Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ból stawów a dobre wyniki badań
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nula
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 42

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Kasiu,
Ja też miałam podejrzenie fibromialgii, jak również podobne - "zespół przewlekłego zmęczenia".
Wątek o fibromialgii poniżej:

http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=582&highlight=fibromialgia

W tym pierwszym charakterystyczne są bolesne miejsca pod wpływem ucisku. U mnie to nie występowało, więc lekarz zdiagnozował podobną dolegliwość "zespół przewlekłego zmęczenia", również nie dającą wyników laboratoryjnych, charakteryzujące się wyczerpaniem, stanami podgorączkowymi i bólami mięśni oraz stawów. Ucieszyłam się, że nareszcie wiadomo. I tak jak pisałam, miały pomóc ćwiczenia i leki antydepresyjne, które regulują przewodzenie nerwów i obniżają próg bólowy.
Nie pomogły. Nie czuję się ani wyczerpana jakoś specjalnie, nie mam też żadnej depresji (wręćz przeciwnie Smile, ale nadal bolą i pieką mnie mięśnie, stawy, mam stany podgorączkowe, wysuszoną śluzówkę nosa i różne wysypki np. na plecach.
Pozdrawiam inne "znaki zapytania" i życzę szybkiej diagnozy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podczepię się pod ten wątek, bo nawet tytuł idealnie pasuje.
Na razie, jak to się mówi, po kiju szukałem z braku czasu, więc nie zaszkodzi podpytać. Co nieco wprawdzie wiem. Się naczytało trochę tutaj i na zewnątrz, ale pytanie będzie. Niby oczywiste, lecz nie do końca. Przynajmniej dla mnie. O staw skokowy chodzi. Nie wiem, czy to obciążenie, czy jakiś uraz (w sumie niezauważony), albo w istocie coś związanego z ciśnieniem. Boli. W zasadzie głównie wtedy, gdy jest "w użyciu". Czasem pojawia się opuchlizna, która schodzi dość szybko. Cholera wie od czego. Stanu zapalnego niby nie ma - ani OB, ani CRP nic nie wykazuje.
Wybiorę się na przestrzał promieniami X albo USG - zależnie co tam pierwszy kontakt (i reumatolog w jednej osobie) zaleci.
Pytam z ciekawości. Dzięki z góry za chociaż chwilkę zainteresowania Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert ja też kiedyś miałam problem z bolem stawu skokowego był też opuchnięty..wyniki były dobre nawet z punkcji stawu..pokilkunastu dniach wszystko przeszło i wiązano to z wybrykiem tocznia ..a u Ciebie jak to długo trwa?i co o tym myśli lekarz.... Question Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie ostatnio zrobiło się to regularne. Wcześniej nie zawsze. Do lekarza tak czy siak się wybieram. Dziwne, bo sprawa dotyczy tylko lewego stawu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może to jednak jakiś uraz o ktorym nie wiesz może Rtg lub USg bedzie w stanie stwierdzić co naprawdę jest powodem tego stanu.. Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co, to wszystko to jest bardzo dziwne. Mam regularnie popołudniami stany podgorączkowe, (dziś co prawda tylko 37,5), lekki, ale nie natrętny ból stawów, głównie kolanowych, skokowych i nadgarstkowych, cała twarz mnie piecze, skóra się ściąga (mam treningi na dworzu i przebywam tam po kilka godzin), a obecne wyniki badań krwi wręcz idealne, nie znam tylko ANA, ale to już w czwartek...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz to raczej nie jest dzwine czesto tak włsnie wyglada toczen, i daje takie objawy, coz trzymaj sie do czwartku nie daleko
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano trzymam się całkiem nieźle, gdyż na ogół jestem optymistką, do tego bardzo upartą, w piątek wyjeżdżam na całe 15 dni i jedyną obawą jest to, aby nic mnie na wyjeździe nie złapało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani na wszelki wypadek powinnaś bardziej zadbać o siebie i w miare możliwości unikać dużych skupisk ludzi by nie załapać jakiejś infekcji..poza tym trzymam za Ciebie kciuki by było wszystko dobrze....jutro wyniki ANA daj znać a optymiż pielęgnuj i nie daj by Cie opuścił to zawsze jakaś forma wsparcia wlasnego i tak trzymaj Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniams
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 38
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zagladam tu co jakiś czas i z rególy nie mam nic do powiedzenia ponieważ mam wrażenie ze znalazłam sie na złym forum Confused te wszystkie leki które których nazwy tu padają są dla mnie czarną magią.
A tu w końcu idealny temat dla mnie. Very Happy
Diagnoza " Toczeń Uogólniony" padla w roku 1999 gdy miałam 21 lat. Pierwszy atak choroby miałam jednak w wieku 16 lat. wyniki zawsze idealne, ANA w normie, OB, płytki, morfologia - wszystko idealne. Głupi przypadek sprawił z ponownie wrócili do diagnozy pod kątem kolagenoz - zasinienie rąk. Koniec konców wyniki pzeciwciał metodą fluorescencyjną wykazały że jestem chora.
Zażywałam leki przez 4-5 lat, teraz jeste w remisji od prawie 4 lat , bez lekow. W między czasie urodziłam zdrową córke teraz 27 stycznia kończy juz 3 lata.
Od wszesnia zeszłego roku znowu pojawily mi sie gorączki do 38 st. ale wyniki znowu idealne. Ku mojemu ogolnmu zdzieweniu temperatury same spadły pod koniec grudnia.
Niestety stany podgorączkowe do 37,4 utrzymuja sie niezmiennie od 8 lat oczywiście straszne bóle stawów, mięsni i co jakiś czas objawy od strony nerek - bóle, krinkomocz czasem białkomocz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli nazwy leków sa dla ciebie magią to znaczy ,że ich nie bierzesz, wierz mi gdybys je zażywała znałabys nie tylko nazwy ale tez kształty i kolory , jesli leków nie bierzesz to tylko sie cieszyć, rzadko jest tak aby choroba bez leków nie postepowała,
oby tak dalej a wyniki coz nie zawsze świadczą o stanie naszego zdrowia, jesli jednak wszytkie wyniki sa w porządku to jak zdiagnozowano chorobe ?na początku przeciez cos musiało byc w wynikach jesli postawiono taką diagnozę, same temperatury i bóle to za mało teraz juz cos ci wyszło i byłas leczona , ale widocznie teraz leki nie sa potrzebne i oby tak bylo zawsze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniams
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 38
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

