej - karetką transportu sanitarnego,
osoby niepełnosprawnej, zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa, oraz dzieci niepełnosprawnych do lat 16 - również innymi środkami transportu,
używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne, które nie ukończyły 16 roku życia, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne - w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2.280 zł,
12. Opłatne przejazdy środkami transportu publicznego związane z pobytem:
na turnusie rehabilitacyjnym,
w zakładach, o których mowa w pkt 6,
na koloniach i obozach dla dzieci i młodzieży, o których mowa w pkt 11.

Pozatym chciałabym jeszcze Wam powiedziec bo o tym tez nie wszyscy wiedza osoby pobierające rentę socjalną mają prawo do zwolnienia z opłat za radio i telewizję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Czy ktoś z Was orientuje się w sprawie składania wniosków do sanatorium? Chodzi mi konkretnie o możliwość złożenia dokumentów od ostatniego czasu pobytu. Wiem jedynie, że możemy z sanatorium korzystać raz na dwa lata, ale czy muszę czekać aż upłynie konkretna data (m-c, dzień) od ostatniego mojego pobytu, czy wystarczy rok kalendarzowy?
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelina, rozumiem, że chodzi o skierowania składane w NFZ tak? To się nieco zmieniło - nowelizowane w zeszłym roku rozporządzenie ministra zdrowia. Możesz składać nawet dziś Wink

Cytat:
02.01.2007 r.
Rozporządzenie weszło w życie pod koniec ubiegłego roku. Od tego czasu ruszyła lawina. - Gdy istniały jeszcze kasy chorych, pacjent mógł jeździć do sanatorium raz w roku - wyjaśnia Barbara Nawrocka, rzecznik oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy. - Później raz na dwa lata. Od roku nie ma ograniczeń: to lekarz decyduje o częstotliwości wyjazdów, opierając się na stanie zdrowia pacjenta - dodaje.

Zmiana przepisów spowodowała lawinę skierowań na wyjazdy lecznicze. Chory nie zdąży jeszcze wyjechać, a już biegnie do kolejnego medyka i prosi o skierowanie na następny wyjazd. W efekcie do oddziału NFZ wpływa codziennie kilkaset skierowań na leczenie sanatoryjne. - Jeszcze niedawno na wyjazd czekało się pół roku. Teraz po prostu nie nadążamy z rozpatrywaniem wniosków: termin oczekiwania wydłużył się do 14 miesięcy - zdradza Nawrocka.

źródło

Mowa jest tylko, iż pomiędzy pierwszym a kolejnym leczeniem uzdrowiskowym przerwa powinna wynosić 12 miesięcy. Ale jak bywa w rzeczywistości...
Popierniczyli z przepisami i to zdrowo. Ja już przestaję się w tym łapać. Rolling Eyes

Zasady wystawiania i potwierdzania skierowań na leczenie uzdrowiskowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Robert!!
To świetna wiadomość!!
Pozdrawiam
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bozna
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 30

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W internecie doczytałam, ze osoba niepełnosprawna sama wybiera miejsce turnusu rehabilitacyjnego. Czy możecie jakiś ośrodek polecić?
Tutaj jest ich cała lista:
http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bozna, zależy gdzie to wyczytałaś. Na leczenie kieruje lekarz, ale miejsce zależy także od profilu jaki prezentuje dany ośrodek. Wybór zatem lepiej uzgodnić z lekarzem. Tak mi się wydaje. Nigdy nie byłem w kurortach czy uzdrowiskach poza tym, że dane mi było przez Ciechocinek przejeżdżać. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki za małe wtracenie, ale być moze przyda się komuś z forum:) Very Happy
Zasady realizacji świadczeń
Sanatoria 2007
1) w zakresie uzdrowiskowego leczenia szpitalnego dorosłych i w zakresie
uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dorosłych udzielanie świadczeń
w następujących profilach leczniczych: układ ruchu (reumatologia, ortopedia, neurologia, osteoporoza), układ krążenia (kardiologia, angiologia), układ trawienny (gastrologia, hepatologia), hematologia (choroby krwi i układu krwiotwórczego), układ oddechowy (pulmonologia, laryngologia), dermatologia, ginekologia, choroby nerek i dróg moczowych (nefrologia, urologia), endokrynologia (choroby tarczycy i innych gruczołów dokrewnych), cukrzyca, otyłość patologiczna, okulistyka;

