Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

toczeń a badanie dna oka?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
merra
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 12:54 pm    Temat postu: toczeń a badanie dna oka? Odpowiedz z cytatem

Oto jestem z kolejnym pytaniem w walce o upragnione dziecko. Lekarze podejrzewali tocznia, tzn. róznie z tym było jeden zaprzeczył drugi stwierdził w 80% na podstawie leukopenii sporadycznych bólów stawów, Hashimoto i ANA. Więc do dnia dzisiejszego nie wiem jak jest naprawdę.
Ostatnio wykonałam badanie dna oka, które nie wykazało żadnych zmian. Czy mozna na tej podstawie stwierdzić, że to jednak nie jest toczeń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli nic nie stwierdzono w tym badaniu to znaczy, że w oczach nie dzieje się nic złego Smile
u mnie też nic się nie stwierdza za każdym razem
moim zdaniem nie można na podstawie tego badania niczego potwierdzić ani zaprzeczyć, bo badanie dna oka wykonuje się w wielu różnych przypadkach
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam zmiany na dnie oka ale związane z cisnieniem krwi, a to co innego, innych nie mam, a jestem chora na tozen , tak wiec watpie aby brak zmian mógł wykluczyc lub potwierdzic tocznia to raczej nie jest żaden wskaznik co do choroby
moim zdniem jesli ne masz na razie tocznia w przynajmnej nie ma 100% pewności czy jest, nie bierzesz leków to chyba odpowiedni moment na dziecko jesli go pragniesz
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również i ja się dołącze do tego, że badanie dna oka nie jest wskaźnikiem jednoznacznym na to czy toczeń jest czy nie. U mnie na początku miałam jakieś problemy z ciśnieniem śródczaszkowym, które zostało wykryte przez właśnie badanie dna oka, ale później nie działo się nic złego. A co do dzidzi to właśnie teraz jest chyba najlepszy moment, bo ani żadnych leków a chęci chyba są Laughing Cool
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie również badanie dna oka wykonywano aby sprawdzić czy leczenie nie wyrządziło w nim szkód... Rolling Eyes I nigdy nie słyszałam, by na podstawie tego badania wylkuczyć, bądź potwierdzić toczeń
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
merra
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staram się juz od 3 lat, jednak coś musi być na rzeczy skoro nie mogę zajśc. Pewnie Hashimoto i ANA, nie są bez winy. No i podejrzenie tocznia, którego lekarze nie są w stanie zdiagnozować w 100%, jeden twierdzi, że mam go w 80%, drugi lekarz temu zaprzeca. Czy w tym przypadku ciąża nie jest dla mnie abstrakcją?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczego ma byc abstrakcją skoro wiekszośc kobiet z rozpoznanym toczniem ma dzieci, chyba ze tutaj chodzi o cos innego, musisz zatem iśc do ginekologa, może są jakies problemy nautry medycznej związanej z jajnikami, ?czy jeszcze z czyms innym tak zwykłym badaniem ginekologicznym tego nie stwierdzi się , trzeba wielu specjalistycznych badań w tym kierunku
musicie przebadac sie oboje nie tylko ty, nie wiadomo gdzie jest sedno sprawy , przeciez zdrowe kobiety tez maja tudności z zajsciem w ciąze czasmi latami sie leczą , zamim uda sie im miec potomka,
radze ci porozmawiac z ginekologiem, ale nie nasuwac mu mysli o tym,ze byc może jesteś chora, bo byc może machnie ręką, musicie oboje poddac się badaniom i wtedy problem zajścia w ciąze sie rozwiąze, a może za bardzo chcesz? tak tez bywa, ze nie wychodzi , ale to juz sprawa ginekologa, jak mówiłam, toczen nie jest trudnościa z zajściem w ciąże czasmi trudno ja utrzymac ale urodzic dziecko mozna, zerszta jest tutaj wiele mam chorych ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
merra
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko,

Dzięki za zainteresowanie, tysiące badań wszelkiego rodzaju mamy za sobą, zarówno ja jak i mąż. Pozostaje nam tylko IVF, i dlatego jestem po prostu wściekła, że nikt mi nie może powiedzieć czy mam tego tocznia czy też nie. Wszyscy opierają się na domniemaniach, co lekarz to inna diagnoza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co, może pojedzcie z męzem gdzies daleko albo nie daleko w jakąs romatyczną podróz i zyjcie na luzie może w ten sposob się uda, czasmi jak sie nie zyje tylko ta myslą udaje się jak się odpusci człowiek regeneruje siły , zycze ci tego , na razie sobie odpuśc za jakis czas napiszesz nam ze bedziesz mamą
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem tak bywa,że jak człowiek bardzo chce.....to jakos nie wychodzi. Tak jak mówi Monika podejść do tego zagadnienia trochę z dystansem i na luzie. Zobaczysz,że pewnego pieknego dnia na teście ciażowym pokażą się wyczekiwane kreseczki.
Znam osobę,która próbowała przez 3 lata bez rezultatu.......a teraz ma dwójeczkę rok po roku.
życzę Ci powodzenia i powiem jeszcze tylko,że nawet jeśli to jest toczeń to pod kontrola lekarzy napewno masz szansę na maluszka. Ja i wiele innych dziewczyn z forum jest tego przykładem.


pozdrawiam Kasia

ps. co do wątku tematu badanie dna oka z pewnością ani nie potwierdzi ani nie wykluczy tocznia
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

merra napisał:
Moniko,

Dzięki za zainteresowanie, tysiące badań wszelkiego rodzaju mamy za sobą, zarówno ja jak i mąż. Pozostaje nam tylko IVF, i dlatego jestem po prostu wściekła, że nikt mi nie może powiedzieć czy mam tego tocznia czy też nie. Wszyscy opierają się na domniemaniach, co lekarz to inna diagnoza.
merra spokojnie. Niestety natura jest tak przewrotna, że jak ktoś baardzo chce to ona sie zapiera. Wiem to bo moja siostra usilnie starała sie o brzdąca ponad 7 lat. W końcu zrezygnowała, postanowiła nawet że zaadoptuje jakiegoś malucha. pare miesięcy po tym odwiedziła lekarza (bardzo złe samopoczucie) i dowiedziała sie, że niedługobędzie mieć nieprzespane noce Wink Maciek jest dokładnie 2 doby młodszy od mojej Natalii. Tak więc spokojnie. Przyjdzie i na Ciebie ten radosny czas. Nic na siłę (męża tylko zrazisz Wink )
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
merra
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielki dzięki wszystki za słowa otuchy, mam nadzieję, że TEN cud się zdarzy. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Merra Very Happy
Jeśli masz stwierdzona chorobę Hashimoto to musisz poszukać dobrego ginekologa-endokrynologa. Odsyłam Cię na forum osób chorych na Hashimoto. Podaje Ci link:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24776
Na forum znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, jest tam sporo młodych mężatek , które urodziły dzidziusia. Podzielą się z Toba doswiadczeniami ( np. do jakiej wysokości TSH trzeba zejść aby urodzić dziecko).
Zyczę przyjemnej lektury i pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
merra
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki,
To forum już znam, i pod opieką ginekologa endok. też jestem. Ale miło mi za zainteresowanie. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group