diagnoza została postawiona na podstawie przeciwciał przeciwjądrowych metodą fluorescencyjną. Miałam gorączki nawet do 38.5 które cały czas skakały, zmieniały się co pół godz. raz rosły raz malały. Ordynator od razu podejrzewał jakąs kolagenozę, ale wyniki zwykłe były ujemne. Miałam problemy z przełykaniem, bóle stawów i mięśni, charakterystyczny motyl na twarzy. Nie pamiętam co jeszcze bo to dawno było.
Jak zażywałam leki to : encorton. leukeran i azathriopine- w dość dużych dawkach.
U mnie rzuty są zawsze po dużym stresie. Choroba uśpiła się kiedy wyprowadziłam się z domu - ojciec jest alkoholikiem , wieczne awantury i stres robiły swoje.
Poki co powiedzmy że cieszę się zdrowiem, ale to niestety nigdy nie można być pewnym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiec miałas podobnie jak ja na początku , wyniki dobre a temperatury do 39 stopni co chwile inna , tez nic nie wychodziło
to prawda stres jest wrogiem choroby doswiadczyłas tego na sobie, oby teraz remisja trwała bardzo długo
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniams
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 38
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby. Szkoda tylko że przy kolejnych rzutach mam coraz wyższe temperatury i czuje sie coraz gorzej, a dziekiem trzeba sie zając bo niestety mąz pracuje po całych dniach i wraca do domu o 20.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nula
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 42

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani napisał:
Wiecie co, to wszystko to jest bardzo dziwne. Mam regularnie popołudniami stany podgorączkowe, (dziś co prawda tylko 37,5), lekki, ale nie natrętny ból stawów, głównie kolanowych, skokowych i nadgarstkowych, cała twarz mnie piecze, skóra się ściąga (mam treningi na dworzu i przebywam tam po kilka godzin), a obecne wyniki badań krwi wręcz idealne, nie znam tylko ANA, ale to już w czwartek...


Hej Ani! I jak tam wyniki ANA? Pytam, bo Twoje objawy, to wypisz wymaluj moje, a od roku jestem bez diagnozy, z idealnymi wynikami badań i nasilającymi się objawami. Momentami naprawdę mam dosyć, a lekarze mnie odsyłają z kwitkiem, bo na papierze wszystko wygląda modelowo (stąd miałam podejrzenia fibromyalgii i Zespołu Przewlekłego Zmęczenia - niepotwierdzone). ANA na początku miałam !:160, teraz nic.
Czy u Ciebie toczeń jest potwierdzony? Jak się zaczynał? Od kiedy trwa?
Pozdrawiam serdcznie i życzę lepszego samopoczucia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group