2) w zakresie uzdrowiskowego leczenia szpitalnego dzieci od 3 do 18 roku życia i w zakresie uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci od 7 do 18 roku życia udzielanie świadczeń w następujących profilach leczniczych: układ ruchu (reumatologia, ortopedia, neurologia) układ krążenia (kardiologia, angiologia), układ trawienny (gastrologia, hepatologia), hematologia (choroby krwi i układu krwiotwórczego), układ oddechowy (pulmonologia, laryngologia), dermatologia, choroby nerek i dróg moczowych (nefrologia, urologia), endokrynologia, (choroby tarczycy i innych gruczołów dokrewnych), cukrzyca, otyłość patologiczna;

3) w zakresie uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci od 3 do 6 roku życia pod opieką osoby dorosłej (w przypadku mózgowego porażenia dziecięcego, ewentualnie schorzeń neurologicznych o zbliżonym obrazie klinicznym dzieci od 3 do 18 roku życia) udzielanie świadczeń w następujących profilach leczniczych:
układ ruchu (reumatologia, ortopedia, neurologia), układ krążenia (kardiologia, angiologia), układ trawienny (gastrologia, hepatologia), hematologia (choroby krwi i układu krwiotwórczego), układ oddechowy (pulmonologia, laryngologia), dermatologia, choroby nerek i dróg moczowych (nefrologia, urologia), endokrynologia (choroby tarczycy i innych gruczołów dokrewnych), cukrzyca, otyłość patologiczna;

4) w zakresie uzdrowiskowego leczenia ambulatoryjnego dorosłych i dzieci
udzielanie świadczeń w następujących profilach leczniczych: układ ruchu
(reumatologia, ortopedia, neurologia, osteoporoza), układ krążenia (kardiologia, angiologia), układ trawienny (gastrologia, hepatologia), hematologia (choroby krwi i układu krwiotwórczego), układ oddechowy (pulmonologia, laryngologia), dermatologia, ginekologia, choroby nerek i dróg moczowych (nefrologia, urologia), endokrynologia (choroby tarczycy i innych gruczołów dokrewnych), cukrzyca, otyłość patologiczna, okulistyka.

1.4. Zabiegi fizykalne:
a) nie mniej niż trzy zabiegi fizykalne dziennie, ukierunkowane na leczenie
schorzenia będącego podstawą skierowania pacjenta do uzdrowiska,
uzależnione od wskazań i przeciwwskazań lekarskich, w tym:
− zasadniczy zabieg - bodźcowy z wykorzystaniem naturalnych surowców
leczniczych,
− dodatkowe zabiegi fizjoterapeutyczne,
b) 6 dni zabiegowych w tygodniu.
1.5. Inne :
a) dieta zgodna z profilem leczenia,
b) prowadzenie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia ukierunkowanej zgodnie
z profilem leczniczym oddziału,
c) uprawnienia do wystawienia pacjentowi druku ZUS ZLA o niezdolności do pracy – zgodnie z obowiązującymi przepisami.

1.7.Czas trwania leczenia:
21 dni z możliwością jego przedłużenia na wniosek lekarza ordynatora, na kolejny turnus, w sytuacjach wyjątkowych uzasadnionych stanem zdrowia pacjenta, za zgodą płatnika, w miarę wolnych miejsc.
4.7. Czas trwania leczenia:
a) 21 dni dla dzieci 7 – 15 r. ż.
b) 21 dni dla młodzieży 16 – 18 r. ż., w okresie wolnym od zajęć szkolnych.
źródło: SMI do kontraktowania 2007- leczenie sanatoryjne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Szczerze powiedziawszy czekałem, aż się odezwiesz Wink Jeśli masz jakieś info co do procedury kierowania pacjenta do sanatorium to podaj. Chyba, że to co napisałem powyżej wystarczy. Widzę, że się orientujesz w temacie Very Happy

