Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plaquenil, QUENSYL
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 9:01 pm    Temat postu: Plaquenil, QUENSYL Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie czy ktoś się spotkał z tym własnie lekiem ..
jak mozna to kilka slów na ten temat ..
wiem tylko tyle ,ze jest to lek przeciwko malaryczny ..

_________________
Sprawom sprostać Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2005 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plaquenil (hydroksychlorochina) to taka ulepszona Arachina (chlorochina), czyli lek przeciwmalaryczny stosowany także w chorobach reumatycznych, jej mechanizm działania opiera się na zdolności do hamowania replikacji DNA i zmniejszenia produkcji immunoglobulin.
Z tego co czytałam jest skuteczny przy leczeniu zmian skórnych.
Niestety jak każdy lek obarczony jest możliwościami różnych skutków ubocznych np.
- złogi w rogówce
- retionopatia
- uszkodzenie szpiku
- zaburzenie ze strony przewodu pokarmowego
jednak jest bezpieczniejszy niż Arechina i podobno nie ma tak szkodliwego wpływu na oczy (choć okresowe kontrole okulistyczne pewnie będą potrzebne, ale to lekarz prowadzący powinien ci powiedzieć jak często)

poczytaj jeszcze:
Encyklopedia leków - Plaquenil
Leczenie chorób reumatycznych

na forum:
Skąd plaquenil?
Leki - warto wiedzieć/nie wiedzieć
Leki - co wam podają?


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Sob Paź 22, 2005 10:49 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2005 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też biorę plaquenil i narazie jest ok. jeśli tak można powiedziec troszkę słoneczko przyświeciło i zaczynają się robić plamki ale co na to poradzimy taka nasza motylkowa uroda.Pozdrawiam Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izaaa
Junior
Junior


Dołączył: 09 Kwi 2005
Posty: 6
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2005 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm...ale jest lepszy od arechiny?....też właśnie zasugerowano mi taki lek, dzięki Waszym informacjom wiem coś więcej....i super!
Stokrotne dzięki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli możesz to spróbuj zastosować plaquenil zapewne nie zaszkodzi a pomóc może.Zawsze można go odstawić. Pozdro Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam prubowałam czytać stare watki tutaj ale nic mi nie wyskakuje posty nie istnieją szkoda..:... da się cos z tym zrobić ..
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprawilam już odnośniki, tamte wątki zniknęły prawdopodobnie w trakcie remanentu Confused ale co dziwne na starym forum też ich nie mogą znaleźć...

za to masz PLUS u moda, że poszukałaś zanim zadałas pytanie. Brawo Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niop najpierw szukam potem jak nic nie znajduje to zadaje pytanie ... juz inne posty czytałam i doczytałam..... dzięki sliczne...SmileSmileSmile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
magdusia
Junior
Junior


Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 4

PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc biore plaouenil od 1.5 roku i jest ok oprocz plam na calym ciele po sloneczku, ale taka juz nasza uroda!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dagmara
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 41
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Paź 22, 2005 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak wyglada to cenowo w porownaniu do arechiny? [/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 22, 2005 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytaj do końca ten wątek, tam jest odpowiedź:

Skąd Plaquenil?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dagmara
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 41
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Paź 22, 2005 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki, cenowo to nawet bym przezyla ale ta procedura? Sprowadzam sobie calcort wiec moze i plaquenil tez by mozna ale jakos nie mam juz ochoty do martwienia sie o jeszcze jeden zapas leku. Juz chyba sobie arechine zostawie, chyba po niej nie padne Confused Mam jeszcze pytanie, na ktore nie znalazlam odpowiedzi w wyszukiwarce, bo pewnie zle szukalam. Czy wrastajace wlosy maja cos wspolnego z toczniem? Zbliza sie zima a u mnie momentalnie, chyba pod wplywem zimna, zaczynaja sie ztym problemy. W lecie jakos mi to specjalnie nie dokucza. Bardzo pomaga smarowanie balsamami i oliwkami, ale wieczorami to ja nie mam sily sie do lozka doczolgac a rano lece do pracy na 7 i jeszcze dzieci zaprowadzic wiec odpada. Po weekendowej balsamowej kuracji 2 dni jest spokoj a potem to samo. Musze poruszyc ten problem na kolejnej wizycie u lekarza. Myslalam, ze arechina cos pomoze ale ona tylko na skore glowy ma u mnie wplyw. Prosze o jakies moze odnosniki albo moze ktos ma jakas recepte? Moze obdarcie ze skory? Confused [/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jagienka
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2004
Posty: 11
Skąd: Toronto

PostWysłany: Wto Lis 01, 2005 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biore plaquenil juz pare dobrych lat. Ma on rzeczywiscie pomoc na skore, i tak jest. Moja twarz nie ma teraz zadnych plam. Dostaje je jednak na palcach u rak oraz na stopach. Pojawia sie to zawsze jak zaczynaja sie chlodne dni, albo moze suche powietrze, bo to idzie w parze.
Chodze na kontrolne badanie co 6 miesiecy do okulisty, a takze co dwa lata badanie kosci (bone density test). Jak do tej pory nie mam zadnych skutkow ubocznych od brania tego leku.
Zapomnialam jeszcze napisac, ze biore 400mg 5 razy w tygodniu i 200mg 2 razy w tygodniu.
Pozdrawiam,
Jaga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazlam ten stary watek o tym leku i mam pytanie.
Moj reumatolog przepisal mi ten lek.Jakies trzy tygodnie temu tydzien przed moimi wakacjami.Dostalam takie uczulenie cala w czerwonych plamach a twarz czerwona jak burak.Najpierw myslalam ze to uczulenie po antybiotyku ale tak zebralam fakty ze to uczulenie zaczelo sie dwa dni po tym jak rozpoczelam Plaquenil.Tydzien sie meczylam w koncu przeslalam brac po czterech dniach wszystko zniknelo.
Skontaktowalam sie z lekarzem a ona mowi ze mam sprobowac jeszcze raz bo moj organizm moze nie byc juz tak wrazliwy na ten lek.

Teraz siedze i mysle sprobowac czy nie.Wlasciwie od poczatku jakos nie jestem nastawiona dobrze do tego leku.jakos mnie niepokoi intuicja?
Moze moglibyscie mi cos doradzic?
Monika kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej skonsultuj sie z twoim lekarzem , nie bierz tego jesli chociaz masz cien podejrzenia ze to własnie on był przyczyną, nie warto ryzykować, i wcale nie jest powiedziane ,że jak komus nie szkodzi to tobie tez nie bedzie, ja sama jestem uczulona na leki , na sporo leków ,z ktorych częśc biorą wszyscy i jest ok, organizm to złożona materia, i byc może włsnie tobie nie wszystko pasuje,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 1 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group