PS. Dobre to forum, bo człowiek się wielobranżowy robi Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 2:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do usług Wink upewnię się tylko w aktualizacjach na 2007 i podrzucę na forum. Zwykle w styczniu dużo się uczę z zasad Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym w tym wątku napisać coś z własnego doświadczenia, ponieważ z racji tej, że jestem niesprawna ruchowo po udaże mózgu, byłam juz na kilku takowych wyjazdach. Do senatorium kierował mnie lekarz pierwszego kontaktu( w poradniach lekarze maja druki NFZ). Czekałam na ten wyjazd tylko 2 m-ce i w całości refundował mi NFZ, czyli nic nie płaciłam. To było rok temu 5.I. 2006r i trwało 21 dni, miałam 4 zabiegi dziennie przez 6 dni w tygodniu. Senatorium może być uzdrowiskowe lub szpitalne. Ja byłam w sanatorium szpitalnym w Ciechocinku. We wrześniu 2005 roku byłam na turnusie rehabilitacyjnym w Ustce. W pażdzierniku 2006 roku wyjechałam na turnus rechabilitacyjny do Ustronia Morskiego i tutaj nie refunduje NFZ tylko PFRON. Wnioski pobiera się w PFRON lub też odziałach MOPS, część takiego wniosku wypełnia się samemu, a część wypełnia lekarz i składa się tam gdzie się pobierało. Miejsce i termin wyjazdu wybiera się samemu. W każdym takim oddziale są wykazy miesc uzdrowiskowych z uwzględnieniem chorób i dysfunkcji. Warto też poradzić się swojego lekarza. Turnus trwa 14 dni w tym są 2-3 zabiegi dziennie oprucz niedziel i czasem sobót. MOPS i PFRON dofinansowuje każdy złożony wniosek w wysokości uzalężnionej od dochodu i grupy inwalidzkiej wnioskodawcy. W srodę składam wniosek do senatorium i na turnus rehabilitacyjny. Zaplanowłam wyjechać w maju na turnus, a we wrześniu lub październiku do senatorium.
Pozdrawiam. Ania
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stan prawny na dziś- sanatoria w ramach skierowań/ umowy z NFZ
http://www.nfz-katowice.pl/index.php?&k0=3_ubezpieczony&k1=4_uzdrowiska
§ 2.
1.Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego wystawia skierowanie, biorąc pod uwagę:
1) aktualny stan zdrowia świadczeniobiorcy;
2) brak przeciwwskazań do leczenia uzdrowiskowego;
3) wpływ leczenia uzdrowiskowego, w szczególności warunków naturalnych (surowców leczniczych, klimatu, morza, mikroklimatu), na stan zdrowia świadczeniobiorcy;
4) dotychczasowy przebieg i wyniki leczenia uzdrowiskowego, o ile świadczeniobiorca z takiego leczenia korzystał.
2. Wzór skierowania na leczenie uzdrowiskowe, zwanego dalej "skierowaniem", określa załącznik do rozporządzenia.
3. W skierowaniu lekarz ubezpieczenia zdrowotnego może określić, po uwzględnieniu wskazań i przeciwwskazań do leczenia w danym uzdrowisku, miejsce i rodzaj leczenia uzdrowiskowego. Określenia lekarza ubezpieczenia zdrowotnego nie są wiążące dla oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
4. Lekarz wystawiający skierowanie zobowiązany jest do prawidłowego i czytelnego wypełnienia Części I skierowania, a w szczególności:
1) danych osobowych pacjenta, w tym PESEL, imię i nazwisko;
2) odciśnięcia pieczęci świadczeniodawcy wraz z numerem umowy zawartej z Funduszem i pieczęci imiennej lekarza wystawiającego skierowanie;
3) informacji o aktualnym stanie zdrowia pacjenta;
4) jednoznacznie określonego rozpoznania choroby zasadniczej będącej podstawą wystawienia skierowania z podaniem symbolu ICD – 10;
5) informacji o schorzeniach współistniejących.
5. Skierowanie przesyła się do oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w zamkniętej kopercie opatrzonej napisem "SKIEROWANIE NA LECZENIE UZDROWISKOWE" umieszczonym w lewym dolnym rogu koperty pod adresem odbiorcy. Skierowanie może być przesłane przez bezpośrednio zainteresowanego świadczeniobiorcę.

§ 3.
1. Po otrzymaniu skierowania przez oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, komórka organizacyjna właściwa w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego dokonuje jego rejestracji, nadając skierowaniu kolejny numer.
2. Po rejestracji skierowania lekarz specjalista w dziedzinie balneoklimatologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej, zwany dalej "lekarzem specjalistą", zatrudniony w komórce organizacyjnej, o której mowa w ust. 1, dokonuje aprobaty skierowania pod względem celowości leczenia uzdrowiskowego.
3. Lekarz specjalista może zażądać od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, który wystawił skierowanie, dostarczenia w wyznaczonym terminie dokumentacji medycznej niezbędnej do ustalenia rodzaju i zakresu leczenia uzdrowiskowego, uzupełnienia lub aktualizacji tej dokumentacji oraz przeprowadzenia dodatkowych badań.
4. Lekarz specjalista po dokonaniu aprobaty skierowania w przypadkach, o których mowa w ust. 3, zwraca dokumentację medyczną lekarzowi ubezpieczenia zdrowotnego, który wystawił skierowanie. Dokumentację zwraca się w zamkniętej kopercie opatrzonej napisem "SKIEROWANIE NA LECZENIE UZDROWISKOWE – UZUPEŁNIENIE".
§ 4.

1. Oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia potwierdza skierowanie, jeżeli:
1) lekarz specjalista aprobował celowość skierowania;
2) są miejsca w odpowiednich zakładach lecznictwa uzdrowiskowego, przewidziane w umowach z tymi zakładami.
2.Potwierdzając skierowanie, oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia określa:
rodzaj leczenia uzdrowiskowego i jego tryb;
odpowiedni zakład lecznictwa uzdrowiskowego;
datę rozpoczęcia leczenia i czas jego trwania w przypadku leczenia uzdrowiskowego w trybie stacjonarnym;
termin ważności skierowania i okres leczenia w przypadku leczenia uzdrowiskowego w trybie ambulatoryjnym.",
po ust. 2 dodaje się ust. 2a i 2b w brzmieniu: "2a. W przypadku skierowania na leczenie uzdrowiskowe w trybie ambulatoryjnym, potwierdzonego przez właściwy oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, świadczeniobiorca- pacjent uzgadnia termin rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego z zakładem lecznictwa uzdrowiskowego, do którego otrzymał skierowanie nie później niż 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia leczenia.
2b. Zakład lecznictwa uzdrowiskowego potwierdza Świadczeniobiorcy uzgodniony termin rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w formie pisemnej lub elektronicznej.
3. Oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia doręcza świadczeniobiorcy potwierdzone skierowanie nie później niż w terminie 14 dni przed datą rozpoczęcia leczenia.
4. Doręczając skierowane na leczenie w sanatorium oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje o zasadach odpłatności za pobyt w sanatorium.
§ 5.

1. Skierowanie, którego oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia nie potwierdził z powodu niewskazania przez lekarza specjalistę celowości skierowania, jest zwracane lekarzowi ubezpieczenia zdrowotnego, który je wystawił, wraz z podaniem przyczyny odmowy potwierdzenia skierowania.
2. O niepotwierdzeniu skierowania oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zawiadamia świadczeniobiorcę nie później niż 30 dni od otrzymania wniosku.
3. Na niepotwierdzenie skierowania przez oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia nie przysługuje odwołanie.
§ 6.

1. Skierowanie, którego oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia nie potwierdził z powodu braku miejsc w odpowiednich zakładach lecznictwa uzdrowiskowego, składane jest do dokumentacji prowadzonej przez ten oddział.
2. Skierowanie, o którym mowa w ust. 1, podlega potwierdzeniu na warunkach określonych w § 8 ust. 4.
3. O przyczynie niepotwierdzenia, o której mowa w ust. 1, oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zawiadamia świadczeniobiorcę.
§ 7.
1. Skierowanie powinno być rozpatrzone przez oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w terminie 30 dni od daty jego wpływu do oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Termin ten może być przedłużony w przypadkach, o których mowa w § 3 ust. 3, nie więcej jednak niż o 14 dni.
2. Skierowanie wraz z wynikami badań dodatkowych, o których mowa w § 3 ust. 3, jest ważne 12 miesięcy, licząc od dnia jego wystawienia.

Celowo podałam odnosnik, bo Oddział Śląskiego NFZ ma ciekawie i przejrzyście opracowane zasady kierowania wraz ze zmianami- Szczawno mam pod bokiem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można sobie załatwiać sanatorium bądź turnus rehabilitacyjny; albo robimy to przez NFZ albo przez PFRON/MOPS/PCPR

raz jeszcze przypomnę ŚWIETNĄ stronkę
http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/

oraz
www.ebon.mps.gov.pl

ja wybrałam drogę PFRON, teraz czekam na "werdykt"-ile pieniążków przyznają Very Happy
wybieram ośrodek do którego chcę jechać (musi zajmować się schorzeniami, które ja mam); wybieram też termin; jeśli turnus kosztuje więcej, to dopłacam z własnej kieszeni...

Cytat:
Wniosek o dofinansowanie rozpatrywany jest w terminie 30 dni od dnia jego złożenia. Wnioskodawca zostaje poinformowany na piśmie o decyzji, w ciągu 7 dni od daty jej podjęcia.

dziś złożyłam wniosek; więc to szybciej idzie niż przez NFZ

mam dylemat z wyborem ośrodka Cool hihi jakbym większych problemów nie miała Laughing
w opisach najbardziej rozbrajają mnie: wieczorki taneczne Mr. Green
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group